رهایی از استرس با استفاده از تکنولوژی

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • رهایی از استرس با استفاده از تکنولوژی
 •  

  اگر تصمیم شما در سال جدید این است که کمتر از گوشی و تبلت‌تان مصرف نمایید، شاید بخواهید در این باره تازه دید نمایید. یک مطالعه جدید از دانشگاه راتگرز و مرکز تحقیقاتی “پیو” نشان می‌دهد که برخلاف آنچه که سالهاست می‌شنویم، خواندن فیدهای توییتر، ارسال ایمیل‌های شخصی و رد و بدل عکس‌ها در واقع امکان پذیر است برای تندرستی شما سودمند باشد.

  پژوهشگران، ۱۸۰۱ شخص بزرگسال را مورد تحقیق قرار دادند و رسانه‌های دسته جمعی آنان و مصرف تکنولوژی را با مقدار استرس آنان مقایسه کردند. آنان این کار را با مصرف یک مقیاس استرس ادراک شده انجام دادند که آزمونی بود شامل ۱۰ سوال برای ارزیابی استرس کلی در زندگی روزانه. چیزی که فهمیدند آنان را متعجب کرد: کاربران همیشگی اینترنت و رسانه‌های دسته جمعی نسبت به کسانی که کمتر از تکنولوژی مصرف می‌کنند، استرس زیادتری نداشتند. در واقع، خانم‌هایی که بطور منظم از توییتر، ایمیل و پیام کوتاه مصرف می‌کردند نسبت به خانم‌هایی که کمتر به اینترنت وصل می‌شدند، ۲۱% استرس کمتری داشتند.

  از آنجا که تحقیقات قبلی، رسانه‌های دسته جمعی را بخاطر چیزهای خیلیی نظیر خودشیفتگی و عزت نفس پایین، مقصر می‌دانستند پزشک کیت همپتون، نویسنده ارشد مطالعه و استاد رابطهات در دانشگاه راتگرز می‌گوید: ما گمان می‌کردیم که این تکنولوژی‌ها به نحوی با استرس زیادتر در رابطهند اما در واقع چنین نیست.

  پس چه رابطهی بین تکنولوژی و رهایی از استرس وجود دارد؟ کار ساده‌ای نظیر به اشتراک‌گذاری وقایع هر روزه امکان پذیر است مقدار استرس را پایین بیاورد زیرا ارسال یک عکس یا توییت، راهی کم هزینه و سریع برای مناسبتر کردن حال اطرافیان شماست. تکنولوژی، میزانی از رابطه را به زندگی روزانه اضافه می‌کند و کاربران حس می‌کنند که سیستم حمایتی مناسبتری دارند، بعلاوه احساس می‌کنند که برای مدیریت احتیاجهایشان، از آمادگی زیادتری برخور دارند نظیر حفظ تعادل کار و زندگی.

  اما مثل همیشه، یک مسئله وجود دارد: با وجود آنکه فناوری و رسانه‌های دسته جمعی می‌توانند تنش‌های درونی یک زن را کم شدن دهند اما در واقع امکان پذیر است استرسی را که او از منابع بیرونی احساس می‌کند، زیاد شدن دهند. پژوهشگران به این مشکل، استرس دسته جمعی می‌گویند و گونهی استرس است که کنترلی روی آن دارید نظیر اعلام طلاق دوستتان یا نقل محل یکی از اقوام نزدیکتان و این چیزها می‌توانند به مقدار نگرانی شما بیفزایند. پزشک همپتون می‌گوید: زمانیکه از چیزهای ناآسان کننده‌ای که در زندگی مردم دیگر اتفاق می‌افتد، مطلع می‌شوید بایست هزینه‌اش را هم بپذیرید یعنی به آنان دلداری بدهید و مهربانی نمایید.

  بااینحال، هرچه خانم‌ها زیادتر، اخبار ناخوشایند بشنوند مثلا از مسائل مالی یک همکلاسی قدیمی مطلع شوند در مورد زندگی خودشان، احساس مناسبتری خواهند داشت. علتش این است که به آنان یادآوری می‌شود که چه زندگی مناسبی دارند. همپتون می‌گوید: این مشکل، استرس را در شما کم شدن می‌دهد زیرا متوجه می‌شوید که تمام چیز قادراست برای شما و اطرافیان نزدیکتان، خیلی بدتر باشد.

  بطور کلی در بحث مصرف رسانه‌های دسته جمعی حداقل برای خانم‌ها جنبه‌های مثبت، زیادتر و باارزشتر از جنبه‌های منفی می‌باشد. پس بروید و عکس جدید گربه‌تان را به گروه دوستانتان بفرستید. تندرستی‌تان، ممنون شما خواهد بود.


  برچسب ها : رهایی از استرس با استفاده از تکنولوژی رهایی از استرس استفاده از تکنولوژیاسترس

  آمار باز دید این مطلب رهایی از استرس با استفاده از تکنولوژی
  تعداد کل بازدید ها: 59
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه