حل مشکل برف کوری در کوه

 • زمان درج : 39 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • حل مشکل برف کوری در کوه
 •  کسانی که معمولا بدون استفاده از تجهیزات ایمنی در برابر یخ یا برف در ناحیه های قطبی و ارتفاع ها قرار دارند امکان دارد به بیماری برف کوری مبتلا شده و چشم های آنان دچار صدمه شود.
  برف کوری یکی از مشکلات چشمی بوده که توسط نور زیاد ماورابنفش تولید می شود زمانی که نور UV بیش از اندازه به قرینه برخورد نموده سبب آفتاب سوختگی خواهد شد.نام دیگر این بیماری فوتوکراتیت می باشد این کلمه برای برف کوری به کار رفته و مشابه سوختگی قرینه و ملتحمه چشم است.
  برف کوری دارای ویژگی هایی بوده که باعث ارسال اشعه های ماورای بنفش بیشتری به چشمتان می شود.در دمایهای پایین و خشک،خشکی امکان دارد نقشی ایفا نموده و سبب شده که فوتوکراتیت در ارتفاع های بالاتر متداول گردد.کم شدن بینایی به خاطر برف کوری معمولا موقتی بوده و امکان دارد به تدریج به کوری منجر شده و علایم چشمی در طی 24 ساعت بهبود خواهد یافت.
  علت های برف کوری:
  فوتوکراتیت به خاطر نور طبیعی یا مصنوعی بوده و بخش فتو به معنی نور می باشد و کراتیت التهای قرنیه است.قرنیه دارای بافت مخروطی شکل و شفافی بوده که چشم های شما را پوشش خواهد دارد.قرنیه شامل رگ های خونی نبوده پس احتیاجی به اشک دارد که مرطوب گردد و سالم بماند.
  لایه قرنیه بیرونی اپیتلیوم نام دارد.هزاران انتهای عصبی داشته که قرنیه را خیلی آسیب پذیر و حساس به درد خواهد کرد.زمانی که نور UV بیش از اندازه به قرنیه بتابد این لایه خارجی حساس ملتهب شده و سبب ایجاد شدن حس خارش و سوزش خواهد شد.
  نور خورشید ممکن است سبب برف کوری شده و اشعه ماورا بنفشی که از ماسه ،آب و برف منعکس شود ممکن است قرنیه شما را بسوزاند.نوری که از جوشکاری،لامپ خورشیدی و غرفه دباغی امکان دارد التهاب قرنیه را به وجود آورده و در آخر به کوری منجر گردد.کسانی که تجهیزات جوشکاری استفاده می نمایند به صورت خاص مستعد فلاش و جوشکاری می باشند.
  نشانه های برف کوری:
  علامت های این بیماری همیشه از بین نخواهند رفت بعضی وقت ها تا قرنیه شما صدمه ندیده علامت های آن را متوجه نمی شوید و ممکن است این علایم مثل درد در چشم،تار شدن دید،سردرد و از دست رفتن موقت بینایی شود ولی همه آن ها تنها علایم این بیماری نیستند علامت های دیگر آن شامل:
  -سوزش و درد در چشم های شما
  -حس می کنید چیزی در چشم شما بوده و نمی توانید آن را بردارید
  -حساس شدن به نور
  -متورم و سرخ شدن پلک های شما
  -آبدار شدن چشم
  -سردرد
  -تار شدن دید شما

   

  حل مشکل برف کوری در کوه
  در بعضی اوقات برف کوری امکان دارد سبب از دست رفتن بینایی و تغییر رنگ موقت در دید شما گردد.
  برف کوری به آسانی قابل درمان بوده و زمانی که شما از اشعه های خورشید دور شوید چشم های شما سریع التیام خواهند یافت.
  درمان برف کوری:
  برف کوری اغلب زمانی رفع شده که قرنیه شما بهبود پیدا نماید علامت های این بیماری کم کم و در یک یکی دو روز حل خواهد شد دکتر ممکن است تایید کند که شما فوتوکراتیت دارید یا نه.کارهای زیادی وجود ندارد که دکتر شما بتواند برای درمان آن استفاده کند و اجتناب کردن از نور UV یکی از بهترین روش های درمان این بیماری است.
  اگر شما هم از لنزهای تماسی استفاده می نمایید تا وقتی که علایم آن کم نشده دوباره از آن ها استفاده ننمایید.وقتی که علایم برف کوری را دیدید چشم های خود را مالش ندهید.برف کوری ممکن است توسط لنز تماس ایجاد شده و بدتر هم شود.
  -می توانید از کمپرس سرد برای کم شدن درد و سوزش در چشم استفاده نمایید.
  -درون منزل مانده تا از تابش نور UV به چشمان شما جلوگیری گردد.
  -می توانید چشم ها را با اشک مصنوعی مرطوب نمایید.
  -می توانید از ضد دردهای تجویری مثل استامینوفن یا آسپرین استفاده نمایید.
  -اگر علامت های این بیماری بعد از گذشت 24 ساعت بیشتر شد با دکتر خود مشورت کنید.
  برف کوری را باید به سرعت درمان نموده چون درد در چشم و از دست رفتن بینایی ممکن است در مواردی مثل ورم ملتحمه،کراتیت سطحی و انرژی خورشید برای قرار داشتن مدت زیادی در معرض اشعه خورشید ادامه یابد.
  پیشگیری از برف کوری:
  این بیماری معمولا با عینک آفتابی قابل پیشگیری بوده و برای این بیماری نکات زیر را رعایت نمایید.
  -اگر ورزش های آبی یا برفی را انجام می دهد بهتر است از عینک های با کیفیت بالا استفاده نمایید.
  -اگر برای بیشتر از سه ساعت بیرون از منزل رفتید از عینک آفتابی استفاده کرده که بتواند صد درصد اشعه ماورا بنفش را مسدود نماید.
  -به خاطر داشته باشید که نوری که از آب و،برف و ماسه بازتای شده ممکن است زمانی که هوا ابری بوده هم به شما صدمه وارد نماید.
  -اگر برای مدت زیادی بدون استفاده از عینک بیرون از منزل رفتید می توانید از کلاه لبه پهن استفاده نمایید.
  برف کوری امکان دارد به میزان زیادی به بینایی شما صدمه وارد کرده و رانندگی را مختل نماید علاوه بر این تصویر رنگ ها هم امکان دارد به صورت موقت چشم ها شما را تحت تاثیر قرار دهند.
  برای جلوگیری کردن از برف کوری می توانید از عینک های محافظ پلاریزه صد درصد مسدود کننده UV ،عینک های منحنی آفتابی و یا عینک هایی که ویژه توده های یخچالی بوده استفاده کرده که بتواند همه اشعه های UV را جذب نموده و فقط ده درصد از نور مرئی را از خود عبور داده برای شما پیشنهاد می گردد.
  عینک های مخافظی که مخصوص توده های یخچال بوده مثل عینک های آفتابی معمولی بوده ولی برای جلوگیری کردن از ورود نور به چشمان شما از ترکیب ها و قابلیت های اضافی مثل ضمائمی در هر دو سمت و پایین قرار دارند.این عینک ها از آینه و لنزهای پلاریزه شده ساخته شده اند و از عینک های آفتابی معمولی تیره تر می باشند.
  زمانی که هوا ابری شد می توانید از عینک آفتابی و محافظ برف استفاده نموده چون که اشعه های UV از بین ابرها هم قابلیت نفوذ داشته و به چشمان شما صدمه وارد خواهند کرد.برای برف بخار نگرفتن و یا یخ نزدن عینک ها در پایین بخش منحنی دارای هواکش و سوراخ هایی بوده که در صورت شما محکم جای گرفته و چشم ها و اطراف آن را خواهد پوشاند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب حل مشکل برف کوری در کوه
  تعداد کل بازدید ها: 459
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه