خواب آلودگی بهاری از کجا می آید

 • زمان درج : 51 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • خواب آلودگی بهاری از کجا می آید
 •    خواب آلودگی بهاری به مزاج شما وابسته بوده و با تغییر دادن در برنامه روزانه غذایی می توانید آن را کاهش و کنترل نمایید.خورشید درخشش داشته،روزها بیشتر و فصل هوای خوب آغاز شده است.
  بهار آغاز شده ولی همه احساس انرژی نخواهند داشت ولی امکان دارد که شما خمیازه کشیده ولی همه دوست دارند که بخوابند.مشاهده کردن کامل طبیعت بعد از یک زمستانی سرد خیلی زیبا به نظر می رسد ولی امکان دارد سبب شده که شما مثل یک فرد خواب آلود رفتار نمایید.
  فصل بهار وقتی خستگی بوده و خستگی سبب مشکل سلامت در خیلی از مردم دنیا می باشد.خواب آلودگی یک علامت طبیعی بوده که به وسیله سیستم فیزیکی ما ایجاد خواهد شد.
  در فصل زمستان بدن شما هورمون های زیادی را مثل سروتونین به دلیل کم شدن ساعت های روز و داشتن بدونی قوی تر تولید خواهد کرد.زمانی که فصل بهار شروع شود نیروز خورشید قوی تر و طولانی تر شده و باید بدن شما تنظیم گردد.
  درجه حرارت بدن شما بالا رفته،رگ های خونی منبسط شده و فشار خون شما هم پایین خواهد رفت.نور سبب شده که بدن شما هورمون سروتونین بیشتری را آزاد نماید در صورتی که میزان ملاتونین هم بالا می باشد.
  دلایل علمی وجود داشته که چرا انرژی شما در بهار پایین است پس نگذارید کسی به شما القا کند که همه چیز در ذهن شما است.در فصل زمستان بدن شما به خاطر کم شدن فعالیت فیزیکی هورمون های سروتونینش کم خواهد شد.
  زیاد شدن کورتیزول به خاطر افزایش تهدید های محیطی هم زیاد شده به همین خاطر ما احساس کسالت،انگیزه کم و سرزندگی را مخصوصا در آخر فصل زمستان احساس خواهیم کرد.
  کم شدن سرزندگی امکان دارد به خطار کم شدن ویتامین در بدن شما به وجود آید برای نمونه ویتامین دی و سی به دسترسی به نور خورشید ،میوه ها و سبزی ها وابسته می باشند.
  عامل های دیگری که در بهار تغییر داشته مثل زیاد شدن میل جنسی و متابولیسم ناسازگار و اختلال داشتن در الگوی خواب می باشد علایم خستگی مثل از دست رفتن اشتها،خستگی زیاد،مشکل در تمرکز،آلوده شدن خواب،تشخیص دادن حسی سخت،داشتن واکنش های آهسته در پاسخ دادن به محرک ها،اضطراب،کم شدن انرژی می باشند.
  یکی دیگر از کارها برای مبارزه کردن با خستکی بهار کم شدن تنش و افزایش یافتن سرح انرژی داخلی می باشد به این ترتیب شما می توانید تعادل انرژی بدن،ثبات عاطفی و الگوی خواب خود را حفظ نمایید.

  خواب آلودگی بهاری از کجا می آید

  درمان خواب آلودگی بهاری:
  ورزش و بیرون رفتن:
  نور گرفتن از خورشید حتی برای ربع ساعت می تواند ویتامین دی بدن شما را پر نماید.ورزش کرده و ویتامین دی را بسازید و سطح انرژی خود را افزایش دهید.شما می توانید ورزش های هوازی مانند یاده روزی یا دویدن را شروع کرده و تمرین های مقاومتی توسط وزنه آزاد را هم برای زیاد شدن انرژی انجام دهید.
  حرکت کردن با فکر یک روش خوبی برای افزایشیافتن انرژی و آرام شدن ذهن شما برای مدت چند دقیقه می باشد.ماهیچه های خود را برای مدت ده دقیقه پس از ورزش کشش بدهید تا به بدن خود کمک کردن اثرات جانبی ورزش در سیستم کاهش یابد و از درد جلوگیری نمایید.
  مصرف غذای مقوی:
  توجه داشته باشید که دست کم یک سوم از برنامه غذایی شما مثل سبزیجات تازه و میوه برای ویتامین سی باشد.برای داشتن ویتامین بی 1 یک ماده مغذی لازم برای سیستم عصبی و گردش خون،لوبیا،دانه ها،اسفناج،غلات و مارچوبه مصرف کنید.
  دوش آب سرد:
  این کار یک تاثیر تازه کننده داشته بهتر است یک حمام با نمک اسپوم گرفته و به سونا بروید هر کدام از اینها قادر هستند که یک تاثیر آرام بخشی را برای شما داشته باشند.
  خوب خوابیدن:
  داشتن محیط خواب راحت و سازگار می تواند مفید باشد و می توانید از مدیتیشن،تمرین مهربانی و پذیرش استفاده کنید.
  صبحانه خوردن:
  شما احتیاج به خوردن صبحانه دارید ولی دست کم می توانید بلغورجو،میوه و ماست و یا کورن فلکس مصرف کنید.این کار سبب شده که انرژی شما در طول صبح افزایش پیدا کند و سبب شده که همه ویتامین ها و مواد معدنی لازم را بدست آورید.
  تغییر ذهن:
  در روی احساس خستگی تمرکر نداشته باشید بهتر است که این افکار را از ذهن خود پاک کنید طرز فکر خود را عوض کرده و فکر مثبت داشته باشید.
  به طور مثال می توانید قهوه ای مصرف کرده و برای یک گفتگوی کوتاه به دوست خود سری بزنید.این امر سبب شده که انرژی شما افزایش یافته و ذهن شما تازه شود.این کار یک شرایط برد برد برای شما بوده چون این تاثیر را در دوست شما خواهد گذاشت.
  گوش دادن به بدن:
  بدن شما به شما خواهد گفت که چه چیزهایی را احتیاج دارید شما به فرمان آن عمل کنید اگر حس خواب آلودگی دارید سریع به رختخواب رفته و کمی استراحت کنید تا ذهن شما سبک شود.
  اگر احساس شما خوب نیست کار را کم کرده و برای چند روز کار کمتری انجام دهید یا برای دو روز استراجت کنید و به مکانی بروید که ذهن شما سبک شود.
  برای ثبات عاطفی هم از مدیتیشن،یوگا یا کارهای مشابه آن استفاده کنید اگر میل به سیب خوردن پیدا کردید مصرف کنید.
  این یعنی بدن شما دارای کمبود ویتامین و موادی بوده که این میوه ها را دارا می باشد.همچنین اگر بدن شما غذای دیگری میل دارد ممکن است بدنتان فاقد آن مواد مغذی باشد توجه کنید که بدن شما به آسانی با شما ارتباط برقرار کرده شما تنها باید به آن گوش کرده و بگذارید با شما صحبت نماید.
  میوه های تازه:
  میوه های تازه دارای عناصر زیادی از مواد مغذی و مقوی هستند و دارای موادمعدنی و ویتامین ها می باشند که به شما کمک خواهد کرد که احساس طراوت و انرژی را داشته باشید خیلی از میوه های دارای نود درصد از آب بوده که سبب می شود به تصفیه سموم بدن شما کمک نماید و شما را مرطوب نگه دارد.
  آجیل:
  توجه داشته باشید که اگر چه آجیل ها میوه بوده و دارای قند زیادی نیستند ولی از چربی بالایی برخوردار بوده و به این معنی است که آن ها دارای سطح بالایی از کالری بوده بررسی کربوهیدرات در بادام نشان می دهد که می تواند برای کاهش زن شما موثر باشد.
  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خواب آلودگی بهاری از کجا می آید
  تعداد کل بازدید ها: 484
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه