دلیل درد پشت گردن چیست

 • زمان درج : 52 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • دلیل درد پشت گردن چیست
 • درد در پست سر امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد که بعضی از آن ها را باید جدی بگیرید مثل سر درد،جراحت داشتن و بعضی از بیماری ها که سبب تنش و درد در پشت سر می شوند.بنابراین شما باید متوجه شوید که شرایط جدی است سردرد که باعث درد در پشت سر شده امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد.

  عوامل ایجاد درد در پست سر:
  سر شما با داشتن مهره هایی در ناحیه گردن نگه داشته شده و باعث نگه داشتن وزن سر می شوند و به خوبی می توانند حرکت را برای شما فراهم نمایند.وقتی که هم راستایی استخوان تغییر کرد و یا عضله های داخل گردن سفت شوند باعث به وجود آمدن این مشکل خواهد شد.
  ممکن است که شما در ناحیه گردن یک حس فشار و سفتی را داشته باشید این کار باعث به وجود آمدن سردرد در ناحیه گردن و باعث درد در گردن شما خواهد شد ولی این تنها دلیل نیست و دلایل مختلف دیگری هم وجود دارد.
  علایم درد در پشت سر:
  -حس فشار و درد خیلی خفیف در ناحیه پشت سر
  -سفت بودن کل پیشانی و مکان پشت سر
  -احساس درد در گردن ، شانه و بخش پوست سر
  شما ممکن است این درد را تا چند روز تجربه کنید و امکان دارد دلایل زیادی مثل صدای بلند، خستگی زیاد و استرس شروع شود و کم کم زیاد شود.کسانی که با مشکل سردرد های تنشی روبرو شده ممکن است در خواب آن ها هم مشکل به وجود آید.

  دلایل درد در پشت سر:
  خستگی و کشش ماهیچه:
  اگر شما در یک شرایطی برای مدت زیادی بشینید باعث درد شدید در شما خواهد شد.بهبود این مشکل با داشتن کشش در روز و تغییر دادن مواضع و تلاش برای کم کردن سطح استرس می باشد.
  سر دردهای تنشی:
  اگر درد شما در سمت راست پشت سر شما باشد امکان دارد به خاطر سردرد تنشی باشد.این سردردها معمولا با یک درد خفیف مشخص شده و مثل فشار در کنار و پست سر شما حس می شود.
  میگرن:
  درد میگرن خیلی شدید است و امکان دارد از بینایی شما هم اختلال ایجاد نماید.میگرن توسط احساس ضربه و درد در پشت سر شما مشخص خواهد شد.
  ورزش و ارتباط زناشویی:
  رابطه زناشویی و ورزش امکان دارد شما را به سردرد ارگاسمی مبتلا نماید که در این صورت درد در پشت سر شما به دلیل فشرده شدن رگ های خونی می باشد.
  قسمت عصبی سه گانه باعث درد پشت سر:
  منقبض شدن عروق خونی یکی دیگر از دلایل درد در سمت راست پشت سر بوده و امکان دارد به سوزش و درد هم دچار شوید.

   

  دلیل درد پشت گردن چیست
  استخوان پس سر باعث ایجاد درد پشت سر می شود:
  صدمه رسیدن به عصب پس سر که از بالای طناب نخاعی تا پایه گردن شما کشیده شده امکان دارد باعث علایمی مثل میگرن،درد شدید در پشت گردن و سر و جمجمه گردد.
  صدمه موقت:
  صدمه و التهاب داشتن به شریان هایی که باعث حمل خون به مغز شده امکان دارد باعث درد در پشت سر و گردن شما گردد و ممکن است بخاطر سیستم ایمنی ضعیف یا استفاده کردن از آنتی بیوتیک باشد.
  سردردهای آرتروزی:
  این نوع سردردها به خاطر ورم مفصل و یا نخاع یا گردن رخ داده و در پشت سر شما حس خواهد شد و با یک حرکت ساده بدتر می شود.
  تومور مغزی:
  یک درد تیز که به طور مشخصدر سمت چپ رخ داده امکان دارد به وسیله یک تومور مغزی ایجاد گردد.اختلال داشتن در مغز ممکن است سبب صدمه به بافت مغز و اعصاب گردد که باعث درد در سر و مشکل بینایی،نداشتن حس در دو دست،صدمه به شنوایی و سرگیجه در زمانی که فشار زیادی در جمجمه به وجود آید گردد.
  سردرد های مکرر:
  استفاده کردن از داروهایی که بدون نسخه پزشک بوده و برای مدت زیادی استفاده کردد امکان دارد شما را به سردرد در تمام طول روز مبتلا نماید که معمولا با عصبی بودن،اضطراب و بی قراری همراه است.
  سینوزیت:
  به دلیل ملتهب شدن سینون درد در پیشانی و صورت رخ می دهد و ممکن است به پشت سر شما سرایت نماید.
  درمان سردرد در پشت و بخش های دیگر سر:
  زنجبیل:
  پوست زنجبیل تازه را کنده و خرد نمایید و بعد آن را با دو فنجان آب جوش دهید کمی صبر کنید تا خنک شده و بنابراین شربت زنجبیل را استفاده کنید این کار را می توانید سه مرتبه در روز انجام دهید.
  آب نعناع:
  روش استفاده:چند عدد برگ نعناع را در مخلوط کن با کمی آب ریخته تا خمیر گردد سپس این خمیر را با یک پارچه مستقیم در روی شقیقه و پیشانی خود مالش دهید بعد صبر کنید دست کم سی دقیقه بماند و بعد آن را پاک نمایید و با آب گرم شستشو دهید.این کار را چند مرتبه در روز انجام دهید.
  ریحان:
  چند برگ تازه ریحان را در 500 میلی لیتر آب جوش دهید تا نصفی از مایع باقی مانده و بعد بخار آن را نفس عمیق بکشید.
  می توانید از پودر ریحان یا برگ خشک شده به جای تازه آن استفاده نمایید.
  روش دیگر استفاده از روغن ریحان این است که آن را در کف دست ریخته و گردن و موها را آرام ماساژ بدهید دو مرتبه در هفته این کار را انجام دهید قبل از ماساژ می توانید روغن ریحان را گرم نمایید.
  بادام:
  300 گرم بادام شیرین را پودر کرده و آن را با آب ولرم مخلوط نمایید.مقداری شیر تازه یا شکر را اضافه کرده تا نوشیدنی شما خوشمزه گردد.این لیوان را خشک مصرف کنید و یک مرتبه در روز این کار را انجام بدهید.
  کمپرس سرد:
  یک بسته بخ را با قطعه های یخ تهیه کرده و در روی پیشانی خود قرار دهید و چند دقیقه صبر نمایید.این کار را سی ثانیه انجام داده برداشته و دوباره انجام دهید این کاررا می توانید چند مرتبه در طول روز انجام دهید.
  سرکه سیب:
     یک چهارم فنجان را سرکه سیب گذاشته و سه فنجان آب را مخلوط نمایید و آن را حرارت بدهید.شما می توانید بخار این محلول را دست کم پنج دقیقه استنشاق نمایید.هر زمانی که سر درد دارید این کار را در زمانی که سردرد دارید انجام بدهید.
  همه این روش هایی که گفته شد می توانید استفاده کنید ولی توصیه ما این است که اول از درمان های طب سنتی و اسلامی استفاده کرده بعد اگر مجبور شدید به سراغ طب شیمیایی بروید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دلیل درد پشت گردن چیست
  تعداد کل بازدید ها: 698
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه