اولین نشانه های ضعیف شدن چشم

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • اولین نشانه های ضعیف شدن چشم
 • چشم یک نقظه حساس در بدن شما به شمار می رود و باید از آن محافظت کنید.عوامل زیادی هستند که در ضعیف شدن چشم تاثیر دارند اگر شما هم می خواهید که دید چشم شما عوض نشود دلایل ضعیف بودن چشم را بدانید و اگر آن ها را بدانید باعث می شود که بتوانید در برابر خطرات از چشم خود مراقبت کنید.

  استفاده نکردن از عینک آفتابی
  برای جلوگیری کردن از آفتاب سوختگی سعی کنید که از عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.اشعه ماورا بنفش سبب می شود که شبکیه چشم تخریب شده و خطر آب مروارید در شما افزایش یابد.زمانی که اسکی می روید و یا حمام آفتاب می گیرید اشعه های مضر خورشید یک نوع آفتاب سوختگی در غشا مخاطی قرنیه درست می کنند و به خاطر آن شما باعث تاری دید ، درد و آب ریزش از چشم خود می شوید.
  استفاده کردن زیاد از قطره چشم
  برخی از قطره های چشمی که در بازار است باعث می شود که قرمزی چشم رفع شود ولی بعد از مدتی استفاده کردن چشم شما دچار تورم شده و بعد از چند ساعت خوب کار نمی کنند و سبب می شود رگ های خونی منقبض شده و چشم شما قرمزتر هم می شود.توصیه ما استفاده کردن از قطره عسل می باشد علاوه بر این از سرمه هم می شود استفاده کرد که تاثیر زیادی دارد.
  مبتلا به سردرد
  سردرد می تواند خطری برای ضعیف شدن چشم شما باشد.ضعیف شدن چشم در کسانی که دوربین هستند و دچار آستیگماتیسم هستند به همراه سردرد است.این افراد اگر مطالعه کنند ، با کامپیوتر کار کنند ، رانندگی ، خیاطی و...... به سردرد مبتلا می شوند.سردردی که به دلیل ضعف چشم باشد با سردرد عصبی یا میگرنی فرق می کند.
  نشستن زیاد پشت کامپیوتر
  پلک زدن باعث می شود که جریان آب در چشم زیاد شود ولی وقتی که شما به مانیتور نگاه می کنید کمتر پلک می زنید شما باید در هر دقیقه تا 15 بار پیک بزنید.بنابراین اگر اگر به مانیتور زیاد نگاه کنید پلک زدن کم می شود و باعث می شود آب چشم شما تبخیر شود و چشم شما دچار سوزش و آبریزش گردد.شما نباید برای مدت زیادی متن با فونت ریز را مطالعه کنید چون چشم شما صدمه می بیند و ممکن است که دچار نزدیک بینی شوید.
   

  خارش قرنیه
  قرنیه یک لایه نازکی می باشد که در قیمت جلویی کره چشم وجود دارد.خارش آن امکان دارد دلایلی مثل تاری دید ، احساس وجود شن و ماسه ، قرمزی در چشم گردد.اگر فکر می کنید که به خارش قرنیه مبتلا شدید حتما به دکتر مراجعه کنید.بعضی اوقات استفاده کردن از لنز تماسی هم می تواند شما را دچار خارش قرنیه کند.خارش هایی که جزئی هستند معمولا بعد از چند روز خوب می شوند و امکان دارد دکتر برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند تا به التهاب و عفونت مبتلا نشوید ولی توصیه ما در درجه اول استفاده کردن از داروی طب سنتی و اسلامی است چون داروی های شیمیایی عوارض زیادی دارند پس اولویت درمان را در همه بیماری ها طب اسلامی بگذارید.
  خستگی چشم:
  یکی از دلایل ضعیف شدن چشم شما خستگی چشم می باشد.ممکن است که شغل شما باعث می شود که شما از چشم خود زیاد کار بکشید مثلا خیاط ها ، دانشجوها یا راننده ممکن است با خستگی چشم همراه باشند.کسی که به خستگی چشم دچار است با تمرکز کردن روی مطالعه سردرد می گیرد و چشم های او تار می شود.

  اولین نشانه های ضعیف شدن چشم

  سیگار کشیدن
  به دلایل زیادی نباید سیگار بکشید ولی یکی از دلایل مهم آن خطر مبتلا شدن به آب مروارید است و امکان دارد که شبکیه چشم شما تخریب شود.
  استفاده کردن از داروی های فشارخون ، آنتی هیستامین یا ضد افسردگی
  این داروها باعث خشکی چشم می شود و باعث کم شدن اشک شما شدن و سبب تبخیر سریع آن ها می شود امکان دارد که فکر کنید یک چیز در چشم شما قرار دارد و یا اشکریزی و قرمزی در چشم وجود دارد.خانم ها به دلیل تغییر هورمون بارداری و یا استفاده کردن از قرض ضد بارداری بیشتر به خشکی چشم مبتلا هستند.توصیه ما برای این دارو جایگزین کردن در طب سنتی است.
  درمان ضعیفی چشم
  سیر:این ماده غذایی می تواند برای بینایی شما مفید باشد علاوه بر این باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شما شده و باعث بهبود جریان خون می شود.سیر به دلیل گوگرد فراوان باعث تولید آنتی اکسیدان و در نتیجه از عدسی چشم شما محافظت خواهد کرد.
  هویج:هویج میوه مشهوری می باشد که می تواند به تقویت چشم شما کمک کنید در این میوه مقدار زیادی ویتامین سی ، Aو Eوجود دارد که خطرهای آب سیاه را کم می کنند و در تقویت دید موثر است.البته هویجی که الان در بازار موجود است ممکن است این خواص را نداشته باشد لطفا تحقیق بیشتری در این زمینه داشته باشید.
  -مصرف کردن انبه می تواند به ضعف بینایی شما کمک کند.
  -انجیر زیاد نخورید برای چشم شما مضر است مثلا روزی یک دانه انجیر مفید است.
  برای بیماری ورم چشم می تواند ضماد دم کرده برگ انگور را در چشم قرار دهید.
  سوخته شاخه و ساقه های نازک درختی که با روغن بادام مخلوط شود می تواند به عنوان سرمه برای بیماری چشم ، آب ریزش ، جوش و خارش چشم شما مفید باشد.
  سرمه اثمد و سرمه کافوری خیلی می تواند به تقویت چشم شما کمک کند.
  مصرف خرما باعث تقویت بینایی شما می تواند برای تقویت کردن مژه هسته خرما را بسوزانید و آن ها را به عنوان سرمه استفاده نمایید و مالش سوزانده خرما می تواند برای برطرف کردن خارش چشم شما مفید باشد.
  برای بر طرف کردن قرمزی و خارش چشم می تواند روزی سه مرتبه قطره روغن زیتون را در چشم بچکانید سعی کنید که روغن زیتون را در بک شیشه گذاشته و برای چهار ساعت در آب جوش بگذارید تا استریل گردد.
  چکاندن قطره آب لیمو در چشم می تواند باعث زیاد شدن نور چشم شما شود ولی توجه کنید که چشم می سوزد و نمی توانید آن را تحمل کنید.
  برای تقویت کردن مژه و ابرو می توانید چهار فندق را بسوزانید و یک قاشق روغن کرچک و یک قاشق روغن نارگیل را با سوخته فندق مخلوط نمایید و با آن هر شب ابرو و مژه را چرب کنید.

  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب اولین نشانه های ضعیف شدن چشم
  تعداد کل بازدید ها: 531
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه