نگاهی به انواع دردهای شکم

 • زمان درج : 38 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • نگاهی به انواع دردهای شکم
 • درد ، سوزش شدید و یا گرفتگی در بخش های گوناگون شکم امکان دارد به میزان زیادی درباره اینکه بدن شما در حاضر چه مشکلاتی داشته به شما خبر دهد از جایی که شکم شما شامل میزان زیادی اندام های مهم و عصب بوده عوامل زیادی وجود داشته که امکان دارد سبب درد در جاهای مختلف بدن شما گردد.
  داشتن رژیم نامناسب غذایی هم امکان دارد سبب سنگ صفرا،زخم و سوزش در دل شما شود.به همین خاطر تعیین کردن جای درد و انجام دادن اقدام ها لازم است.

  درد در بالای شکم به دلیل گاز اضافی :
  اگر شما همیک درد در بخش بالای شکم خود احساس کردید امکان دارد معنی آن این باشد که در آن بخش از بدن دارای گاز اضافه هستید علاوه بر این امکان دارد علایم دیگری را هم تجربه نمایید دردی که مثل موج آمده و سبب متورم شدن شکم گردد و شما حس می کنید که در معده شما چیزی در حال حرکت بوده و در حال عبور دادن گاز می باشید.

  دلایل:
  مصرف کردن یا بلعیدن توسط دهان امکان دارد سبب این احساس گردد استفاده از فرآورده های لبنی و لوبیا سبب تشکشل شدن گازهای زیاد در معده خواهند شد.

  راه حل:
  برای جلوگیری کردن از این شرایط ناخوشایند سعی کنید که غذای کمتری مصرف کرده و یک روش سریع برای این مساله زغال فعال،قرص یا قرص روغنی نعناع فلفلی می باشد.

   

  درد در پایین سینه به دلیل سوزش سر دل:
  سوزش سردل سبب ایجاد شدن درد در ناحیه پایین سینه و بالای شکم خواهد شد علاوه بر این شما ممکن احساس سوزش را هم در گلوی خود حس کرده و بعضی اوقات یک طعم اسیدی عجیب را در گلوی خود احساس خواهید کرد.
  دلایل:
  بعضی از غذاها سبب سوزش سر دل شده مثل غذاهای تند و چرب،پیاز خام ،مرکبات،قهوه،شکلات و .... همچنین کشیدن سیگار سبب بدتر شدن سوزش سردل خواهد شد.
  راه حل:
  بهتر است پرخوری نکرده و سعی کنید در طول روز کم غذا مصرف نمایید علاوه بر این پیشنهاد می کنیم که از فشار در روی شکم پرهیز کرده و سیگار هم نکشید و لباس تنگ نپوشید.

  نگاهی به انواع دردهای شکم

  درد در بخش بالای شکم به دلیل زخم:
  زخم امکان دارد سبب درد شدید و تیزی در بالای شکم و ناحیه شکم گردد زخم ها زمانی ظاهر شده که شکم شما صدمه ببیند و آنها قادر هستند با یک مسکن قوی تحریک گردند علایم دیگر زخم ها مثل تغییر یافتن اشتها،مدفوع سیاه یا خونی،کم شدن نامشخص وزن،درد در قفسه سینه و استفراغ می باشد.
  دلایل:
  استفاده زیادی از ایپروپروفن،آسپرین و بقیه داروی های ضد التهاب و کشیدن سیگار در زخم معده و روی شکم شما تاثیر زیادی دارد توصیه ما این است که از جایگزین این داروها در طب سنتی و اسلامی استفاده نمایید.
  راه حل:
  برای جلوگیری کردن از زخم پیشنهاد می کنیم که مسکن ها را محدود نموده و پیش از هر وعده غذایی دست های خودتان را شستشو دهید.مصرف رژیم غذایی مانند غلات کامل ،میوه ، سبزی ها و ترک کردن سیگار خیلی اهمیت دارد.

   

  سندروم روده تحریک پذیر:
  اگر دستگاه گوارش شما حساس بوده شما نفخ و گرفتگی شکم را در ناحیه شکم حس می کنید و سندروم روده تحریک پذیر را تحریک می نمایید در این صورت پیامدهای احتمالی امکان دارد رخ دهد یا دستگاه گوارش شما با سرعت بالایی کار می کند سبب اسهال می شود و یا همه چیز آرام شده و سبب شده که آرام گردید.
  دلایل:
  دلیل این بیماری هنوز مشخص نبوده ولی تحقیقات نشان داده که این بیماری به خاطر ترکیب غیر معمول دستگاه گوارش،افزایش یافتن آگاهی از کارکردهای بدنی و مختل شدن در ارتباط دستگاه گوارش و مغز اتفاق می افتد.

   

  درد زیاد در بخش بالای شکم و زیر چانه:
  تشخیص دادن سنگ صفراوی در بدن شما ساده نبوده و شما تنها زمانی واقعا متوجه می شوید که آن ها وجود داشته که التهاب داشته باشند و در یک کانال هایی وجود داشته باشند در این صورت علایم آن ها شامل درد شدید و زیاد در بخش راست بالای شکم،لرز حالت تهوع و تب می باشد.
  دلایل:
  عوامل ریسک زیادی وجود داشته که امکان دارد سبب شکل گرفتن سنگ صفراوی گردند.داشتن وزن زیاد یا چاقی،نشستن زیاد،استفاده از غذاهای با کلسترول بالا و چربی زیاد،مصرف نکردن غذاهایی که دارای فیبر زیادی هستند،دیابت،ارثی و استفاده از داروهایی که دارای استروژن می باشند مثل داروهای ضد بارداری یا هورمون درمانی.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی به انواع دردهای شکم
  تعداد کل بازدید ها: 404
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه