علت خارش گوش چه میتواند باشد

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> پوست و مو-->>>
 • بخش مربوطه : پوست و مو
 • علت خارش گوش چه میتواند باشد
 • امکان دارد مشکل خارش گوش به دلایل متفاوتی رخ دهد.شما نباید از بابت خارش نگرانی داشته باشید و این مشکل خیلی رایج بوده و برای شنوایی شما مشکلی ایجاد نخواهد شد.چیزی که امکان دارد برای شما مسئله ایجاد کرده و در شنوایی شما اختلال ایجاد کند استفاده کردن از اشیا می باشد.
  گاهی اوقات خارش گوش شدید بوده و دلایل زیادی ممکن است بخاطر آن باشد و خارش آن با چیز خاجی امکان دارد به گوش شما صدمه وارد نماید.

  علت خارش گوش:
  عفونت:بعضی وقت ها خارش گوش ممکن است توسط یک عفونت ایجاد شده و یا علامتی از پیشرفت آن باشد ویروس و باکتری امکان دارد سبب عفونت در گوش شود و با آنفولانزا و سرماخوردگی ارتباط دارد.
  خشک شدن گوش:گوش ها امکان دارد چربی و جرم تولید کرده تا باعث حفظ سلامت و تمیزی آن شود.اگر کسی گوش خودش را زیاد تمیز کند ممکن است جرم گوش حذف شده و خشک شود و باعث خارش شود.
  آلرژی غذایی:آلرژی داشتن به یک غذایی خاص امکان دارد سبب خارش در گوش شما شود.

  کمک شنوایی:
  بعضی وقت ها وسایلی که کمک شنوایی بوده به خاطر پوشش پلاستیکی ان سبب خارش می شود.بعضی از مردم امکان دارد پوستی حساس داشته یا واکنش آلرژیکی داشته باشند.
  منسدد شدن جرم گوش:انباشته شدن جرم در گوش امکان دارد سبب خارشدر گوش شود و شنوایی شما را مختل سازد.گوش ها برای کمک کردن به پاکسازی و حفاظت از گوش در مقابل عفونت جرم تولید خواهند کرد.جرم گوش به صورت طبیعی به طرف بیرون حرکت کرده و سبب حمل کردن مواد زاید و سلول های مرده پوست می شود.


  بیماری گو شناگر:اگر داخل گوش شما آب رود این وضعیت امکان دارد به شرایطی به نام گوش شناگر منجر شود.به دلیل رایج بودن این شرایط در بین شناگران این نام استفاده می شود.امکان دارد باکتری ها در آب به دام افتاده و سبب عفونت گردد.
  رینیت آلرژیک:به این بیماری تب یونجه هم می گویند و توسط یک واکنش آلرژیک به ذره های موجود در هوا خز حیوانات یا گرد و غبار اتفاق می افتد.
  مشکلات پوستی:کسانی که به بیماری های پوستی مبتلا هستند امکان دارد تجربه خارش گوش را داشته باشند.بعضی از مردم امکان دارد به وصله های پوسته پوسته و التهاب در اطراف گوش شوند.

  علت خارش گوش چه میتواند باشد

  نشانه های خارش گوش:
  خارش گوش امکان دارد با علامت هایی مانند تب،لرز،زخم در گوش،سردرد،عطسه های زیاد،عرق گرد یا گلو درد نمایان شود.نشانه های زیر هم ممکن است علایم آن را نشان دهد.
  -زخم داشتن در گوش
  -حس حرکت یک جانوری در گوش
  -منسدد شدن گوش و گرفتگی آن
  -تورم داشتن صورت و لب
  -اشکال در تنفس
  -داشتن سردرد مخچه
  -درد به دلیل عفونت در گوش
  -وزوز داشتن در گوش
  -تخلیه یا ترشحی که از گوش بیرون می ریزد

  پیشگیری از خارش گوش:
  گوش خودش را کامل پاکسازی کرده پس شما نباید زیاده روی در تمیز کردن آن داشته باشید.
  ممکن است گوشواره هایی مشکل آلرژیک را ایجاد نمایند از آن ها استفاده نکنید.
  اگر معمولا شنا می کنید برای خارج شدن آب از گوش یک راهی را پیدا کنید.
  اگر جرم گوش شما زیاد شود مطابق با توصیه دکتر خود از قطره گوش استفاده نمایید.
  زمانی که دوش می گیرید مواطب باشید که آب به گوش شما وارد نشود.
  استفاده کردن از شامپوهایی که برای پوست حساس می باشند.
  اگر شما از هدفون یا سمعک استفاده می نمایید باید به صورت مرتب آن را تمیز نموده و آن را آرام وارد گوش نمایید.
  سعی کنید همیشه تلفن همراه راه تمیز نگه دارید چون گوشی که آلوده باشد امکان دارد سبب عفونت گردد.
  لمس نکردن گوش با انگشت آلوده

  درمان کردن خارش گوش:
  خارش در گوش امکان دارد بخاطر آلرژی و خشکی پوست ایجاد گردد.درمان کردن خارش گوش بخاطر درمان کردن عامل ایجاد کننده خارش اتفاق می افتد.
  توجه کنید که قبلاز اینکه هر قطره یا پمادی را در گوش خود قرار دهید حتما با دکتر متخصص مشورت نمایید.گذاشتن شی در گوش شما امکان دارد باعث تحریک التهاب شود و باعث بدتر شدن گوش شما گردد.علاوه بر این اگر پرده گوش صدمه دیده شما نباید از هرچ قطره یا پمادی در گوش خود استفاده کنید و باید حتما زیر نظر دکتر باشد.
  برای کم شدن خارش شما باید عفونت را رفع نموده گاهی اوقات مراجعه کردن حضوری و استفاده از قطره گوش می تواند مشکل را رفع نماید گاهش اوقات هم احتیاج به استفاده از آنتی بیوتیک است.

  روغن گرم:
  یکی از روش های درمان برای برطرف کردن خارش گوش چکاندن روغن داغ می باشد شما می توانید از روغن های زیتون،نارگیل،درخت چای،سیر برای گوش خود استفاده نمایید.
  روغنی که مدنظر شماست را انتخاب کرده حرارت بدهید توجه کنید روغن را زیاد داغ نکنید چون گوش شما را می سوزاند و خیلی هم خنک نباشد که بتواند در برطرف نمودن خارش تاثیر داشته باشد.یک روش خوب برای گرم کردن آن این است که آن رادر ظرفی ریخته و برای 20 دقیقه در ظرفی بزرگتر دارای آب داغ بگذارید در هر صورت قبل از چکاندن روغن در گوش آن را چک نمایید.

  جاذبه:
  طرف دیگر سرخود را که صدمه دیده موازی روی زمین گذاشته و انگشتی تمیز در گوش خود بگذارید و تلاش کنید که خلا ایجاد شده تا مایع به بیرون ریخته شود.می توانید از حوله یا پنبه ای برای تمیز کردن ترشح های آن استفاده نمایید علاوه بر این می توانید به آسانی روی پهلو خووابیده و حوله ای را در زیر گوش بگذارید.

  هیدروژن پروکسید:
  اگر دلیل خارش تجمع جرم است می توانید از هیدروژن پروکسید استفاده کنید بعضی از قطره های گوش دارای هیدروژن پروکسید بوده و هیدروژن و آب را به میزان مساوی با هم ترکیب نموده و سه قطر هاز آن را با قطره چکان در گوش قرار دهید.کمی در آن شرایط مانده و بعد سر خود را برگردانید تا محلولی که اضافی هست از گوش شما خارج گردد و با یک پنبه تمیز می توانید جرم گوش را پاک نمایید.

  کمپرس گرم:
  اگر دلیل خارش گوش شما آکنه و جوش بوده بعد کمپرس گرم را در خشک کردن جوش استفاده کنید.گرما کمک کرده التهاب شما کم شود و درد خارش شما رفع گردد پارچه تمیزی را در آب گرم گذاشته و آن را برای مدت پنج دقیقه در گوش خود بگذارید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب علت خارش گوش چه میتواند باشد
  تعداد کل بازدید ها: 231
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه