مراقبت های مورد نیاز بعد از سرطان | مدیتیشن برای بهبود سرطان

 • زمان درج : 1 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • مراقبت های مورد نیاز بعد از سرطان | مدیتیشن برای بهبود سرطان

 • نکات مهم در این مقاله 'مراقبت های مورد نیاز بعد از سرطان | مدیتیشن برای بهبود سرطان' در ابتدای این پست برای شما قرار داده شده است
 • نام بیماری : سرطان
 • آناتومی مربوطه : ساختار تشریحی | AnatomicalStructure
 • اسم آناتومی مربوط : کل بدن
 • علل پیش آمدن بیماری
  1. به دلیل اختلالات ژنتیکی ممکن است هر فردی مبتلا به سرطان شود
  2. استفاده از غذا های ناسالم و مواد شیمیایی فراوان
  3. هوای آلوده - سیگار - عدم ورزن و در کل لایف استایل بد

 • داروهای پیشنهادی (تذکر مهم حتما برای مصرف دارو به پزشک مراجعه کنید)
  1. شیمی درمانی
  2. پرتودرمانی

 • ریسک های موجود که بر اثر آن بیماری و یا خطر ابتلا به بیماری افزایش پیدا میکند
  1. استفاده از دخانیات
  2. استفاده از مواد شیمیایی و مواد غذایی آلوده به اینگونه موارد
  3. افزایش سن

 • روش های جلوگیری و یا روش های مقابله با بیماری به صورت پیشگیرانه
  1. تغذیه مناسب
  2. مدیتیشن و ورزش به صورت مدام
  3. مراجعه به پزشک به صورت دوره ای

 • علائم بیماری / نشانه های بیماری
  1. هر سرطان دارای علائم گوناگون میباشد که در این مطلب گنجانده نمیشود
 •  

  تحقیقات نشان می‌دهد که خالی کردن ذهن با مدیتیشن‌، اثرات فیزیکی و روانی مثبتی بر روی مردمی که غول سرطان را عدم موفقیت داده‌اند دارد. اما در بعضی از تحقیقات پیشقدمانهِ اخیر اثبات شده است که مدیتیشن حتی در میزان سلولی، اثرات جسمانی مثبتی بر روی کسانی که از مریضی سرطان نجات یافته‌اند می‌گذارد.

  بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده از سوی موسسه تندرستی آلبرت و دانشگاه کالگری، تمرینات مدیتیشن یا شرکت در جلسات روان‌معالجه ای حمایتی، تحولات سلولی مثبتی بر روی نجات یافتگان سرطان سینه ایجاد می‌کند.

  پزشک لیندا کارل‌سون از مرکز سرطان‌شناسی در موسسه تندرستی آلبرت در بیانیه‌ای بیان کرد که: “ما می‌دانستیم که فعالیت‌های روانی- دسته جمعی هنظیر مدیتیشن‌ها از دید روحی حس مناسبتری در شخص بوجود می‌آورد، اما اکنون برای نخستین بار شواهدی داریم که اثبات می‌کند این فعالیت‌ها می‌توانند بر روی جنبه‌های کلیدی زیست شناختی بشر اثرات مثبتی داشته باشد.”

  ضمن انتشار این بیانیه در مجله سرطان، کارلسون و تیم تحقیقاتیش متوجه زیاد شدن طول تلومرها در جسم مردمی که با تمرینات مدیتیشن یا جلسات روان‌معالجه ای حمایتی از سرطان سینه نجات یافته بودند نسبت به مردمی که بدون این گونه فعالیت‌ها از سرطان نجات یافته بودند شدند.

  به گزارش پژوهشگران، تلومرها قسمت‌هایی از دی.ان.ای هستند که در انتهای کروموزم هر سلول واقع شده‌اند که از همه یت اطلاعات ژنتیکمراقبت می‌کند. با تقسیم سلولی، تلومرها قسمتی از طول خود را از دست می‌دهند. به جمله دیگر، تلومرها با زیاد شدن سن کوتاه‌تر می‌شوند و با مریضی‌هایی هنظیر سرطان در رابطهند. همینطور طول تلومرها با سرطان سینه رابطه مستقیم دارد و تلومرهای بلندتر عموما یکی از نشانه ها تندرستی تلقی می‌شوند.

  پژوهشگران بر روی یک گروه ۸۸ نفری متشکل از مردمی که از سرطان سینه نجات یافته بودند، میانگین سنی آنان ۵۵ سال بود و طول معالجه خود را حداقل سه ماه قبل به پایان رسانده بودند (اگرچه معالجه آنان ۲ سال به طول انجدلگرمیه بود)، آزمایشاتی انجام دادند. تمام خانم های که در این تحقیق شرکت داشتند، از دید روحی تقویت خیلی حادی را پشت سر گذاشته بودند.

  یک گروه از شرکت‌کنندگان به صورت هفتگی در کلاس‌های ۹۰ دقیقه‌ای مدیتیشن با تمرکز بر معالجه سرطان مدیتیشن شرکت می‌کردند و از آنان خواسته می‌شد که هر روز در خانه هم تمرینات یوگا و مدیتیشن را انجام دهند. برای گروه دوم هم به صورت هفتگی و ۱۲ جلسه ۹۰ دقیقه‌ای کلاس‌های روان‌معالجه ای حمایتی برگزار شد که آنان را تشویق می‌کرد تا احساساتشان را آزادانه بیان کنند و از دیگران طلب پشتیبانی کنند. در ضمن، گروه کنترل در سمیناری ۶ ساعته با موضوع مدیریت استرس شرکت کردند.

  تجزیه‌ تحلیل‌های خونی و مقدار تلومرهای تمام شرکت‌کنندگان پیش و پس از این فعالیت‌ها و بعد از شرکت در کلاس‌های مدیتیشن و روان‌معالجه ای اندازه گرفته شد و پژوهشگران فهمیدن که در هر دو گروه به طول تلومرها افزوده شده است. کارلسون می‌گوید که مشاهده این تغییرات در تلومرها بعد از چنین مدت کوتاهی ما را شگفت‌زده کرد.

  در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۳ کارلسون و همکارانش به چاپ رساندند، بیان کردند که اگرچه از دید آماری فرق چشمگیری در طول تلومرهای این دو گروه مشاهده نشد، اما تمرینات مدیتیشن از مدید روان‌شناختی مزایای خیلی گسترده‌تری داشت.

  چطور امکان پذیر است که انجام تمرینات ذهنی مدیتیشن، چنین اثرات جسمانی مثبتی در میزان سلولی دربر داشته باشد؟ کارلسون تشریح می‌کند که حالات روحی و جسمی شخص بر روی نشانه ها زیست‌شناختی جسم اثر می‌گذارد، به ویژه بر روی نگرانیات روحی.

  کارلسون ایمیلی به هافینگتون‌پست ارسال نموده و خاطرنشان کرد: “ما سال‌هاست از اثر حالات روانشناختی بر روی نشانه ها زیستی بشر آگاهیم. به عنوان مثال افسردگی با التهابات سیستم ایمنی و مریضی‌های قلبی در رابطه است و استرس منجر به فعال شدن هورمون کورتیزول و هورمون‌های دیگر استرس‌زا شده و زمینه بروز سرماخوردگی و هجوم گونه های ویروس به جسم را زیاد شدن می‌دهد. اما اینکه دقیقا چه فرایندی اتفاق می‌افتد تا طول تلومرها در سلول زیادتر می‌شود، همچنان ناشناخته باقی مانده است. و برای پژوهشگران مبحثی خیلی دلبرا در این زمینه محسوب می‌شود.”

  تحقیقاتی که پیش از این در رابطه با اثر تمرینات خالی کردن ذهن بر روی حالات فیزیکی انجام شده بود، نشان می‌داد که مدیتیشن امحل جلوه‌گری ژن‌های مخفی که با التهابات در رابطهند را ممحدوده می‌کند.

  مطالعات اخیر کارلسون قسمتی از بدنه در حالپرورش تحقیقی عظیم است که نشان می‌دهد، تمرینات خالی کردن ذهن(حضور در لحظه) اثرات مثبتی بر روی بیماران سرطانی و نجات‌یافتگان از این مریضی دارد. همینطور نمایان شد مدیتیشن بعضی نشانه ها وابسته با سرطان را در نوجوانان کم شدن می‌دهد و احتمالا از درد بچه ها مبتلا به سرطان می‌کاهد. بعلاوه مدیتیشن‌ها به صورت قابل توجهی تقویت روحی و جسمی مردمی که سرطان سینه را مغلوب کرده‌اند، خوب شدن می‌قسمتد.


  برچسب ها : سرطان درمان سرطان مراقبت های بعد از سرطان مدیتیشن برای بعد از سرطان

  آمار باز دید این مطلب مراقبت های مورد نیاز بعد از سرطان | مدیتیشن برای بهبود سرطان
  تعداد کل بازدید ها: 27
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه