حمله یا شوک قلبی چگونه است

 • زمان درج : 51 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • حمله یا شوک قلبی چگونه است
 • کاردیوجنیک به شرایطی گفته می شود که قلبتان قادر نیست به اندازه لازم خون را پمپ نماید تا نیازهای بدن شما برطرف شود.این بیماری معمولا به وسیله یک حمله قلبی شدید ایجاد شده ولی هر فردی که به حمله قلبی دچار شده احتمال ندارد به کاردیوجنیک دچار شود.
  شوک قلبی نادر بوده ولی معمولا اگر سریع درمان نشود کشنده است اگر بلافاصله آن را درمان کنید معمولا نیمی از مردم زنده خواهند ماند.
  علامت های شوک قلبی:
  -نفس کشیدن سریع
  -نفس تنگی شدید
  -ضریان قلب خیلی سریع و ناگهانی
  -از دست رفتن هوش و آگاهی
  -فشار پایین
  -پریده شدن رنگ پوست
  -عرق کردن
  -پاها و دست های سرد
  -ادرار کم
  علامت های سکته قلبی:
  معمولا شوک الکتریکی در افرادی اتفاق افتاده که به حمله قلبی دچار هستند شناخت این علامت ها اهمیت دارد این علامت های مثل:
  -فشار فشرده یا پری در مرکز سینه شما بوده که معمولا بیشتر از چند دقیقه طول خواهد کشید.
  -درد داشتن در شانه،دندان ،فک و در دو دست
  -شدید شدن درد در قفسه سینه
  -تنگی نفس داشتن
  -سرگیجه ناگهانی
  -استفراغ و تهوع داشتن
  تست دادن اشعه ایکس:
  این امر به دکتر شما کمک کرده تا بتوانید اندازه،رگ های خونی و شکل قلب را چک نماید و اینکه مایعی داخل ریه های شما وجود دارد یا نه.
  تست های خون:
  خون در بدن شما کشیده شده تا صدمه های اندامی،حمله قلبی و عفونت را بررسی نماید.روش دیگری از آزمایش خون که رگ خونی شریانی نام داشته می تواند برای اندازه گرفتن اکسیژن در خون شما مورد استفاده قرار بگیرد.
  آنژیوگرام:
  یک رنگ مایعی به رگ های قلب توسط یک لوله باریک تزریق شده که توسط سرخرگ معمولا در ساق پا وارد خواهد شد.رنگ شریان های شما را در اشعه ایکس آشکار ساخته و نقاط انسداد یا باریک شدن را آشکار خواهد ساختحمله یا شوک قلبی چگونه است.


  زمان مراجعه به پزشک:
  درمان کردن حمله قلبی شانس شما را افزایش داده و صدمه به قلب شما را به حداقل خواهد رساند.
  اگر به سکته قلبی شدیدی مبتلا شدید حتما با اورژانس تماس حاصل کنید.
  -اگر دسترسی شما به اوژانس وجود ندارد به بیمارستان نزدیک خود بروید.
  -نباید خودتان رانندگی نمایید.
  دلایل شوک قلبی:
  در خیلی از اوقات کم شدن اکسیژن به قلب،معمولا از حمله قلبی به فضای پمپ اصلی صدمه وارد خواهد کرد.با نداشتن خون غنی از اکسیژن ماهیچه ممکن است ضعیف شده و به شوک قلبی مبتلا شوید.به ندرت صدمه به بطن راست قلب که خون را به ریه ها ارسال کرده سبب شوک قلبی خواهد شد.
  مشکلات شوک قلبی:
  اگر آن را بلافاصله درمان نکنید احتمال دارد که کشنده شود یا مشکل دیگر صدمه رسیدن به کلیه ،کبد و قسمت های دیگر بدن از کمبود اکسیژن بوده که احتمال دارد پایدار شود.
  بهترین روش پیشگیری کردن از این بیماری تغییر دادن سبک زندگی برای نگه داشتن قلب و فشار خون می باشد.
  داشتن وزن سالم:
  وزن زیاد یکی دیگر از علایم که باعث فشار خون بالا ،دیابت و بیماری های عروقی و قلبی خواهد شد از دست رفتن تنها ده کیلوگرم از وزن فشار خون را کم کردن و سبب بهبود سطح کلسترول خواهد شد.
  دوری کردن از چربی ترانس دار:
  با کم کردن الکل و شکر به شما کمک خواهد کرد که از کالری پایین غذایی دوری کرده و در حفظ وزن شما کمک خواهد کرد.
  ورزش منظم:
  ورزش قادر بوده که فشار خون را کاهش دهد و سطح لیپوپروتئین با دانسیته بالا را زیاد کرده و سلامت رگ های قلب و خون شما بهبود یابد کم کم تا نیم ساعت فعالیت مثل پیاده روی،شنا،جاگینگ در روزهای هفته می تواند به شما کمک نماید.
  اگر حمله قلبی داشتید اقدام سریع امکان دارد مانع شوک قلبی شود.اگر فکر می کنید به حمله قلبی دچار شدید درمان اورژانسی را انجام داده و در شرایط اضطراری تشخیص داده خواهد شد.
  درمان شوک قلبی:
  Inotropic:
  امکان دارد دکتر به شما دارویی داده تا کارکرد قلب بهبود یابد مثل نور اپی نفرین یا دوپامین تا وقتی که درمان های دیگر شروع شوند.
  آسپرین:
  ممکن است به شما آسپرین داده شود تا سبب شود لخته خون شما کاهش یابد و خون خودتان زا توسط یک سرخرک باریک نگه دارید اگر پزشک شما قبلا به شما گفته که آسپرین مصرف کنید حتما از آن استفاده نمایید.
  ترومبولیتیک:
  این دارو که به فیبروینولیتیکها یا لخته خونی معروف بوده سبب شده که به حل شدن لخته خونی کمک کرده که سبب مسدود شدن جریان خون در قلب شما خواهد شد هر چقدر سریع یک داروی تروکمبولیتیک را دریافت نمایید شانس زنده مانده شما بیشتر خواهد شد.
  آنژیوپلاستی:
  اگر انسداد در زمان کاتتریزاسیون قلبی پیدا شود دکتر شما ممکن است یک لوله طولانی و نازک را به یک بالون ویژه توسط سرخرک نماید.به طور معمول در ساق پای شما به سرخرگ مسدود کننده قلب شما وارد می نماید.وقتی که در موقعیت قرار داشتید بالون به صورت مختصر برای باز نمودن انسداد استفاده خواهد شد.
  پمپ بالون:
  دکتر شما پمپ بالون را درون سرخرگ اصلی قلب قرار داده و پمپ باد شده و به تورم درون آئورت به جریان خود کمک می نماید و کمی از فشار کاری را از قلب خود بیرون خواهد کشید.
  جراحی:
  اگر روش های پزشکی برای درمان کردن شوک قلبی موثر نباشد دکتر شما امکان دارد جراحی را براش شما پیشنهاد نماید.
  عمل جراحی بای پس کرونری قلبی مثل دوختن شریان ها در جایی فراتر از سرخرگ کرونری مسدود کننده می باشد.دکتر شما هم امکان دارد این کار را پس از اینکه قلب شما فرصت داشت از حمله قلبی بازیابی گردد توصیه نماید ممکن است این جراحی مطابق با وضعیت اضطراری صورت گیرد.
  جراحی کردن باید صدمه به قلب را ترمیم کرده بعضی اوقات یک صدمه مانند پارگی یکی از حفره های قلب یا دریچه صدمه دیده ممکن است سبب ایجاد شوک الکتریکی گردد جراحی امکان دارد مشکل را حل نماید.
  بطن چپ می تواند به دستگاه کمک نماید.یک دستگاه مکانیکی را می توانید به شکم پیوند دهید و به قلب وصل نمایید تا به پمپ کمک نماید.این مورد امکان دارد زندگی بعضی افراد با نارسایی قلبی را افزایش دهد که نیاز به قلب جدید دارند تا بتوانند پیوند قلب انجام دهند.
  پیوند قلب:
  اگر قلب شما تا میزانی صدمه دیده که هیچ درمانی برای آن موثر نیست امکان دارد کع پیوند قلب تنها راه چاره باشد.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب حمله یا شوک قلبی چگونه است
  تعداد کل بازدید ها: 965
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه