خوب بخوابید تا این معجزه ها در شما شکل بگیرد

 • زمان درج : 26 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • خوب بخوابید تا این معجزه ها در شما شکل بگیرد
 • در گذشته ای نه چندان دور اغلب پزشکان فواید شگفت انگیز خواب کافی ار نادیده می گرفتند د و زیاد توجهی به آن نمی کردند. اما در طی سالهای اخیر این پدیده بیشتر مورد توجه پزشکان قرار گرفته است و دائما میبینیم که داشتن خواب کافی توسط پزشکان به همه مردم پیشنهاد می شود. انسان هایی که در طول شب کمتر از شش یا هفت ساعت می خوابند بسیار بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به بیماری های مختلف هستند پس سعی کنید همیشه خواب شبانه خود را به طور کامل داشته باشید و از هرچیزی که باعث می شود در خواب شبانه شما اختلال ایجاد شود دوری کنید. ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم که فواید شگفت انگیز داشتن خواب کامل را با شما بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

  خواب کافی سلامت قلب را تضمین می کند

  همه اشخاصی که به حملات قلبی و یا سکته مواجه می شوند در اوایل صبح به این مشکل بر می خورند. این حملات قلبی به خاط نحوه تعامل با رگ های خونی می باشد. کمبود خواب باعث می شود که فشار خون و کلسترول در حد نرمال خود نباشند که همین عوامل از دلایل اصلی سکته  و بیماری های قلبی عروقی هستند. اما خواب اگر کامل باشد بدن با هیچ کدام از این مشکلات برخوردی نخواهد داشت و سلامت خود را به خوبی حفظ می کند. خواب کامل خوابی است که شب ها بین هفت تا نه ساعت طول بکشد. این نوع خواب به خوبی سلامت فرد را تضمین می کند.

  مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند

  جلوگیری از سرطان
  آیا به این موضوع آگاهی داشته اید که افرادی که در شیفت های سبانه کار می کنند بسیار بیش از دیگران در خطر مبتلا شدن به سرطان ها هستند. محققان عقیده دارند که افرادی که در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند سطح ملاتونین آن ها بسیار پایین تر از دیگران است. ملاتونین یکی از هورمون های بسیار مهم است که نقش آن کنترل چرخه خواب و بیداری است. همچنین طبق برخی نظریه ها این هورمون از رشد تومورها در بدن جلوگیری می کند و با انواع سرطان ها مقابله می کند.

  خوب بخوابید تا این معجزه ها در شما شکل بگیرد

  کاهش استرس
  در مواقعی که بدن شما به کمبود خواب دچار است متوجه خواهید شد که بدون اینکه دلیلی وجود داشته باشد بدن شما به استرس مبتلا می شود. در این شرایط در بدن وضعیت اضطراری اعلام می شود که به طور طبیعی این وضعیت اضطراری باعث فشار خون بالا می شود و هورمون های استرس به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کنند. فشارخون بالا همچنین می تواند که باعث به وجود آمدن حملات قلبی شود و سلامت فرد را به شدت با خطرهای جدی مواجه بکند. هورمون های استرس باعث می شوند که خواب راحتی نداشته باشید پیشنهاد می شود در اینچنین مواقعی ابتدا بدن خود را به طور کامل با تکنیک های آرام سازی آرام بکنید و سپس سعی کنید که خواب راحتی داشته باشید.
  یک خواب کامل و راحت باعث می شود که استرس به میزان قابل توجهی کمتر شود و فرد می تواند که کارهای روزمره خود را با خیال راحت و اعصابی آرام دنبال کند.

  مراحل متفاوت اختلال خواب

   

  وزن ایده آل
  طبق گفته محققان افرادی که در طول شب خواب کاملی ندارند و نمی توانند که 7 یا 8 ساعت در طول شب بخوابند اکثرا به اضافه وزن و چاقی مبتلا می شوند. کمبود خواب باعث می شود که فرد دچار تعادل هورمونی نباشد و همین مورد باعث می شود که گاها اشتهای کاذب در طول روز داشته باشد این اشتهای کاذب باعث میشود که فرد در ناحیه شکم و چهلوها دچار چاقی شود و فرم ایده آل بدن خود را از دست بدهد. هورمون های لپتین و گرلین مسئولیت تنظیم اشتها را به عهده دارند یک خواب کامل باعث می شود تا این هورمون ها فعالیت بهتری داشته باشند و در این صورت فرد فرم ایده آل بدن خود را حفظ می کند.

  کاهش افسردگی
  خواب کافی باعث می شود که مقدار کافی سروتونین در بدن تولید شود. این سروتونین در صورتی که در بدن به میزا کافی وجود نداشته باشد باعث افسردگی های مزمن می شود. پس با داشتن یک خواب کامل و راحت می توانید که تا میزان قابل توجهی از ابتلا به افسردگی جلوگیری بکنید. این افسردگی ها می توانند که سلامت فرد را به خطر بیندازند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خوب بخوابید تا این معجزه ها در شما شکل بگیرد
  تعداد کل بازدید ها: 397
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه