دارچین در بارداری چه تأثیراتی دارد؟

 • زمان درج : 41 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • دارچین در بارداری چه تأثیراتی دارد؟
 • در زمان بارداری خود می توانید از دارچین کمک بسیاری برای بهبود وضعیت سلامتی خود بگیرید اما بهتر است تا در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا بههیچ صورتی قابل جبران نخواهد بود.


  برخلاف تصور بسیاری از افراد که توصیه می کنند تا در طول دوران بارداری خود از هیچ نوع چاشنی برای غذا استفاده نکنید ما به شما توصیه می کنیم که از دارچین در این دوران حتما استفاده کنید. زیرا علاوه بر آنکه تغییر محسوسی را در طعم غذای شما می دهد می تواند به آسانی برخی از بیماری های شایع را هم کنترل کند. چنین ادویه ای را می توانید به یک ضد التهاب دهنده شبیه بدانید. زیرا علاوه بر این خاصیت حتی می تواند به خوبی میکروب های موجود در بدن شما را هم نیز از بین ببرد.


  بیماران دیابتی در تعداد بالا در جامعه ما وجود دارند بخصوص اگر همزمانی بین بیماری دیابت و همچنین بارداری اتفاق افتد خطر را برای سلامت جنین و بخطر افتادن آن افزایش می دهد. همچنین بچه ای که در شکم شما در حال رشد است می تواند از نظر عصبی نیز تغییراتی را به خود ببیند. مثلا تغییر در اندام های حرکتی و . . . نمونه ای از آنها خواهد بود. اما اینکه شما با نحوه ی استفاده و همچنین اندازه ی خاص آن آشنا شوید می تواند کمک فراوانی را به تعادل و سلامتی بدن شما کند.


   در دوران بارداری خود می توانید از دارچین استفاده کنید اما نباید از حد کم مورد نظر ما تجاوز کند . به دلیل خوشبو بودن و تغییر در مزه ی غذاها می توانیم همواره این نکته را نیز مدنظر قرار دهیم که حضور تنها یک قاشق و شاید هم نصف قاشق از چایخوری برای شما کافی است . طعم غذای خود را با این روش می توانید به صورت روزانه تغییر دهید. برخی از خانم ها از بو و مزه اصلی غذای خود رضایتی ندارند و به نوعی ویار بارداری برای آنها اتفاق می افتد که در نهایت این راهکار می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.


  از نظر میزان تخمین زده شده می توانیم عددی در حدود یک تا شش گرم را برای دارچین در نظر داشته باشیم. بیشتر از این میزان در زمان بارداری فرد می تواند خطرساز شود. در ادامه این مطلب شما می توانید با خصوصیاتی که پس از مصرف دارچین در بدن شما به وجود می آید و همچنین تأثیری که بر سلامتی شما دارد بیشتر آشنا شوید.

  دارچین در بارداری چه تأثیراتی دارد؟

  دیابت و دارچین در بارداری
  اولین تأثیری که می توانیم آن را به اثبات رسانده بدانیم در خصوص مصرف نمودن دارچین در دوران بارداری برای افرادی است که در مرز دیابت قرار دارند یا آنکه دیابتیک هستند و در دوران بارداری خود از رژیم های سختی کمک می گیرند. در واقع میزان انسولینی که در بدن آنها وجود دارد تغییرات نامطلوبی دارد. گاهی اوقات بسیار بالا می رود و گاهی اوقات هم بسیار پایین می رود. بنابراین در یک رنج نرمالی قرار ندارد. اگر دارچین استفاده کنید نیازی که شما به مصرف انسولین دارید در طول این دوران نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

  زنان باردار با فشار خون بالا
  یکی از بیماری های خطرناکی که شاید در طول ای دوران با آن مواجه شوید افزایش یافتن میزان فشار خون شما خواهد بود. این تغییرات معمولا در اواسط دوران بارداری نیز به شکل محسوس تری دیده خواهد شد. دارچین در چنین شرایطی می تواند سطح فشار خون شما هم کنترل نمایید. بنابراین اگر طعم مربوط به دارچین را دوست داشته باشید در یک زمان می توانید دو بیماری تأثیرگذار بر روی سلامت جنین خود را نیز کنترل کنید.
  برخی از خانم ها در طول دوران بارداری خود شرایط بسیار بدی از نظر تهوع و استفراغ مربوط به بارداری را تجربه می کنند. در واقع می توانیم از جمله ی آنها به استفراغ های مکرری اشاره داشته باشیم که می تواند بدن را بسیار لاغر کنند و توانایی مصرف غذا را نیز از فرد بگیرند. بنابراین برای تغییر در این وضعیت می توانید از دارچین کمک بگیرید تا شاید بتواند باکتری هایی که عامل چنین اتفاقی هستند را نیز از بدن شما دور کنند.
   شما برای میل نمودن دارچین هم می توانید از ادویه آن کمک بگیرید و در داخل غذای خود بریزید و هم اینکه می توانید از چای دارچینی که بسیار هم شهرت دارد دم نموده و آن را هر روز میل کنید. دارچین طبع گرمی دارد بنابراین در فصل زمستان حتما به استفاده از آن توصیه می شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دارچین در بارداری چه تأثیراتی دارد؟
  تعداد کل بازدید ها: 470
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه