نگاهی به گل زیبای نسترن

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> پوست و مو-->>>
 • بخش مربوطه : پوست و مو
 • نگاهی به گل زیبای نسترن
 • گل نسترن یک بوته وحشی بوده که در اروپا و نواحی معتدل دیگر دنیا یافت خواهد شد این میوه را معمولا با اسم های dog rose یا rose hip می شناسند.گل نسترن یک دخترچه ای بوده که دارای ارتفاع سه متر و برگ هایی شامل 5 تا 7 برگچه دندانه دار که به شکل بیضی نوک تیز و گل های قرمز رنگ سفید مایل به گلی یا سفید می باشد.

  ویتامیت ث میوه گل نسترن:
  میوه گل نسترن دارای 0.5 تا 7.4 درصد ویتامین سی بوده که دارای ترکیبی از هیدروآسکوربیک و آسکوربیک اسید می باشد میوه این گل بیست برابر لیمو ویتامین سی دارد ولی میزان زیادی از ویتامین سی در زمان تهیه کالا یا خشک کردن از میوه گل نسترن نابود خواهد شد کم شدن ویتامین سی این میوه به میزان ذره ها و خرد کردن آن وابسته است برای مثال اگر میوه تنها نصف شده مقدار ویتامین سی که در آن موجود بوده بعد از 1 سال و نیم نصف خواهد شد و اگر آن را خرد نمایید بعد از 6 ماه 100 درصد ویتامین در آن از بین خواهد رفت.

  خاصیت گل نسترن:

  ادرار آور:
  محتوای گل نسترن و میوه آن حاوی پکتین اسید بوده که سبب شده آن به یک مدر خوب تبدیل شود و کلیه ها را از سم ها پاک سازی نموده و به طور خودکار می تواند سلامتی کلیه ها را به صورت عمومی تثبیت نماید.ده گرم از میوه نسترن را در سیصد سی سی آب جوش پانزده دقیقه دم کنید و قبل از هر وعده غذایی یک فنجان مصرف کنید.

  بیماری مسلول:
  گل نسترن باعث جذب شدت حشره ها به ویژه حشره ویژه ای به اسم سای نیپش شده که به خاطر نیش زدن یک برجستگی کوچک به رنگ سبز و پوشیده از تار مایل به قرمز به وجود خواهد آورد که به آن بِدِگار می گویند و دارای خاصیت زیادی برای بیماران مسلول دارد.

  افزایش ایمنی:
  علاوه بر درمان کردن آنفولانزا و تب ویتامین سی می تواند مثل یک آنتی اکسیدان دریافت نماید که می تواند سیستم ایمنی بدن را در مقابل حمله های بیماری های گوناگون ارتقا بدهد.

  نگاهی به گل زیبای نسترن

  سرطان:
  براساس پژوهش ها عصاره این گل می تواند رشد سلول های سرطانی سینه را کاهش دهد.این عصاره سبب شده رشد سلول های سرطانی که معمولا در مغز گسترش یافته را کاهش خواهد داد.

  کاهش دادن کلسترول:
  افزایش کلسترول یکی از بیماری هایی بوده که قادر است در سلامتی شما تاثیر داشته باشد رسوب کلسترول در دیواره رگ ها قادر به حمله قلبی خواهد شد استفاده از گل نسترن قادر بوده سطح کلسترول را به میزان زیادی کاهش دهد.

  درمان دیابت:
  استفاده منظم از این گل به روش شربت یا مستقیم میوه آن سبب شده در کم شدن سطح قند خون تاثیر داشته باشید این مساله در روی موش ها هم با دادن چهل گرم از عصاره این گیاه تست گردید.نتیجه عمل این شده که موش ها می تواند تحمل زیادتری در مقابل قند داشته باشند.

  سالم بودن قلب:
  وجود آنتی اکسیدان و فلاونوئید در گل نسترن تاثیر خوبی در سالم بودن قلب شما دارد پس مسائل قلبی مثل ایست قلبی،حمله های قلبی از شما دور می شوند.ده گرم از میوه نسترن را برای زمان سه ساعت در سیصد سی سی آب سرد خیس دهید و با حرارت دادن ملایم جوش دهید پنج دقیقه بجوشانید پانزده دقیقه دم کرده آن را روزی سه فنجان برای درمان تپش قلب استفاده کنید.

  سیستم گوارش:
  پوسته این گل برای سیستم گوارش و معده مفید می باشد با مصرف کردن این گیاه شما مسائلی مثل نفخ شکم و یبوست را تجربه نخواهید کرد.

  تنظیم کردن فشار خون:
  استفاده از گل نسترن سبب شده به میزان زیادی سطح فشار خون شما کاهش داشته باشد ولی اگر داروهای ضد فشار خون استفاده کنید پیش از مصرف این گل با دکتر خود مشورت نمایید.

  سالم بودن کلیه:
  مطابق گزارش ها گل نسترن قادر بوده در درمان کردن اختلال های کلیه استفاده گردد پانزده گرم از میوه این گیاه را اول خرد نمایید و در سیصد سی سی آب سرد جوش دهید پانزده دقیق دم نمایید و قبل از غذا یک لیوان برای دفع کردن سنگ کلیه مصرف کنید.

  نرمی استخوان:
  یک کیلو میوه نسترن را با سی صد گرم نبات بکوبید و با دو لیتر آب مخلوط نمایید و برای پانزده روز در یک جای گرم بگذارید بعد آن را صاف کرده و پیش از غذا یک فنجان مصرف کنید تا کمبود ویتامین ث و نرمی استخوان درمان گردد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی به گل زیبای نسترن
  تعداد کل بازدید ها: 451
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه