فواید اسپینر | فواید اسپینر: آیا اسپینر ضد استرس است؟

 • زمان درج : 20 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • فواید اسپینر | فواید اسپینر: آیا اسپینر ضد استرس است؟
 •  

  داغ ترین اسباب بازی که این روزها به فشیوه می رسد اسپینر است. اسپینر به عنوان معالجه ای برای آشفتگی کم توجهی بیش فعالی، نگرانی و اوتیسم در دید گرفته می شود اما مصرف آن در بعضی از مدارس ممگونه است. اسپینرها دستگاه های کوچک با توپ های تعبیه شده در آن هستند که کاربر قادراست آن را بین انگشتان دست خود بچرخاند. شتاب این دستگاه تجربه حسی دلپذیری را برای کاربر فراهم می کند. چالش چرخاندن و سرایت آن بین انگشت ها قادراست برای بعضی از مردم هیجان انگیز باشد. زیادتر اسپینرها برای مردمی به فشیوه می رسند که آشفتگیاتی همانند نگرانی، اوتیسم و آشفتگی کم توجهی بیش فعالی دارند. به عنوان مثال یکی از فروشندگان اسپینر در آمازون، به مردم قول می دهد به یاری این دستگاه تمرکز زیادتری برای انجام کارهای خود داشته باشند و در عین حال خلاقیتشان زیاد شدن یابد. متاسفانه همه ی این ادعاها توسط دانشمندان ثابت نشده است. یکی از کارشناسان در این زمینه می گوید: مصرف گجت هایی همانند اسپینر، زیادتر به عنوان یک دستگاه مختل کننده عمل می کند و برتری بیشتری برای مردم مبتلا به آشفتگی کم توجهی بیش فعالی ندارد. به همین خاطر دانشمندان تصمیم گرفتند در مورد پایه و اساس چنین ادعاهایی تحقیق کنند. در یکی از مرورهای انجام شده در سال ۲۰۱۷، که در مجله Current Opinion in Pediatrics منتشر شد، دانشمندانی همانند پزشک Ruth Milanaik به این نتیجه رسیدند که هیچ پژوهشی به طور ویژه بر روی رابطه بین این اسپینرها و توجه بچه ها انجام نشده است. نه تنها هیچ پژوهش متمرکزی انجام نشده بود بلکه مطالعه مروری هم بر روی این اسپینرها انجام نشده بود.با وجود این فقدان پژوهشی، ادعای سازندگان اسپینر ها بی اساس خواهد بود. مکعب های پلاستیکی که با دکمه های متعددی مجهز شده اند را می توان در کلاس ها به کار برد. دانشمندان بر این باورند که چنین مکعب هایی احتیاجمند توجه بصری نیستند. پزشک کاترین ایسبیستر در این باره می گوید: این مکعب ها هدف یکسانی با اسپینرها دارند اما برای کلاس ها سودمندترند و کمتر از اسپینرها سبب حواس پرتی مردم می شوند. اسپینرها علی رغم سودمند نبودن آن ها در حفظ تمرکز بچه ها، بحث هایی را در مورد دوره های توجه در بچه ها نیز ایجاد کرده اند. با اینکه داده های بیشتری برای پشتیبانی از این ایده که بچه ها امروزی نسبت به گذشته تمرکز کمتری دارند وجود ندارد اما بعضی از تحقیقات نشان می دهد که دوره توجه در این عصر، کم شدن یافته است. برای بازگرداندن توجه بچه ها شیوه های متفاوتی وجود دارد. بعضی از این شیوه ها مصرف دستگاه های متفاوت، استآسان در میان فعالیت ها و مصرف شیوه هایی است که حواس پرتی را کم شدن می دهد.

  این روزها توجه بیشتری به اسپینرها می شود و می توان آن را در دست زیادتر مردم مشاهده کرد. قبل از دسامبر ۲۰۱۶، جستجوهای گوگلی برای کلمه اسپینر بیشتر نبود. در حال حاضر این جستجوها به شدت زیاد شدن یافته است و این موضوع نشان دهنده توجه و تمایل مردم به مصرف چنین ابزارک هایی است. زیادتر صحبت ها و بحث هایی که در مورد اسپینرها وجود دارد مربوط به ممگونه شدن استفاده آن در مدارس است. بعضی از تحقیقات انجام شده در مدارس ابتدایی شیکاگو نشان می دهد که مصرف چنین ابزارک هایی سبب حواس پرتی بچه ها شده است. به همین خاطربچه های که از آشفتگی کم توجهی رنج می برند به گزینه های مناسبتری برای خوب شدن تقویت خود احتیاج دارند. در این میان، بعضی از پدرومادر که بچه ها آن ها احتیاجهای ویژهی دارند بر این باورند که چنین اسباب بازی هایی مزایایی برای بچه هاشان داشته است. یکی از وبلاگ نویسان که بچه هشت ساله اش به اوتیسم مبتلاست در مورد این موضوع مطالبی را نوشته است. دستگاه های تایید شده توسط مدارس فرق های بیشتری در دختر ۸ ساله ایجاد کرده است اما به گفته این شخص، مصرف اسپینر نیز سودمند بوده است. این اسپینرها برای مردمی که چنین آشفتگیاتی دارند کم شدن دهنده استرس محسوب می شود. یکی از کارشناسان با ممگونه کردن اسپینرها در مدارس مخالف است. او در این باره می کوید: این گجت های کوچک بایست به عنوان یک دستگاه یاری کننده ندلگرمیه شوند و می توانند قسمتی از استراتژی موفق مدیریت رفتارهای شخص باشند. با اینحال بعضی از معلمان بر این باورند بچه های که از اسپینر به عنوان اسباب بازی مصرف می کنند، به جای تمرکز بر روی درس به اسپینرها توجه می کنند و این اصلا مناسب نیست.

  مزایای اسپینرها؟

  شکی نیست اسباب بازی که به بچه ها اجازه دهد با آن درگیر شوند، قادراست مزایایی را برای مردم مبتلا به اوتیسم داشته باشد. معالجهگرها اکثر از اسباب بازی های حسی برای خوب شدن تقویت مصرف می کنند. به طور یکسان تحقیقات انجام شده نشان می دهد حرکت کردن یا حرکت دادن قسمتی از بدن، به بچه ها مبتلا به آشفتگی کم توجهی بیش فعالی یاری می کند بر روی کارهای خود تمرکز کنند. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مجله Abnormal Child Psychology منتشر شد بچه ها ۸ تا ۱۲ سالی را مورد تحقیق قرار می داد که به آشفتگی کم توجهی بیش فعالی مبتلا بودند. پژوهشگران گرفتنند مردمی که در فعالیت های حرکتی درشت شرکت می کنند ( به معنای فعالیت هایی که قسمت های بزرگی از جسم را حرکت می دهند) مناسبتر از آن هایی که در طول انجام فعالیت های ذهنی خود ساکن می نظیر عمل می کنند. تمرینات ورزشی برای بچه های که آشفتگی کم توجهی بیش فعالی دارند تایید شده و سودمند است. اما بدون بدون وجود مطالعاتی که به طور ویژه بر روی اسپینرها تمرکز داشته باشد، نمی توان سودمند بودن این گونه دستگاه را در خوب شدن تقویت بچه ها مبتلا به کم توجهی بیش فعالی را تایید کرد. یکی از دانشمندان این مطالعه بر این باور است که اسباب بازی های کوچکی که با دست سروکار دارند بیشتر نمی توانند به این تقویت یاری کنند. او معتقد است که مصرف اسپینر احتیاجمند حرکت درشت جسم نیست. او در این باره می گوید: اسپینرها از لحاظ بصری نیز مختل کننده حواس هستند و می توانند توجه بچه را از تخته سیاه دور سازند. مصرف دوسیکل های ثابت به زمان خواندن یا نشستن بر روی توپ متحرک به زمان کار کردن بر روی وظایف مدرسه، سبب ایجاد حرکاتی می شود و قادراست در بچه های که آشفتگی کم توجهی بیش فعالی دارند سودمند باشد.

  ایمنی اسپینرها:

  گزارش غیر رسمی در مورد وجود سرب در این اسپینرها که در ماه ژوئن منتشر شد پدرومادر را بی قرار کرد اما ضروری نیست همین امروز اسپینرها را دور بیندازید. تامارا رابین مدافع جلوگیری از مسمومیت با سرب که به هیچ موسسه دانشگاهی یا پژوهشی وابسته نیست، محدوده ۱۱ اسپینر را تحقیق کرد و در دو مورد از آن ها، مقادیر خیلی بالایی از سرب را نمایان کرد. البته نمی توان یافته رابین را به دیگر اسپینرها تعمیم داد زیرا تنها ۱۱ اسپینر مورد تحقیق قرار گرفته است. یکی از بی قراری های بزرگی که در مورد اسپینرها وجود دارد، میل کردن قسمت های کوچکی از این اسباب است. گزارش های موجود نشان می دهد که این اسباب بازی ها می توانند پرمخاطره باشند و به همین خاطر بچه ها زیر سه سال نبایست با آن ها بازی کنند. اگر در منزل خود بچه کم سن و سال دارید اجازه ندهید با آن بازی کند یا آن را در دهان خود بگذارد.


  برچسب ها : فواید اسپینر اسپینر ضد استرس اسپینر ضد استرس است

  آمار باز دید این مطلب فواید اسپینر | فواید اسپینر: آیا اسپینر ضد استرس است؟
  تعداد کل بازدید ها: 137
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه