اگر در ناحیه پاشنه پا درد دارید حتما بخوانید

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • اگر در ناحیه پاشنه پا درد دارید حتما بخوانید
 • یکی از دردهای شایع در بین مردم درد پاشنه پا می باشد درد معمولا در بخش پاشنه پا یا پشت آن اتفاق خواهد افتاد در جایی که تاندون به استخوان پاشنه پا وصل است که در خود پاشنه تاثیر زیادی دارد درد در بخش داخل و بیرون از پاشنه و خود پا نیز تاثیر دارد در خیلی از اوقات به دلیل جراحت رخ نمی دهد و در اوایل درد خفیف بوده ولی به مرور زمان زیادتر می شود.
  گاهی اوقات این درد بدون درمان از بین رفته و گاهی اوقات هم ماندگار و زیاد است دلیل درد پاشنه پا امکان دارد به خاطر آرتروز،عفونت داشتن و نقص در سیستم ایمنی بدن یا ضربه اتفاق افتد.

  دلایل درد پاشنه پا:
  درد در پاشنه پا معمولا به خاطر ضربه کوچک مانند پیچ خوردگی یا افتادن رخ نمی دهد بلکه دلیل اصلی آن فشار بلند مدت می باشد.

  ورم داشتن سطح پا:
  تورم در استخوان پاشنه تا بالای پا اتفاق می افتد این نوع درد به دلیل روش راه رفتن می باشد برای نمونه اگر سریع بروید بافت زیر پای شما دچار تورم خواهد شد.در جایی که استخوان پا وصل بوده ولی به میانه پا هم تاثیر می گذارد درد در پاشنه آغاز شده مخصوصا بعد از دوره بلندمدت استراحت کردن و وقتی رخ می دهد که تاندون آشیل پا ضخیم شده و تورم پشت پا رخ می دهد که به خاطر فشاری بوده که به پا وارد خواهد شد و به همین خاطر درد عمیق درون پاشنه پا اتفاق می افتد و با مرور زمان بدتر می گردد.

  اگر در ناحیه پاشنه پا درد دارید حتما بخوانید

  گرفتگی در پاشنه پا:
  گرفتگی در پاشنه در نوجوانان معمولا شایع تر است چون استخوان پاشنه آن به صورت کامل شکل نگرفته و سبب شگل گیری استخوان اضافه خواهد شد و توسط یک پای صاف و مسطح به وجود خواهد آمد درد از قسمتی شروع شده که پیش از آنکه استخوان پاشنه پا شکل گرفته کفش پاشنه بلند را باید بپوشید.

  بیماری شدید:
  یکی از دلایل شایع درد پاشن هپا در بین نوجوانان و کودکان و ورزشکاران استفاده کردن زیادی از استخوان پاشنه پا می باشد که معمولا در یچه هایی که سن آن ها بین هفت تا پانزده سال است بیشتر می باشد یک شرایط مزمنی که با تاندون آشیل پا مربوط است.بعضی اوقات تاندون آشیل پا به خوبی کار نکرده که به خاطر پارگی جزیی یا چند گانه تاندون می باشد که در آن صورت تانون قادر به ترمیم خودش نبوده اگر تاندون تنش زیادی را دریافت نماید ضخیم،ضعیف و دردناک خواهد شد.زمانی که تاندون پاره گردد سیستم عصبی پا از کار خواهد افتاد و بافت پا نرم و حالت پذیرتر خواهد شد به ویژه در زمانی که دویدن یا پیاده روی کردن زمانی که در این زمان تاندون پاره گردد میزان اسید اوریک خون بالا رفته و در کنار مفصل جمع می گردد و سبب درد و تورم خواهد شد.

  درمان درد پاشنه پا:
  خیلی از مردم با درمان کردن محافظه کارانه بعد از چند ماه بهبود خواهند یافت شما می توانید از درمان های زیر برای بهبود استفاده کنید:
  داروی های ضد التهاب،تزریقی صورت گرفته که باید هوش یارانه بوده چون مصرف کردن طولانی مدت آن دارای عوارض زیادی می باشد.درمان کردن جسمی و فیزیکی مانند وزن سبب کشیده شدن تاندون و تقویت شدن ماهیچه های پایین پا خواهد شد که سبب کارکرد بهتر در قوزک و پاشنه خواهد شد و سبب حمایت از انتهاب پا خواهد کرد.
  یکی دیگر از روش های دیگر استفاده از شوک درمان یا امواج صدا بوده که برای ترغیب کردن و تحریک شدن پاشنه پا انجام می گیرد و فقط در مواردی توصیه شده که با درمان خانگی بهبود نیافته است و درد تا زمان زیادی به طول انجامیده است.

  ماساژ:
  یکی از درمان های طبیعی و ساده برای درد پاشنه پا ماساژ می باشد اگر چه در بلند مدت جوابگو نبوده ولی سبب تسکین درد خواهد شد ماساژ سبب آرام شدن ماهیچه ها خواهد شد و سبب کم شدن فشار و بهبود جریان خون می گردد و می توانید در هر زمانی که می خواهید محل درد را ماساژ بدهید ماساژ مخصوصا قبل از دویدن،بعد از ورزش و پیش از خواب توصیه خواهد شد.
  برای ماساژ هم می توانید از روغن مختلفی مثل روغن زیتون،نارگیل استفاده کنید ماساژ را برای دده دقیقه انجام داده و چند بار در طول روز تکرار کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب اگر در ناحیه پاشنه پا درد دارید حتما بخوانید
  تعداد کل بازدید ها: 424
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه