چگونه باید جرم گوش را تمیز کرد

 • زمان درج : 16 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> پوست و مو-->>>
 • بخش مربوطه : پوست و مو
 • چگونه باید جرم گوش را تمیز کرد
 • ممکن است تا به حال احساس کرده باشید که گوش های شما کیپ شده و یا جرم های اضافی سبب شده که نتوانسته باشید خوب صدا ها را بشنوید.گوش پاک کن یک راه نماسب برای پاک کردن جرم های درون گوش نمی باشد.

  علایم جرم گوش:
  جرم های کثیفی که سبب تولید شدن باکتری خواهند شد به وسیله خود بدن تولید خواهند شد که معمولا هر دو گوش هم از این مساله مستثنی نمی باشند خیلی از مردم هرگز گوش های خودشان را تمیز نکرده که این مورد در روی شنوایی آن ها تاثیر منفی خواهد داشت و سبب کیپ شدن گوش خواهد شد.
  اگر حس کردید که گوش های شما پر شده یا صدای زنگی از گوشتان می شنوید امکان دارد در این حالت جرم های اضافی در گوش شما جمع گردیده باشد. کسانی که مسن بوده و دیابت دارند در برابر خطر بیشتری قرار داشته و در این صورت پرده گوش آن ها روند حذف این جرم ها را مشکل خواهد ساخت.

  بهترین روش های برای درمان کردن جرم گوش:
  بهترین روش برای برطرف کردن جرم های گوش رفتن به دکتر بوده و دکتر شما با وسایلی که داشته مثل سرم شستشو گوش شما را شسته و جرم ها را خارج می نماید ولی اگر می خواهید این کار را در منزل انجام بدهید بهتر است که از یک پنبه به جای گوش پاک کن استفاده کرده چون گوش پاک کن جرم ها را به طرف پرده گوش نزدیک می کند و سبب صدمه به گوش خواهد شد به جز این مورد می توانید از یک پارچه گرم هم استفاده کنید.

   

  چگونه باید جرم گوش را تمیز کرد

  نرم کننده جرم گوش:
  قطره هایی در داروخانه موجود بوده که باعث نرم شدن جرم ها خواهد شد این قطره مثل روغن معدنی،گلیسیرین،پروکسید،نمک طعام و آب اکسیژنه می باشد.چند قطره از آن را داخل گوش ریخته و بعد گوش خودتان را خشک نمایید دستورالعمل روی قطره را مطالعه کرده و اگر علایم را دیدید با دکتر تماس بگیرید.

  راحتترین روش درمان خانگی وزوز گوش

  چجوری عفونت گوش میانی رو شناسایی کنیم

  گرفته بودن گوش و شستن با محلول:
  در این مورد بما به آرامی محلول آب یا نمک را داخل گوشتان ریخته این کار فایده داشته ولی اگر قبل از آن 15 تا 30 دقیقه از نرم کننده جوش استفاده نمایید سعی کنید گوش خودتان را با آب گرم شسته تا به دمای بدنتان برسد.علاوه بر این می توانید از دکتر خود درخواست کنید که این کار را در مطب خودش انجام بدهد خارج از گوش خودتان را با یک پارچه ای پاک کنید درصورت استفاده از گوش پاک کن آن را به پرده گوش نزدیک نکرده و سعی کنید از نرم کننده برای این کار استفاده نمایید.

  کارهایی که باید از ان دوری نمایید:
  مردم معمولا گوش خودشان را تمیز نکرده و در این صورت اگر برای پاک کردن آن از بقیه وسایل و گوش پاک کن استفاده نمایند تنها جرم ها را به طرف پرده گوش خواهند برد که سبب کیپ شدن آن می گردد.قانون خیلی از دکتر ها این بوده که چیزی کوچکتر از آرنجشان را درون گوش خودشان نکنند یعنی چیزهای کوچک و تیز به گوش شما صدمه خواهد زد.تلاش نکنید که آن را با انگشت دستتان پاک نمایید اگر دیابت دارید چون سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است و امکان دارد که سبب صدمه به گوش شما گردد و سبب سوراخ شدن آن شود بعضی ازمردم شمع را داخل گوش خود کرده تا حرارت آن جرم ها را بسوزاند و به خودش جذبش کند ولی این کار به گوش شما صدمه خواهد زد.

  زمان مراجعه به پزشک:
  حس پر شدن گوش،کم شدن شنوایی،حتی امکان دارد سبب مسائل پزشکی دیگری مانند عفونت گردد.

  خطرات استفاده از شمع برای پاک کردن گوش:
  سوزاندن گوشت و حفره ای بین پرده گوش ایجاد خواهد کرد که سبب خونریزی گوش شما و عدم کارکرد آن خواهد شد روش مناسبی نیست که چیزی را به صورت مستقیم در گوشتان وارد کنید چون سبب صدمه به گوش و به داخل رفتن جرم های گوش خواهد شد.اگر به صورت مرتب گوشتان را تمیز کنید سبب شده که باکتری هایی که از گوشتان محافظت نموده اید از بین رفته و سبب کم شدن شنوایی جزیی و خارش و سوزش گردد.
  علاوه بر این ممکن است سبب پری گوش شده و در بعضی موارد دیگر هم سبب درد گوش شود و اگر از این درمان ها نتیجه نگرفتید بهتر است که به دکتر مراجعه نمایید.
    


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چگونه باید جرم گوش را تمیز کرد
  تعداد کل بازدید ها: 322
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه