نگاهی کوتاه و مختصر به صافی کف پا

 • زمان درج : 44 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • نگاهی کوتاه و مختصر به صافی کف پا
 • کسانی که پاهای صاف داشته و هیچ قوسی در کف پاهای خود نداشته که این مساله در یکی از پاها یا هر دوی آن وجود دارد معمولا وقتی که فردی ایستاده قوس در زیر پا قرار داشته به گونه ای که قوس آن را کمی به بالا می برد پاهای صاف فقط در زمانی احتیاج به درمان داشته که سبب نارحتی شده و یک مشکل اساسی را داشته باشد و یا سبب درد در قسمت های دیگر بدن شما شود.


  کسانی که پاهای صافی داشته قوس خیلی کمی دارند یا هیچ قوسی را ندارند یک پا دارای 33 مفصل بوده که 26 استخوان متفاوت را به هم وصل می نماید علاوه بر این در روی صد ماهیچه ،رباط ها و تاندون ها متمرکز است.این قوس ها یک فنر را به مرحله ارائه می نمایند و سبب توزیع وزن بدن در بین کف پا و میان پاها خواهد شد ساختار قوس ها مشخص نموده که یک فرد چطور راه خواهد رفت.


  این قوس ها برای سازگار شدن با فشار و انواع سطح باید خیلی انعطاف پذیر و قوی بوده و زمانی که فردی پایش صاف است در زمان ایستادن و راه رفتن امکان دارد پاهای او به طرف داخل حرکت نمایند.علاوه بر این امکان دارد پا هم به طرف خارج متمایل گشته و خیلی از افرادی که مبتلا به پای صاف هیچ علامتی نداشته ولی بعضی از علایم متفاوتی را ممکن است تجربه نمایند.

  علائم کف پا:
  عمومی ترین علامت پای صاف درد داشتن کف پا بوده و فشار غیر عادی در روی زانو و کفل امکان دارد سبب درد در این مفصل ها گردد این تنش ها ممکن است در صورتی بوده که قوزک پا به طرف داخل متمایل گردد.پاهای صاف هم سبب توزیع غیر یکنواخت وزن بدن خواهد شد این مورد امکان دارد سبب ساییده شدن و خراب شدن کفش گردد مخصوصا در یک طرف که ممکن است سبب به صدمه های بیشتر گردد.

  نگاهی کوتاه و مختصر به صافی کف پا

  پاهای صاف در بچه ها:
  داشتن پای صاف در بچه ها در زمان بچگی بیشتر به نظر رسیده و این به این معنی نبوده که فرد همیشه دارای پاهای صاف می باشد اگر پای مسطح بچه به دلیل رشد نگردن استخوان یا وضعیت دیگری مثل اسپینا فیدا شود درمان آن معمولا نیاز به چک کردن علت آن می باشد.

  درمان کف پای صاف:
  کسانی که علایم مشکل را نداشته معمولا احتیاجی به درمان ندارند اگر پای صاف سبب درد شده کفش های حمایتی و مناسب گوشیده که به شما کمک نماید.کفش هایی که کمی گشاد بوده هم می توانند به شما کمک نمایند.کفش های سفارشی و طبی سبب شده فشار در روی قوس کم شده و اگر پاهای شما به طرف داخل خم شود درد را کم خواهند کرد.کسانی که به تاندون تیبالی مبتلا بوده با گذاشتن یک قلم در کفش خود بهبود حاصل خواهند کرد این باید کمی از بار را کم کند که بدنه در بافت تاندون واقع است استفاده کردن از یک گیره مچ پا امکان دارد تا وقتی که التهاب را کم کرد هم فایده داشته باشد.


  دکتر امکان دارد به برخی از مردم پیشنهاد کرده تا وقتی که علایم بهبودی را مشاهده نکردند استراحت نمایند و از فعالیت هایی که سبب بدتر شدن پاهای او شود دوری کنند کسی که به تاندول یا آرتروز مبتلا بوده امکان دارد بفهمد که ترکیبی از کفی مسکن ها و کفش قادر است علایم آن را کم کند اگر این کارها تاثیری نداشته امکان دارد جراحی ضرورت داشته باشد.


  بعضی از استخوان ها به خوبی در زمان بچگی رشد نکرده که امکان دارد سبب پاهای صاف از زمان تولد تا بزرگسالی گردد در این موارد نادر مداخله جراحی امکان دارد برای جدا کردن استخوان ها لازم باشد.
  درمانگر یا فیزیوتراپیست امکان دارد ورزش مخصوصی را برای مدیریت کردن علائم پاهای صاف و یا جلوگیری کردن از رشد آن ها به شما پیشنهاد دهد.تمرین هایی برای بهبود قدرت و انعطاف داشتن در کف پا و قوک که امکان دارد به تسکین علایم کمک نماید.

  رول توپ گلف:
  این تمرین احتیاج به یک صندلی و توپ گلف داشته و برای انجام این کار در روی صندلی نشسته و کف پاهای خود را در روی زمین محکم بگذارید توپ گلف را در زیر پای خود گذاشته و آن را به طرف جلو و زیر قوس پای خود برای مدت دو دقیقه چرخش دهید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی کوتاه و مختصر به صافی کف پا
  تعداد کل بازدید ها: 459
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه