چرا از مصرف زیاد گوشت باید پرهیز کرد

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • چرا از مصرف زیاد گوشت باید پرهیز کرد
 • برای خیلی از مردم مشکل بوده که در مقابل یک استیک شیک یا همبرگر مقاومت نمایند البته گوشت دارای مواد مغذی زیادی بوده و دارای سم های شیمیایی طبیعی،چربی اشباع و عنصرهای دیگر می باشد که هضم شدن آن برای ما سخت می باشد مصرف گوشت زیاد امکان دارد سبب عواقب زیادی مثل دیابت،سرطان و بیماری های قلبی گردد.

  -یبوست:
  همه ما دارای سیستم های گوارش زیادی هستیم و مطابق با ژنتیک و عادت های غذایی ما می باشند بستگی به برش گوشت داشته بعضی از آن ها دارای چربی زیادی می باشند.چربی ها سبب شده که زمان زیادتری برای هضم را صرف نمایند و به همین خاطر در روز بعد ممکن است سبب بروز اختلال در سیستم گوارش شما گردد آهن زیاد ممکن است سبب یبوست شده و معمولا در گوشت قرمز وجود دارد همچنین گوشت قرمز دارای فیبر کمی بوده که برای حرکت های منظم روده لازم می باشد.
  بعضی از تحقیق ها نشان داده که مصرف کردن زیاد گوشت قرمز ممکن است سبب سرطان روده شود بهتر است گوشت قرمز را در مقادیر کمی با میزان زیادز از سبزی و میوه و از مصرف کردن قلوه و جگر دوری کنید.

  حس گرسنگی به صورت مداوم:
  اگر همیشه گرسنه هستید حتی اگر غذای شما تمام شده به این معنی است که دارای پروتئین زیاد است زمانی که کربوهیدرات در شما به میزان کافی نبوده قند شما کم می شود و شما سروتونین را تنظیم نمی کنید و این ماده شیمیایی بوده که سبب احساس گرسنگی خواهد شد.اگر متوجه شدید که همواره احساس گرسنگی دارید تلاش کنید ماست یونانی را با توت به عنوان میان وعده استفاده کنید.

  به این دلایل گوشت قرمز نخوردی

  -سیاهی زیر چشم:
  یکی از دلایل سیاه بودن زیر چشم کم خوابی و خستگی بوده ولی دلایل دیگر آن هضم نشدن به خوبی گوشت بوده و ممکن است زیبایی را در شما مختل سازد اگر پس از مصرف گوشت سیاهی چشم زیاد گشت این علامت این است که گوشت به خوبی هضم نشده است.

  چرا از مصرف زیاد گوشت باید پرهیز کرد

  فشار بالا:
  اگر شما هم تجربه فشار خون را دارید ممکن است یک علامتی برای کم کردن میزان مصرف گوشت باشد گوشت فرآوری شده و پخته دارای میزان زیادی از سدیم بوده همچنین گوشت قرمز و پوست مرغ دارای چربی اشباع می باشند همه این موارد ممکن است سبب زیاد شدن فشار خون و بیماری های عروقی و قلبی گردد.بهتر است میزان گوشت مصرفی را کم کرده و اگر مقاومت نمی توانید کنید بهتر است غذاهای دریایی و گوشت را جایگزین نمایید چون به صورت معمول دارای چربی کم می باشند.

  -بوی بد دهان:
  بوی بد در بدن و دهان علامت این بوده که بدن شما هضم خوبی ندارد اگر گوشت خوب هضم نشده بوی بد از سیستم گوارش بیرون آمده و در نهایت راهش را به طرف نفس و پوست خواهد رساند اگر این مشکلات را حفظ نمایید تلاش کنید که از آنزیم های گوارشی برای کمک کردن به هضم گوشت استفاده نمایید تا در روده شما تجمع پیدا نکنند.

  -ضعیف بودن سیستم ایمنی:
  زمانی که بدن شما به خوبی هضم را انجام نداده امکان دارد بیشتر از معمول مریض شده باشید سیستم ایمنی بدن در شما ممکن است به خاطر قند طبیعی در گوشت قرمز تحت تاثیر قرار گرفته و این قند به صورت معمول به وسیله حیوان های گوشت خوار تولید خواهند شد و به آن ها اجازه داده تا رژیم گوشت های خود را حفظ نمایید.بدن ما آن را تولید نکرده و به همین خاطر است که ما آن را به عنوان مواد خارجی استفاده می کنیم که سبب ایجاد واکنش ایمنی سمی خواهد شد این واکنش ممکن است خیلی از مسائل دیگر را هم ایجاد نماید.


  بهتر است غذاهای مغذی دیگری را مثل سبزی های سبز،آجیل،کینو و میوه مصرف کنید آن ها سبب شده آنتی اکسیدان های فیبر و پروتئین را فراهم نمایند و مطمئن باشید که همه نیازهای ماکرو و مواد مغذی که شما نیاز دارید را برآورده نماید.پس اگر مجبور به مصرف گوشت بودید اطمینان پیدا کنید که آن را با غذای سالمی که ذکر شده به عنوان یک غذای جانبی استفاده کنید.

  خسته بودن:
  اگر بعد از مصرف گوشت خسته هستید آن را جدی گرفته به این معنی است که بدن شما هضم گوشت را انجام نمی دهد و به آسانی در روده شما گیر خواهد کرد زمانی که گیر کرده همه انرژی شما را به سیستم گوارش هدایت خواهد کرد علاوه بر این اگر چند روز پس از مصرف غذا احساس می کنید چیزی مانند آجر در روده شما است شما باید سبزی تازه ،میوه و .... مصرف کنید.
  تمام مواردی که ذکر شد در طب سنتی و اسلامی درمان های عالی دارند توصیه ما این است قبل از استفاده از طب شیمیایی از طب اسلامی و سنتی استفاده کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چرا از مصرف زیاد گوشت باید پرهیز کرد
  تعداد کل بازدید ها: 425
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه