نگاهی تازه به مشکلات بامزه حمام رفتن

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> پوست و مو-->>>
 • بخش مربوطه : پوست و مو
 • نگاهی تازه به مشکلات بامزه حمام رفتن
 • حمام رفتن و بررسی مشکلات رایج
  حمام رفتن برای تمیز کردن جسم یکی از مفیدترین کارهای روزمره ما خواهد بود اما همین کار به ظاهر ساده هم نیازمند رعایت یک سری از اصول اولیه می باشد.


  شاید در ابتدا در خصوص مهم بودن آنها کمی شک کنید اما رفته رفته متوجه خواهید شد که هریک مورد از این مسائل می تواند سبب چه بیماری های مهلکی شود و می توان با استفاده از راه های پیشگیری از چه هزینه های گزافی برای درمان جلوگیری نمود. برخی از علائم را در خود مشاهده می کنید پس باید به دنبال راه های درمان آن باشید. از ساده ترین علائم می توان به خارش ها اشاره نمود که شاید با پیش رفتن به سوی زمستان این علامت را بیش از اندازه تجربه کنید.

  زمستان و آب داغ در حمام
  در حقیقت باید همواره این نکته را مدنظر خود قرار دهید که درجه سردی و گرمی آبی که در حمام از آن استفاده می کنید بر روی سلامتی پوست شما مؤثر خواهد بود. در فصل سرد همانند زمستان چربی که بر روی پوست ما قرار دارد بسیار کمتر از تصور ماست. بنابراین هرچه شما در این فصل از آبی استفاده کنید که گرمای بیش از اندازه ای دارد ، یعنی آب داغ می تواند این چربی های اندک هم از بین ببرد و در نتیجه پوست خشکی را برای شما باقی بگذارد.


  یکی از معضلاتی که در خصوص پوست های خشک وجود دارد خارش های ناشی از خشک بودن آنها خواهد بود. اگر برای این خارش ها درمانی نداشته باشید ، قطعا رفته رفته به زخم تبدیل خواهند شد و در آن زمان درمان این زخم ها می تواند با مدت زمان طولانی تر و همچنین با داروهای بیشتر و گران تری صورت پذیرد ، از طرف دیگر بر روی سلامتی پوست شما هم تأثیرگذاشته و زیبایی اش را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

  نگاهی تازه به مشکلات بامزه حمام رفتن


  خیلی از ما در زمان بیماری خود دوست داریم تا در زیر آب دوش داغ قرار داشته باشیم. این دوش آب داغ می تواند با داغی خود پوست را تحت تأثیر قرار دهد اما در کنار آن آرامشی را به شما هدیه خواهد داد. قطعا آسیب رسیدن به پوست با آرامش قابل مقایسه نیست ، پس بهتر است که تا حد امکان از این روش حمام کردن نیز خودداری نماید و تا آنجا که برای شما امکان دارد از آب ولمر کمک بگیرید.

  شست و شوی بدن بدون صابون
  شاید در ابتدا با دیدن سرتیتر مربوط به این پاراگرف کمی متعجب شده باشید اما در واقع این واقعیت وجود دارد و اخیرا محققان به این نتیجه رسیدند که مواد موجود در صابون که اغلب از نوع شیمیایی هستند برای سلامتی پوست بدن ما ضرر دارند. بهتر است تا صابون را کنار بگذارید و برای آنکه استحمام خوبی داشته باشید از شامپوی بدن به جای صابون کمک بگیرید. این شامپوها متناسب با پوست طراحی شده اند و قطعا می توانند سلامت پوست را به همراه داشته و از آسیب زدن به آن خودداری کنند.


   برخی از صابون استفاده می کنند ما در این خصوص منع کاملی نداریم اما تا جایی که برای شما مقدور است از صابون هایی خریداری نمایید که به میزان هرچند کم ار مرطوب کننده برخوردار هستند و لطافت پوست را از بین نمی برند. این صابون ها اگر دارای رایحه های خوشبویی هم باشند بسیار مفید خواهند بود.

  لیف را کنار بگذارید!
  از قدیم یکی از رسومی که در حمام ها همواره در جریان بوده و دلاک ها هم به این تخصص خود افتخار داشتند ، لیف کشیدن یا کیسه کشیدن بر روی بدن می باشد. البته هم اکنون هم در برخی از خانواده ها این موضوع جریان دارد و حمام کردن بدون لیف کشیدن را حمام خوبی نمی دانند. تمامی لیف هایی که در حمام ها قرار دارند به دلیل وجود رطوبت فراوان و خیس بودن محلی بسیار خوب برای رشد باکتری ها و قارچ ها هستند. در نهایت ی این موجودات به بدن ما راه پیدا خواهند کرد.


  علائمی که از رشد کپک ها ، قارچ ها و باکتری ها بر روی بدن ما ایجاد می شود قابل مقایسه با بیماری دیگری نیست زیرا طول مدت درمان آن بخصوص در مواردی که قارچی باشد بسیار طولانی است. در صورتی که به لیف کشیدن عادت زیادی دارید سعی کنید که لیف های خود را خشک کنید و در درون حمام قرار ندهید.   


  سعی کنید تا طول مدت حمام کردن خود را در حد یک ربع تقلیل دهید. علاوه بر آن می توانید در زمستان هر هفته یکبار حمام کنید زیرا به دلیل سردی هوا نیازی به تکرر در این امر نیست. اما در فصل تابستان که عرق بسیار زیادی می کنید دو تا سه بار در هفته کافی خواهد بود. علاوه بر آن می توان به این نکته توجه نمود که هیچ نوع وسیله مصرفی همانند تیغ و لیف در حمام نباشد ، زیرا به دلیل رطوبت بالایی که در حمام وجود دارد محل مناسب برای تجمه عوامل بیماری زا خواهد بود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی تازه به مشکلات بامزه حمام رفتن
  تعداد کل بازدید ها: 239
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه