به این دلایل گوشت قرمز نخوردی

 • زمان درج : 40 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • به این دلایل گوشت قرمز نخوردی
 •  گوشت قرمز نخورید!
  این یک شعار از سوی افرادی است که در واقع به عنوان افراد گیاهخوار نیز تنها گیاه می خورند و به هیچ عنوان به گوشت قرمز لب نمی زنند.
  گوشت قرمز نیز مضرات بی شماری دارند ، افرادی که در طول روز وعده های زیادی را گوشت قرمز مصرف می کنند در واقع در زمره ی افرادی هستند که عموما به مشکلاتی از این قبیل یعنی مضرات گوشت قرمز نیز دچار خواهند شد. یکی از خطرات بی شماری که می تواند سبب تغییر در وضعیت ما شود وجود علائمی از سکته های قلبی و مغزی خواهد بود. البته اگر به میزان درستی نیز استفاده شود هیچ گاه با مشکل همراه نخواهید شد و این خطرات هم به سراغتان نمی آید.


  برخی از پژوهشگران در عرصه ی پزشکی این واقعیت را نیز دنبال می کنند که مصرف نمودن گوشت قرمز این توانایی را دارد که ضررهایی برای بدن ما به همراه داشته باشد. بررسی ها نشان می دهد که بین سرطان سینه و چربی که در گوشت قرمز وجود دارد یک ارتباط نزدیک مشاهده شده است. این بررسی ها در واقع برای کیس های بیشماری نیز انجام شده است. برخی ها هستند که هیچ گوشت قرمزی مصرف نمی کنند ، این افراد هم دچار کمبودهایی می شوند که شاید در افراد عادی مشاهده نشده است.


  یک سری از افراد هستند که سوسیس و کالباس را جایگزین گوشت نموده اند ، در واقع می توانیم بگوییم که این افراد تنها مواد نگهدارنده را به بدن خود راه می دهند و در واقع موادی که ضروری هستند و در گوشت ها وجود دارند را نیز به بدن راه نداده و فرد دچار کمبودهای شدید می شود. گوشت هایی که در این شرایط فرآوری می شوند به دلیل داشتن نیترات اضافی می توانند با مشکلاتی همراه شوند.  این نوع از گوشت ها معمولا تغییرات هورمونی ایجاد می کنند.


  در خصوص زنان این گوشت قرمز علاوه بر اینکه می تواند سبب افزایش ریسک فاکتورها برای سرطان پستان باشد به عنوان یک تسهیل کننده هم می تواند خطر ابتلا به عفونت های رحمی را بالا ببرد ، علاوه بر آن سبب می شود تا تغییراتی در بافت های رحم نیز به وجود آید. در اندومتریوز معمولا نازایی به وجود می آید زیرا به بافت های رحم فشار زیادی وارد آمده و توانایی حفظ سلامت جنین را نخواهد داشت. این خطر تقریبا دو برابر بیشتر می شود. علاوه بر آن درد نیز شدت بیشتری پیدا خواهد کرد.  

   

  به این دلایل گوشت قرمز نخوردی
  علاوه بر آن در افرادی که به صورت متناوب از گوشت قرمز استفاده می کنند یک نکته بسیار مهم  خطر ابتلا به انواع بیماری هایی خواهد بود که در سیستم گوارشی به سراغ فرد می آیند. این خطرات را می توانیم شامل سرطان روده بزرگ بدانیم. سرطانی که فوق العاده خطرناک بوده و همواره می تواند فرد را بکشد.  یکی از سرطان های خطرناک دیگر سرطان پانکراس است. افرادی که گوشت می خورند بیشتر از سایر افراد به این مکل دچار می شوند. در واقع سرطان ها در چنین افرادی حدود پنجاه درصد بیشتر می شود.


  نقرس بیماری است که بر اثر مصرف طولانی مدت در مقدار بسیار زیاد برای گوشت قرمز اتفاق می افتد. عموما می توانیم بگوییم که این بیماری به دلیل مصرف نمودن اسیدهای چربی که اشباع شده هستند و در تمامی بدن ما باقی خواهند ماند نیز رخ خواهد داد. این مواد نیز می تواند در تک تک مفاصل بدن ما نفوذ پیدا کند. بیماری نقرس درد شدیدی به دنبال خواهد داشت و فرد توانایی یک حرکت را ندارد. در واقع بیماری با این نام می تواند به دلیل افزایش یافتن سطح اسید اوریک نیز رخ دهد. سطح اسید اوریک خطر ابتلا به انواع بیماری ها را به دنبال دارد.


  مصرف گوشت زیاد برای کسانی که مشکلات کلیوی دارند بسیار خطرناک است. زیرا سطح پروتئین در بدن آنها به صورت فزاینده ای افزایش یافته و در نتیجه می تواند سبب شود که نارسایی در عملکرد کلیه ها نیز رخ دهد. اگر کلیه ها نارسا شود در نهایت می تواند بر روی عملکرد کلیه ها اثر گذاشته و کلیه ها نتواند سموم و مواد زائد را از بدن بیرون کند.


  با توجه به افزایش قیمت مربوط به گوشت امروزه استفاده نمودن از آن نیز کاهش یافته و به نوعی همه ی مردم در حال کنترل نمودن مصرف آن هستند ، اما بهتر است تا مصرف آن را هیچ گاه به صفر نرسانیم. در واقع در این صورت کمبود شدیدی پیدا خواهیم کرد. علاوه بر آن در صورتی که ما نتوانیم به خوبی مصرف گوشت قرمز را در زندگی کنترل کنیم غدد لنفاوی هم به عملکرد خود توجهی ندارند. غدد لنفاوی به یکی از غدد مهم برای نشان دادن عفونت ها مشهور هستند ، بنابراین اگر تورمی رخ ندهد می تواند سبب افزایش عفونت در سطح خون ما باشد. یک رژیم مناسب روزانه را برای این ماده ی پروتئینی خوب در نظر بگیرید تا تقریبا هر هفته از آن بهره ببرید. البته می توانید از سایر مواد پروتئینی هم بهره ببرید همانند گوشت مرغ یا گوشت ماهی .
   


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب به این دلایل گوشت قرمز نخوردی
  تعداد کل بازدید ها: 450
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه