روش های پیشگری از کمر درد و تسکین درد کمر

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • روش های پیشگری از کمر درد و تسکین درد کمر
 • یکی از مشکلات شایعی که بسیاری از مردم در طول عمر خود بارها با آن مواجه می شوند، کمر درد است. این درد را می توان یکی از دردهای بسیار رنج آور دانست که انسان را از همه فعالیت های روزانه باز می دارد. طبق آمارهای به دست آمده چیزی حدود 80 در صد از انسان ها در طول عمر خود حداقل یک بار کمر درد را تجربه می کنند درد کمر در اکثر مواقع می تواند به دلیل افزایش سن باشد اما به هر حال گاهی مواقع هم می تواند به دلیل کاهش انعطاف پذیری ماهیچه ها و ضعف استخوان ها باشد که این دردها با مراتب شدید تر هستند اما کمر درد را می توان با انجام برخی روش های خاص تا حدودی کاهش داد یا اینکه از بین برد. ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم به شما راه هایی را معرفی کنیم که به وسیله آن ها از درد کمر رهایی یابید. با ما همراه باشید

  یوگا
  یکی از اصلی ترین راه هایی که به وسیله آن می توان کمر درد را کاهش داد ورزش یوگا است. شما در این ورزش خاص می توانید حرکاتی را انجام دهید که درد کمرتان تا حدود زیادی کاهش یابد. یکی از این حرکات (سگ رو به پایین) است که با کشیدن ماهیچه ها نقش مهمی را در تسکین درد کمر ایفا می کند. شما با این حرکت به قسمت پایینی ستون فقرات فشار وارد می کنید و درد آن را تا حدودی کاهش می دهید. یکی دیگر از این حرکات (کبوتر) میباشد که این حرکت سفت شدن ماهیچه های ران و در نهایت انتقال کشش به کمر را در پی دارد. کشیدگی ماهیچه ران تا حدود زیادی درد کمر را کاهش می دهد.

  استفاده از کرم کپسایسین
  از ترکیبات فلفل قرمز تند کپسایسین به وجود می آید. در بدن ما پیام رسان های عصبی وجود دارد که وظیفه آن ها این است که پیام های درد را به مغز بفرستند شما به وسیله کپسایسین می توانید که این پیام رسان های عصبی را کاهش دهید و درد را تا حدود قابل توجهی کاهش دهید. طبق بررسی های به عمل آمده پس از سه هفته استفاده از کپسایسین،اثرات فوق العاده آن را خواهید دید. این کرم را می توان به صورت موضعی و حداقل دو بار در روز استفاده کرد. همچنین کپسایسین با ایجاد کردن گرما باعث کاهش درد کمر می شود و بیمار می تواند که کمر خود را حرکت دهد.

  روش های پیشگری از کمر درد و تسکین درد کمر

  معجزه طب سوزنی
  طبق بررسی های به عمل آمده، طب سوزنی می تواند که یکی از اصلی ترین راه های کاهش درد کمر باشد و حتی دردهای مزمن را نیز تا حدود زیادی کاهش دهد. هنوز به شکل قطعی این موضوع مشخص نشده است که طب سوزنی چگونه درد کمر را کاهش می دهد یا آن را درمان می کند اما می توان دلیلش این باشد که طب سوزنی دلیل اصلی آزاد سازی مواد شیمیایی ضد درد دربدن است. بسیاری از مردم پس از استفاده از طب سوزنی کمر درد خود را درمان می کنند. به طور کلی طب سوزنی یکی از بهترین راه ها برای علاج کمر درد است و می تواند که در این زمینه بسیار مفید باشد.

  راه حل درمان کمردرد با گیاهان دارویی

  فیزیوتراپی
  فیزیوتراپی یکی دیگر از راه های علاج کمر درد است که در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است. یک فیزیوتراپیست با درمان های مختلف می تواند که تا حدود زیادی در درمان درد کمر بیمار مفید باشد و در این راه موفق باشد.درمان های زیادی در این راه وجود دارد از اصلی ترین آن ها می توان به اشعه فراصوت و تحریک الکتریکی اشاره کرد که هر دو راه های بسیار عالی و کاربردی هستند. این راه ها می توانند که تا حدود زیادی درد کمر بیمار را کاهش دهند. همچنین در این راه تمریناتی دیگری هم وجود دارد که به وسیله آن ها انعطاف پذیری بیمار افزایش یافته و در نتیجه باعث بهبود اوضاع او می شوند.

  فعالیت های جسمی 
  فعایت های جسمی سالم نیز تا حدود زیادی می توانند درد کمر را کاهش دهند اما به شرطی که این فعالیت ها سالم باشند. در این راه ورزش های سبک پیشنهاد می شود چرا که ورزش های سنگین خود از دلایل اصلی درد کمر هستند. بعد از انجام حرکات های ورزش بهتر است که بیمار دو تا سه دقیقه حرکات کششی انجام دهد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب روش های پیشگری از کمر درد و تسکین درد کمر
  تعداد کل بازدید ها: 177
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه