نگاهی گذرا به انواع سردرد

 • زمان درج : 51 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • نگاهی گذرا به انواع سردرد
 •  
  سردرد یکی از دردهایی بوده که همه ما در طول عمر خود آن را تجربه می کنیم و برای رها شدن از آن داروهایی متفاوتی را استفاده کرده ایم ولی واقعیت این بوده که دلایل این همه سردرد ها متفاوت بوده وباید برای هر یک از آن ها یک درمانی خاص را در نظر بگیریم در وهله اول باید سردرد را تشخیص دهید.

  سردردهای آلرژیکی:
  علایم:سردرد کلی،گرفته شدن بینی،چشم های اشکی
  دلایل تشدید کننده:
  آلرژی های فصلی مثل گرده،کپک ها مصرف غذایی که آن عوامل را ندارند.
  درمان:آنتی هیستامین،اسپری بینی یا موضعی کورتیسون یا تزریق کردن برای کم کردن حساسیت

  سردرد به دلیل انعقاد:
  علایم امکان دارد مثل میگرن یا سردرد خوشه ای بوده که به خاطر ضعف بالون و یا برآمدگی در دیواره رگ باشد.پارگی و یا اجازه دادن به نشتی خون به تدریج سبب سردرد ناگهانی،دید دوتایی و سفتی گردن شده و شما را به سرعت بی هوش خواهد کرد.
  عوامل تشدید آن:
  مادرزادی بودن،فشار خون بالا
  درمان:اگر آنوریسم به زودی مشخص شده می توانید آن را با جراحی درمان نمایید.
  برای پیشگیری از آن هم می توانید فشار خون را کنترل کرده تا از این مشکل پیشگیری نمایید.

  سردرد ورم مفاصل:
  علایم:درد گردن یا کمر که با حرکت بدتر شده و دلیل آن التهاب رگ های خونی مغز یا تغییر استخوانی در سازه های گردن می باشد.
  برای درمان هم می توانید از داروهای آرام کننده ماهیچه و ضد التهاب استفاده نمایید.

  نگاهی گذرا به انواع سردرد

  سردرد کافئینی:
  علایم:سردرد خفقان بار ناشی از منبسط شدن ناگهانی رگ های خونی بوده که چند روز بعد از مصرف کردن مقدار زیادی کافئین رخ خواهد داد.
  برای پیشگیری کردن از آن از مصرف زیاد کافئین خودداری نمایید.

  سردرد مزمن روزانه:
  علایم:به طیف زیادی از اختلال های سردرد که معمولا بیشتر از پانزده روز در ماه اتفاق افتاده و برمی گردد که به دوسته کمتر از 4 ساعت و بیشتر از چهار ساعت تقسیم خواهند شد.
  دلایل تشدید شدن آن:به صورت معمول از میگرن گرفته شده ولی ربطی به سردرد مزمن از نوع تنشی نداشته ولی می توانند به خاطر تنش تکامل پیدا کرده و ممکن است با مصرف کردن زیاد دارو ارتباط داشته باشد.
  درمان بستگی به نوع CHD داشته و گزینه های زیادی برای درمان وجود داشته که محدود کردن مصرف مسکن اهمیت دارد.برای پیشگیری کردن هم مطابق با نوع سردرد زمان آن فرق می کند.

  سردرد خوشه ای:
  علایم :درد داشتن زیاد در مجاورت چشم،پاره شدن چشم،سرخی صورت و گرفته شدن بینی.درد به صورت مرتب درزمان خواب صورت گرفته و امکان دارد چند ساعت به طول انجامد.حمله ها هر روز برای ماه ها و حتی هفته ها اتفاق افتاده و بعد از یکسال از بین می روند.
  معمولا حدود 80% از بیماران خوشه ای مرد بوده که میان سال های 20 تا 50 هستند.
  عوامل تشدید پذیر:سیگار کشیدن زیاد،مصرف مشروب های الکلی
  برای درمان این بیماری ارگوتامین،اکسیژن ،سوماتریپتان و استفاده کردن از داروی بی حسی موضعی ضروری است.
  برای پیشگیری از بیماری استفاده کردن از استروئید،ارگوتامین،مسدود کننده های کانال کلسیم و لیتیوم استفاده می شود.

  سردرد و افسردگی:
  معمولا کسانی که از بیماری ارگانیکی رنج برده بیشتر احتمال دارد که افسرده گردند این عوامل ممکن است که از انواع مختلفی از مشکلات و شکایات نشات گرفته و می توانند به عنوان یک عامل فیزیکی،روانی و احساسی طبقه بندی گردند.
  داشتن افسردگی معمولا کم بوده و تشخیص داده نمی شوند.افسردگی یک پریشانی گسترده بوده که قابل درمان بوده ولی اول باید آن را کشف نمایید.
  دکتر شما می تواند داروهای سراتونین،مهارکننده های انتخابی سروتونین،ضد افسردگی انتخابی یا مونوآمین را برای درمان سردردهای ارتباط با افسردگی تجویز نماید.

  سردرد بخاطر خستگی چشم:
  این مورد معمولا در پیشانی،درد دو طرفه مستقیم به خستگی چشم مربوط بوده و یک دلیل نادر برای سردرد شما می باشد عواملی که آن را تشدید کرده شامل مشکل بینایی،تعادل نداشتن ماهیچه و آستیگماتیسم می باشد.
  برای درمان و پیشگیری از آن تصحیح بینایی توصیه می شود.

  سردرد عملیاتی:
  یک سردرد کلی برای یک زمان کمی از چند دقیقه تا یک ساعت و بخاطر فشار فیزیکی،پریدن،دویدن یا رابطه جنسی اتفاق می افتد.
  عواملی که این مورد را تشدید کرده ده درصد به وسیله بیماری های ارگانیک بوده و 90 درصد از آن ها مربوط به سردردهای خوشه ای و میگرن می باشد.
  برای درمان این مورد باید دلیل آن به صورت دقیق مشخص شده و آزمایش های زیادی برای مشخص کردن دلیل سردرد لازم است و انجام جراحی قادر است که این بیماری ارگانیک را درمان نماید.برای پیشگیری از این مورد از ورزش های جایگزین و از حرکت های نامنظم دوری نمایید.

  سردرد بخاطر تب:
  علایم این بیماری شامل سردردی بوده که با تب زیادتر شده و بخاطر ورم کردن رگ های خونی سرمی باشد.عواملی که باعث ایجاد این شده عفونت می باشد برای درمان کردن آن استفاده از استامینوفن،آسپرین و آنتی بیوتیک تجویز می شود.

  سردرد بخاطر خماری:
  علایم این مورد مثل میگرن،علامت هایی مثل درد تپنده و حالت تهوع بوده ولی در یک طرف نمی باشد.عواملی که این مورد را تشدید کرده شامل الکل که باعث انبساط و خارش رگ های خونی مغز و بافت اطراف خواهد شد.

  سردرد گرسنگی:
  علایم در این بیماری درست در قبل از غذا خوردن رخ داده که به وسیله کشش ماهیچه ای ،قند خون پایین و اتساع آغازین رگ های خونی،خوابیدن زیاد یا مصرف نکردن یک وعده غذایی اتفاق می افتد.
  عواملی که این مورد را تشدید می کند نخوردن غذا یا رژیم گرفتن می باشد.برای درمان این بیماری استفاده از وعده های غذایی مغذی و منظم دارای پروتئین کافی و کربوهیدرات خیلی پیچیده توصیه می شود.

  سردرد در قاعدگی:
  علایم این مورد شامل درد اندک میگرنی که قبل از قاعدگی یا سریع پس از قاعدگی یا در زمان وسط های دوره قاعدگی رخ خواهد داد عواملی که این مورد را تشدید کرده شامل تغییر در سرح استروژن می باشد.
  برای درمان این بیماری درمان کردن توسط بیوفیدبک،ارگوتامین یا یک اگونیست 5 می باشد.زمانی که درد آغاز شد درمان کردن با میگرن بدون هاله یک سان می باشد.

  سردرد مداوم در روز:
  این مورد توسط میگرن یا سردردها تنشی ایجاد نشده و معمولا به عنوان یک سردرد جدید آغاز شده و امکان دارد بخاطر عفونت ویروسی رخ دهد.این مورد بعد از چند ماه امکان دارد بهبود یابد.
  همه این مواردی که برای درمان سردرد ذکر شد در طب جدید بوده توصیه ما استفاده از درمان های طب سنتی و اسلامی برای درمان همه بیماری ها می باشد که سردرد بهترین روش های درمان در آن ها می باشد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی گذرا به انواع سردرد
  تعداد کل بازدید ها: 591
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه