تحقیق کامل و مقاله کامل درباره پیاده‌روی

 • زمان درج : 20 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • تحقیق کامل و مقاله کامل درباره پیاده‌روی
 •  

  شما فکر می‌نمایید به همین سادگی یک پا را جلوی پای دیگر گذاشته و راه می‌روید اما معلوم شده هر وقت که گام در راهی می‌گذارید، اتفاقات مناسب بیشتری می‌افتد.

  دقیقه ۱ تا ۵

  آمادگی برای آغاز کالری سوزی

  اولین گام‌های شما، برانگیزاننده ترشح مواد شیمیایی مولد انرژی در سلول‌های شما برای سوخت رسانی زمان پیاده‌روی هستند. ضربان قلب‌تان از ۷۰ به ۱۰۰ ضربه در دقیقه زیاد شدن نمایان می‌کند، جریان خون مناسبتر می‌شود و عضلات هم گرم می‌شوند. خشکی و گرفتگی مفاصل، رفع می‌شود چون در آنان مایع روان‌کننده‌ای برای یاری به حرکت آسان‌تر رها می‌گردد.

  با حرکت بدن‌تان، ۵ کالری در دقیقه می‌سوزانید، درحالی‌که در وضعیت استآسان تنها یک کالری در دقیقه سوخت می‌شود. جسم شما به سوخت زیادتری نیاز نمایان کرده و آغاز به مصرف هیدروکربن‌ها و چربی‌های ذخیره شده می‌نماید.

  دقیقه ۶ تا ۱۰

  زیاد شدن ضربان قلب

  ضربان قلب از ۱۰۰ به ۱۴۰ ضربه در دقیقه می‌رسد و با بالا رفتن شتاب، ۶ کالری در دقیقه می‌سوزانید. با رها شدن مواد شیمیایی که سبب گشاد شدن رگ‌ها می‌گردد، فشار خون اندکی بالا می‌رود، و خون و اکسیژن زیادتری جهت عضلات فعال آماده می‌شود.

  دقیقه ۱۱ تا ۲۰

  بالا رفتن دمای جسم و آغاز به عرق کردن

  دمای بدن‌تان به بالا رفتن دنباله می‌دهد و آغاز به عرق کردن می‌نمایید چون رگ‌های خونی نزدیک میزان پوست‌تان، برای رها کردن گرما گشاد می‌شوند. با تندتر شدن گام‌های‌تان، ۷ کالری در دقیقه سوزانده و سخت‌تر نفس می‌کشید. هورمون‌هایی نظیر اپی‌نفرین و گلوکاگون زیاد شدن نمایان می‌کنند تا به عضلات سوخت‌رسانی کنند.

  دقیقه ۲۱ تا ۴۵

  احساس شادابی و سرزندگی

  احساس سرزندگی می‌نمایید، آرام می‌شوید چون بدن‌تان تنش و استرس را رها می‌کند، قسمتی از آن به‌علت میزانی هورمون مناسب و شادی‌قسمت اندروفین در مغزتان است. با چربی‌سوزی زیادتر، انسولین که به ذخیره چربی یاری می‌کند، کم شدن می‌یابد که خبر مناسبی است برای هرکسی که با دیابت و اضافه وزن می‌جنگد.

  دقیقه ۴۶ تا ۶۰

  خستگی عضلات

  عضلات شما امکان پذیر است به‌خاطر کم شدن ذخیره هیدروکربن، احساس خستگی و کوفتگی کند. زمانی بدن‌تان را به آرامی سرد می‌نمایید، ضربان قلب‌تان کم شدن یافته و تنفس‌تان آرام می‌شود. کالری کمتری خواهید سوزاند اما بازهم زیادتر از مقداری است که قبل از آغاز پیاده‌روی می‌سوزاندید. کالری سوزی‌تان تا یک‌ساعت بالا خواهد ماند.


  برچسب ها : تحقیق درباره پیاده‌روی پیاده‌روی مقاله درباره پیاده‌روی

  آمار باز دید این مطلب تحقیق کامل و مقاله کامل درباره پیاده‌روی
  تعداد کل بازدید ها: 121
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه