بهبود بهتر و سریعتر آسیب دیدگی های ورزشی

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • بهبود بهتر و سریعتر آسیب دیدگی های ورزشی
 • به وجود آمدن حوادث و آسیب های مختلف در هنگام ورزش ، امری کاملا اجتناب ناپذیر می باشد و ورزشکار همیشه در معرض این گونه خطرات قرار دارد که اگر به هر دلیلی آگاهی از این علت آسیب دیدگی های ورزشی و چگونه درمان صدمات وجود داشته باشد، از بروز مشکلات بعدی  در آینده جلوگیری خواهد شد .
  قبل از انجام هرگونه فعالیت ورزشی ، شخص ورزشکار باید که با نظر به ویژگی های مختلف بدنی و فعالیت هایی که قصد انجام دادن آن ها را دارد مورد بررسی قرار گیرد . به عنوان مثال یک شخص تکواندوکار مبتدی در برابر یک تکواندو کار حرفه ای از روند کاملا متفاوتی برخوردار خواهد بود . در بررسی یک کودک ورزشکار می توان به گونه ای به همه مشکلات پزشکی او پی تا حدود قابل توجهی پی برد ، چرا که این معاینات در ابتدا همه شرایطی را که شخص را از فعالیت های ورزشی خاصی منع می کند به شکل بسیار خوبی آشکار می کند . در ورزشکاری که بزرگتر می باشد ، به علت رشد بیشتر و قدرت بالاتر این احتمال تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند . در این بررسی هدف شخص معاینه کننده فقط معاینه اثرات آسیب دیدگی ورزشی گذشته ، کنترل نمودن این آسیب ها و توان بخشی قابل توجه ورزشکار برای آمادگی هر چه بیشتر برای فعالیت های بعدی در این زمینه می باشد .

  هدف از معاینه چیست؟

  آسیب دیدگی های ورزشی معاینه

  مشخص نمودن کامل نوع نقص هایی که باعث می شوند شخص ورزشکار از انجام برخی فعالیت ها باز داشته شود. این آسیب ها اگر به موقع درمان نشوند و فشارهای بسیار بیشتری هم روی آن ها آورده شود شاید در همان لحظه شخص ورزکار متوجه چیزی نشود اما در آینده مشکلات بسیار بزرگتری برای او به وجود می آید که گاها باعث می شوند او به طور کامل ورزش کردن را کنار بگذارد.

  پیشگیری اصولی

  پیش از هر چیز استفاده از تجهیزات ورزشی مناسب در اولویت می باشد اگر تجهیزات ورزشی به دستی توسط ورزشکار انتخاب نشوند می توانند که به مرور زمان او را دچار آسیب های بسیار زیادی بکنند که گاها بسیار هم دردناک می باشند.
  محیط ورزش باید کاملا ایمنی باشد در غیر این صورت آن محیط هرگز برای ورزش کردن مناسب نمی باشد و سریعا یک محیط جدید باید توسط ورزشگار انتخاب شود.بسیاری از افراد ورزشکار بوده اند که با انتحاب کردن یک محیط غلط برای انجام حرکت های ورزشی صدمات بسیلر زیادی به خود و اطرافیانشان وارد کرده اند پس حتما این مورد را گوشه ذهنتان به عنوان یک مورد مهم داشته باشید.
  ورزشکار باید با انواع آسیب دیدگی ها آشنایی داشته باشد و چرا که گاها مشکلاتی در ورزش به وجود می آید که اگر به درستی حل نشوند باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتری هم می شوند.
  بدن ورزشکار باید در طی دوره هایی خاص که توسط پزشک مشخص می شوند،به طور کامل معاینه شود تا اگر مشکل جزئی و کوچکی وجود دارد به سرعت درمان شوند.
  آمادگی جسمانی شخص ورزشکار باید در حد بسیار خوبی باشد و به گونه ای باشد که با کوچکترین آسیب های ورزشی دچار صدمه های بسیار بزرگی در قسمت های مختلف بدنش نشود.

  تجهیزات ورزش 

  تجهیزات ورزشی باید همگی استاندارد و قابل اطمینان باشند. شخص ورزشکا هر روزه با این تجهیزات ورزش می کند و اگر آن ها تجهیزات خوبی نباشند می توانند که او را دچار مشکل کنند. این تجهیزات مهمولا برای کاهش صدمات بخ ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل باید حتما به درستی انتخاب شوند به عنوان مثال یک زانو بند اگر نتواند که به خوبی ضربه های وارد شده به زانو را منترل کند می تواند که با گذشت زمان شخص ورزشکار را از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی های بسیار زیادی بکند که گاها قابل جبران هم نیستند. ورزش تکنواندو و امثال آن ورزش هایی هستند که به تجهیزات بسیار استاندارد و دقیقی نیاز دارند چرا که میزان ضربات وارد شده در این ورزش ها بسیار زیاد می باشد این ورزشکاران هرگز نباید که در انتخاب لوازم حفاظتی کوتاهی کنند و سعی کنند که در انتخاب آن ها دقت کنند. هوگو یا همان محافظ تنه در تکواندو باید که با دقت بسیار بالایی انتخاب شود تا بتواند که شدن ضربات را به خوبی کاهش دهد.


  برچسب ها : آسیب دیدگی های ورزشی آسیب های ورزشی بهبود آسیب دیدگی های ورزشی بهبود سریعتر آسیب دیدگی های ورزشی

  آمار باز دید این مطلب بهبود بهتر و سریعتر آسیب دیدگی های ورزشی
  تعداد کل بازدید ها: 191
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه