دلیل خواب رفتن دست و پا چیست

 • زمان درج : 45 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • دلیل خواب رفتن دست و پا چیست
 • خواب رفتن دست و پا
  همه با به احتمال زیاد احساس گزگز موقت و سوزن سوزن شدن را در دست پای خود مشاهده کرده ایم.این مورد زمانی رخ می دهد که ما زیاد ایستاده یا نشسته هستیم.علاوه بر این حس امکان دارد با بی حس شدن و مورمور شدن دست اتفاق بیفتد علاوه بر این امکان دارد به عنوان حس سوختگی و خواب رفتن مشاهده گردد.
  همچنین امکان دارد بی حس شدن،ضعف یا درد در پا و دست ها یا اطراف آن مشاهده گردد.خواب رفتن و بی حس شدن امکان دارد در شرایط و عوامل گوناگونی رخ دهد که به صورت کلی صدمه،فشار به اعصاب امکان دارد سبب ایجاد خواب رفتگی گردد.
  -نوروپاتی دیابتی
  نوروپاتی به خاطر صدمه به عصب اتفاق می افتد در صورتی که انواع متفاوتی از نوروپاتی هستند نوروپاتی پیرامونی یا محیطی امکان دارد در روی دست و پاهای شما تاثیر داشته باشد.نوروپاتی دیابتی زمانی رخ داده که صدمه به عصب به خاطر دیابت اتفاق افتد و ممکن است پاها و گاهی اوقات دست ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.


  در نوروپاتی دیابتی صدمه به عصب به خاطر قند خون بالا در جریان خون اتفاق می افتد.همچنین آسیب عصبی امکان دارد به عروق خونی که اعصاب شما را تامین نموده صدمه برساند.زمانی که اعصاب اکسیژن کافی دریافت ننموده امکان دارد کارکرد خوبی را هم نداشته باشند.براساس مشاهدات نیمی از کسانی که دیابت داشته به بیماری نوروپاتی محیطی هم دچار هستند.

  دلیل خواب رفتن دست و پا چیست

  کم شدن ویتامین:
  کم شدن ویتامین امکان دارد به خاصر نداشتن یک ویتامین خاصی در رژیم غذایی یا جذب نشدن ویتامین رخ دهد.کم شدن ویتامین ممکن است سبب خواب رفتن دست و پاهای شما شود.

  عصب پیچیده:
  زمانی که فشار عصبی در بافت های اطراف رخ دهد امکان دارد که یک نوع عصب پیچیده را تجربه نمایید برای نمونه جراحت،وضعیت التهابی،حرکت ها تکراری امکان دارد سبب این مشکل شود.عصب پیچیده امکان دارد در خیلی از بخش های بدن اتفاق افتد و در روی پا و دست ها شما تاثیر زیادی دارد و سبب خواب رفتن،بی حس شدن یا درد گردد.عصب پیچیده در پایین ستون فقرات امکان دارد سبب ایجاد شدن این حس در پایین پشت پاهای شما گردد.
  -تونل کارپ
  این مورد یک مشکلی شایع بوده و زمانی رخ داده که عصب محیطی به سمت مچ منتقل شده باشد و امکان دارد سبب صدمه،حرکت های تکراری،وضعیت التهابی شود.کسانی که به تونل کارپ مبتلا بوده امکان دارد در چهار انگشت خودشان حس سوزن سوزن شدن یا بی حسب را تجربه کنند.
  -مشکل کلیه:
  نارسایی در کلیه زمانی رخ داده که کلیه های شما خوب کار نمی کنند و کارکرد خوبی را ندارند.وضعیتی مانند دیابت یا فشار خون بالا ممکن است سبب نارسایی در کلیه ها شود.زمانی که کلیه های شما خوب کار نکنندمواد زاید و مایعات امکان دارد در بدن شما جمع شوند و سبب صدمه به عصب گردد.این آسیب های نارسایی کلیه معمولا به صورت خواب رفتن دست و پاهای شما رخ می دهد.

  حاملگی:
  ورمی که در زمان بارداری در بدن اتفاق افتاده ممکن است فشار در روی اعصاب شما را زیاد کند به همین خاطر ممکن است احساس خواب رفتن و سوزش را داشته باشید و معمولا پس از بارداری از بین می روند.
  استفاده کردن از داروها:
  داروهایی زیادی ممکن است سبب صدمه به عصب گردد که امکان دارد سبب خواب رفتن و سوزن شدن دست یا پای شما گردد.در اصل این مورد به دلیل استفاده از داروهای سرطان و ایدز رخ می دهد.داروهای دیگری که امکان دارد سبب سوزش و خواب رفتن شوند شاملداروهایقلبی،فشار خون،داروهای ضد عفونی مثل مترونیدازول و داروهای ضد انعقادی

  اختلال خود ایمنی
  به صورت معمولا سیستم ایمنی بدن شما را از مهاجمان خارجی محافظت نموده باشد.بیماری اتوایمیون وقتی است که سیستم ایمنی بدن به دلیل اشتباهی به سلول های بدن شما حمله نماید و این مورد سبب خواب رفتن دست و پاهای شما خواهد شد.
  آترین روماتوئید:
  این مورد یک بیماری خود ایمنی بوده که سبب درد و ورم در مفصل ها خواهد شد این مورد معمولا در مچ دست ها اتفاق می افتد ولی ممکن است در بقیه بخش های بدن شما تاثیر داشته باشد مثل پا و مچ پاها.التهاب در این شرایط ممکن است در روی اعصاب فشار وارد نموده که سبب خواب رفتن خواهد شد.


  لوپوس:
  این مورد یک بیماری خود ایمنی بوده که در آن سیستم ایمنی به بافت های بدن حمله ور شده و ممکن است در روی هر بخشی از بدن مثل سیستم عصبی تاثیر داشته باشد.خواب رفتن و بی حسی انگشت های دست یا پای شما ممکن است به خاطر تورم یا التهاب رخ دهد.
  بیماری سلیاک:
  این بیماری یک بیماری خودایمنی بوده که در روی روده کوچک شما تاثیر دارد زمانی که کسی به این بیماری مبتلا شد و گلوتون مصرف کند سبب واکنش های خود ایمنی خواهد شد بعضی از کسانی که به سلیاک مبتلا بوده امکان دارد دارای علایم نوروپاتی مثل سوزش و خواب رفتگی دست و پاها را داشته باشند.این علایم می تواند در بعضی افراد بدون علایم گوارشی ایجاد شود.


  زونا:
  زونا یک بثورات دردناک بوده که توسط واکنش ویروس واریس لازوستر رخ می دهد و سبب صدمه به عصب خواهد شد به صورت معمول زونا فقط بخش کوچکی از یک سمت بدن شما تاثیر داشته باشد و ممکن است مثل دست ها،پاها و بازوها باشد.امکان دارد در ناحیه صدمه دیده حس بی حسی و سوزن شدن را ایجاد کند.

  هپاتیت بی و سی:
  این بیماری به خاطر داشتن ویروس رخ می دهد و سبب التهاب در کبد خواهد شد و در صورتی که درمان نشود امکان دارد به سرطان کبد یا سیروز منجر شود عفونت هپاتیت سی امکان دارد نوروپاتی محیطی را ایجاد نماید ولی این اتفاق خیلی نادر می باشد.

  ایدز:
  این مورد یک ویروسی بوده که سبب حمله به سیستم ایمنی خواهد شد و سبب افزایش عفونت خواهد شد و امکان دارد سبب بروز بعضی از سرطان ها شود.زمانی که آن را درمان نکنید ممکن است به مرحله آخر از ایدز که در آن سیستم ایمنی صدمه دیده پیشرفت نماید ممکن است در سیستم عصبی تاثیر داشته و گاهی اوفات مثل اعصاب پاها و دست باشد و امکان دارد بی حس شدن ، سوزن شدن و خواب رفتن را ایجاد نماید.
     


  برچسب ها : خواب رفتن دست خواب رفتن پا خواب رفتن

  آمار باز دید این مطلب دلیل خواب رفتن دست و پا چیست
  تعداد کل بازدید ها: 443
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه