دردهای لگن را بیشتر بشناسیم

 • زمان درج : 39 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • دردهای لگن را بیشتر بشناسیم
 • برخی از بیماری ها وجود دارند که تنها در لگن دیده می شوند و این دردها مربوط به قسمت استخوانی آن هم می باشد. برای آشنایی با این دردها تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
  استخوان لگن یکی از استخوان هایی است در بدن ما که از حساسیت بالایی برخوردار بوده و باید بسیار مراقبت از آن را جدی بگیریم زیرا هر برخورد هرچند کوچکی هم می تواند بر روی آن تأثیر منفی خود را برجای گذاشته و در نهایت موجب آن شود که شکستگی رخ دهد. اگر در این ناحیه شکستگی اتفاق افتد نمی توان آن را به راحتی برطرف نمود. حتی در مواقعی دردهایی که در این نقطه رخ می دهد را می توان به درد مربوط به  اعصاب بدن بخصوص درد سیاتیک نسبت داد.


   برخی از مواقع دردهایی که به سراغ بدن شما می آید می تواند نشان دهنده تغییراتی در استخوان باشد. آرتریت نمونه ای از بیماری های مربوط به این قسمت خواهد بود. رفته رفته آرتریت مانع از آن خواهد شد که به سلامتی از استخوان های خود بهره ببرید زیرا دردهایی به سراغ بدن شما می آید که قابل تحمل نیست و این نشان دهنده آسیب جدی به استخوان شماست. این دردها اغلب در ناحیه ی شکم تا زانوها وجود دارد.  اگر مدتی از حرکت بایستید و سپس به یکباره از جای خود بلند شوید قطعا درد واحشتناکی را تجربه خواهید کرد.


  دردهایی که به عصب سیاتیک نیز ارتباط دارند ، دردهایی خواهند بود که در استخوان لگن و همچنین ناحیه ی شکم شما ایجاد خواهد شد. اگر شما وضعیت نامناسبی برای نشستن خود داشته باشید قطعا این اعصاب شما نیز تحریک می شوند . در حقیقت می توانیم به این نکته توجه کنیم که درد در عصب بزرگ بدن می تواند طاقت فرسا باشد. این درد به نوعی از ناحیه ی کمر ما آغاز شده و تا قسمت های پایینی پاها نیز وجود خواهد داشت. دردی که حتی می تواند از راه رفتن شما نیز جلوگیری کند.  برخی از مواقع درد ناشی از آن حالت خفیفی دارد اما برخی از مواقع هم می تواند بسیار بد و آسیب زننده باشد.

  دردهای لگن را بیشتر بشناسیم


  در مرحله ی بعدی می توانیم به انواع شکستگی هایی که ممکن است در لگن اتفاق افتد اشاره کنیم. در واقع این نکته حائز اهمیت خواهد بود که هر نوع شکستگی بسیار خطرناک بوده و عموما می تواند سبب آسیب به دیگر اعضا از جمله ران ها هم شود. اگر در لگن استخوانی شکسته شود ، جاگیری استخوان ران نیز تغییر خواهد کرد و در نهایت از مکان اصلی خود خارج می شود که در نهایت می تواند سبب تغییر در وضعیت ظاهری پاها شود. حتی گاها افتادن از ارتفاع هم می تواند وضعیت سلامتی پاهای شما را به خطر اندازد.


  تغییراتی در وضعیت استخوان لگن شما اتفاق می افتد که عموما می تواند از نظر ظاهری هم یک تغییر بزرگ و نقص شدید باشد. مثلا نوزادی را در نظر بگیرید که در ابتدای تولد خود قرار دارد و حالا شما قصد دارید تا او را قنداق کنید. عموما اگر چنین اتفاقی به صورت ناشیانه باشد می تواند سبب عوارضی هم شود. مثلا می توانیم بیرون زدگی ران از ناحیه ی لگن را نمونه ی آن بدانیم. پاهای بچه این توانایی را برای راه رفتن ندارد بنابراین باید از فیزیوتراپی نیز کمک گرفته شود.  


  گاهی اوقات پیش می آید که در ناحیه ی لگن شما تورم هایی را مشاهده خواهید کرد. این تورم ها معمولا در تست های تشخیصی به خوبی دیده می شوند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که کیسه های از نوع مفصلی از مایع بیش از اندازه پر شوند. اگر در این وضعیت شما حرکات بالا رونده یا پاین رونده ای که نیازمند وسعت حرکت در ران و لگن است را انجام دهید قطعا با مشکلاتی همراه خواهید شد. دردهای وحشتناکی به سراغ شما می آیند که شاید قابل تحمل نباشند.


  در زمانی که بیماری همانند آرتریت روماتوئید به سراغ شما می آید عموما می توان گفت که سیستم ایمنی هم تغییراتی خواهد کرد. این سیستم ما که وظیفه ی دفاع در برابر عوامل خارجی را دارد در سریع ترین زمان به سیستم داخلی خود آسیب خواهد رساند. گاهی در زمانی که مفصل ها درگیر باشند می توانیم به وجود یک علامت قرمز در اطراف محل درگیر شده که با تورم هم همراه خواهد بود توجه ویژه ای داشته باشیم.  


  برچسب ها : لگن درد لگن

  آمار باز دید این مطلب دردهای لگن را بیشتر بشناسیم
  تعداد کل بازدید ها: 520
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه