آیا میدانستید که هر جوش یک معنایی دارد

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • آیا میدانستید که هر جوش یک معنایی دارد
 • متخصصان طب سنتی اعتقاد دارند که هر کدام از جوش های شما در کدام منطقه به وجود آمده به این معنی است که اشکال در یکی از اندام های شما وجود دارد شایع شدن ناگهانی لکه متمرکز در محل از پوست معمولا گمراه کننده است آیا این به دلیل تغییر هورمون می باشد؟یا به خاطر مصرف ناکافی میوه و سبزی است؟


  طب سنتی در چین طراحی کردن از چهره با تقسیم بندی صورت به قسمت های متفاوت مثل پیشانی،بینی و چانه و داشتن اطلاعات لازم از ناحیه های متفاوت در شناسایی کردن دلیل این لکه ها کمک زیادی خواهد کرد.هر کدام از این ناحیه ها علامتی از سلامت درونی بدن داشته بنابراین این جوش ها و ناحیه خاص به دلایلی رخ خواهد دارد.

  آیورودا طب سنتی هند چیست 

  ناحیه 1 و 3 به سیستم گوارش مربوط هستند.
  لکه ها و شکلات دارای ترکیب های مشابهی بوده ولی در کل مقدار بالایی از چربی در رژیم غذایی سبب بروز لکه در نواحی پیشانی خواهد شد داشتن رژیم غذایی توسط نوشیدن چای سبز آنتی اکسیدان قابل تعدیل می باشد و اگر آب نوشیدنی شما افزایش یابد در پاکسازی کردن این ناحیه تاثیر زیادی خواهد داشت.

  نواحی 2 به کبد مربوط است:
  مصرف کردن لبنیات و الکل و آلرژی درمقایسه با اقلام غذایی خاص جز دلیل اصلی برای لکه در این ناحیه در پوست می شود اگر هر گونه آلرژی را مشاهده کردید با دکتر مشورت کنید
  ناحیه های 4،6،8،10 به کلیه ها ارتباط دارد
  لکه هایی که به گوش و نواحی تیره و سیاه اطراف چشم هستند ممکن است به خاطر کم آبی در بدن شما باشند و برای درمان شما در طول روز از قهوه و چای نباید استفاده کنید.

  آیا میدانستید که هر جوش یک معنایی دارد

  ناحیه 7 به قلب مربوط است:
  این ناحیه در پوست شما از منافذ باز و منقبض تشکیل شده است پس باید برای برس آرایشی و هر ابزار دیگر که در این ناحیه کاربرد دارد را با دقت بالایی تمیز کنید کم کردن فشار خون بالا یکی از روش ها برای تمیز کردن این ناحیه از پوست است چربی های بد را باید با میوه،سبزی،آجیل و ماهی هایی که دارای امگا هستند جایگزین نمایید و اگر هر ناراحتی را مشاهده کردید با دکتر خود مشورت کنید.

  ناحیه های 5 و 9 به خاطر سیستم تنفسی هستند:
  اگر سیگار استفاده می کنید ناحیه های بالای ونه شما در معرض جوش بیشتری قرار دارند با این وجود اگر پیاده روی منظم و طولانی در هوای تازه داشته باشید می توانید به میزان زیادی جوش های این ناحیه را کاهش دهید.

  ناحیه های 11 و 13 به هورمون ها مربوط است:
  در خیلی از خانم ها این ناحیه از صورتشان علامت استرس و عدم تعادل در هورمون مخصوصا در یک زمان خاصی از ماه است برای جلوگیری از این مشکل می توانید از رژی مناسب غذایی با ورزش برای بهبود یافتن وضعیت پوست استفاده نمایید.

  ناحیه 12 به معده مربوط است:
  اگر شما رژیم غذایی غنی و سنگین داشته باشید باید برای کمک کردن به سیستم گوارش خود سم زدایی کردن ،اضافه کردن فیبر بیشتر به اقلام غذایی و ورزش را استفاده کنید.

  ناحیه 14 به بیماری مربوط است:
  جوش هایی که در این بخش مشاهده می کنید علامت مبارزه کردن بدن شما با باکتری است استراحت کردن و مصرف آب می تواند به میزان زیادی بدن شما را در مبارزه کردن با باکتری کمک نماید.

  دلایل رایج شدن جوش در پیشانی:
  داشتن جوش در پیشانی امکان دارد نشانه التهاب در روده شما بوده که سبب تعم تعادل در هورمون می شود متخصصان پوست می گویند که زمانی که التهاب بروز می دهد تولید کردن روغن در فولیکول مو افزایش خواهد یافت.باکتری،قارچ و ویروس در همه ساعت در روز در تماس با پوست است و در روغن به میزان زیادی رشد خواهد یافت علاوه بر این میکروب های نوک مو به سمت پایین نازک تر ولی فولیکل های ملتهب ضخیم خواهد شد که این مورد سبب ایجاد شدن لکه های قرمز و جوش های سرسفید می شود.
  هر جوشی را که شما در اطراف چشم می بینید ممکن است به خاطر کلیه ها بوده و علاوه بر این حلقه های کبودی در اطراف چشم هم ممکن است به خاطر کم آبی بدن باشد.


  داشتن جوش در کمر و یا در روی سینه به خاطر التهاب غده آدرنال بوده و همچنین داشتن الرژی به برخی اقلام غذایی و مشکلات مربوط به روده و بیماری های ارتباط با آن می تواند سبب ایجاد جوش گردد.
  توصیه ما این است که برای درمان از طب سنتی و اسلامی استفاده کنید


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آیا میدانستید که هر جوش یک معنایی دارد
  تعداد کل بازدید ها: 244
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه