هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند

 • زمان درج : 2 هفته قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند
 • آیا شما جز آن دسته از افرادی هستید که به سلامتی خود و اطرافیانتان اهمیت می دهید؟ اگر جواب بله است باید بگوییم که ما در این مقاله قصد داریم هشت عادت بد و بیماری زا را به شما معرفی بکنیم که انجام ندادن آن ها شما را از بیماری دور نگه میدارد. حقیقت این است که ما انسان ها گاها به کارهای اشتباهی عادت می کنیم که این کارها رفته رفته موجب بیماری و مرض می شوند این عادات بد پس از اینکه به مدت درازی مهمان ما هستند،کم کم سلامت ما را به خطر می اندازند و موجب بیماری های مختلف می شوند. شاید این عادات بد انقدر ساده باشند که به یکی از عادت های روزمره ما تبدیل شده باشند. طبق بررسی های به عمل آمده ما انسان ها باید برای حفظ سلامت خود از انجام دادن برخی کارهای عادی که همیشه انجام می دهیم پرهیز کنیم در ادامه این مقاله با این عادت های بد و بیماری زا آشنا خواهیم شد و برای شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند

  انداختن پاها بر روی یکدیگر
   اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که بلافاصله بعد از نشستن بر روی صندلی یک پای خود را بر روی دیگری می اندازید،باید بدانید که این کار یکی از عادت های بد است. شخصی که این کار را انجام می دهد برای روند گردش خون در پاها مشکل ایجاد می کند و رفته رفته سلامت پاهای خود را به خطر می اندازد. این عادت بد موجب می شود شخص دچار رگ های واریسی شود پس اگر متوجه شدید که یکی از پاهایتان بر روی دیگری قرار گرفته است سریعا حالت نشستن خود را عوض کرده و سعی کنید که هر دو پایتان را بر روی زمین قرار دهید چرا که در این حالت هر دو پا مقدار برابر وزن را تحمل می کنند. همچنین اگر دوست داشتید که حتما پاهایتان را روی یکدیگر قرار دهید بهتر است که از ناحیه قوزک اینکار را انجام دهید و پاهایتان از آن ناحیه روی همدیگر قرار بگیرند.این حالت بسیار سالم تر از حالتی است که پاها از ناحیه زانو بر روی یکدیگر قرار بگیرند.

  نخوردن صبحانه
   نخوردن صبحانه یکی از بدترین عادت هایی است که سلامتی انسان ها با خطر مواجه می کند. فرض کنید خودرویی داشته باشید و انتظار داشته باشید بدون اینکه به آن بنزین بدهید برای شما کار کند بدن انسان هم دقیقا همانند همان خودرو به وعده های غذایی نیاز دارد که صبحانه مهمترین آن ها است. بدن انسان ها در هنگام صبح بیش از هر وقت دیگری در طول شبانه روز به غذا نیاز دارد این وعده را هرگز فراموش نکنید. اما در این بین افرادی نیز وجود دارد که تصور می کنند برای کاهش وزن باید از خوردن صبحانه گذشت این افراد کاملا در اشتباه هستند چرا که میزان کالری که در صبحانه جذب بدن می شود به سرعت سوزانده می شود.اگر به دنبال کاهش وزن هستید بهتر است که وعده شام را سبک بخورید و از خوردن صبحانه غافل نشوید.

  استفاده از یک مسواک به مدت طولانی
  آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که مسواکتان را آخرین بار چه زمانی تعویض کرده اید؟ تاریخ خرید آخرین مسواکتان را به یاد می آورید؟ بسیاری از انسان ها تا هنگامی که مسواکشان دچار خرابی نشود یا پرزهایش به هم ریخته نشود اقدام به تعوض آن نمی کنند باید در این مورد بگوییم که این عادت بسیار بدی است و سلامت دهان و دندان ها را با خطر جدی مواجهه می کند.هر سه ماه یکبار ما باید مسواک خود را عوض کرده و مسواک نو بخریم حتی اگر در این سه ماه مسواک خراب نشود باز هم باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. مسواکی که پرزهای آن آسیب دیده باشند این توانایی را ندارند که لثه را به خوبی ماساژ دهند و به مرور زمان مینای دندان را دچار آسیب دیدگی می کنند.در هنگام خرید مسواک دقت کنید که مسواکی که قصد خرید آن را دارید دارای پرزهای نرمی باشد مگر اینکه دندانپزشکتان به دلایل خاصی مسواک های خاصی را به شما معرفی کند که پرزهای نرمی نداشته باشند. از نخ دندان هم هرگز غافل نشوید چرا که سلامت دهان و دندان ها را به خوبی تضمین می کند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند
  تعداد کل بازدید ها: 25
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه