هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت دوم

 • زمان درج : 26 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت دوم
 • نشانه های تکرار ادرار
  انسان ها باید در طول خواب 7 یا 8 ساعته خود نیازی به دفع ادرار نداشته باشند در غیر این صورت فرد به تکرار ادرار مبتلا است. البته این مشکل ممکن است یک یا دو بار در ماه پیش بیاید که فرد مجبور شود برای دفع ادرار از خواب بیدار شود اما اگر هر شب این مشکل را دارید بهتر است که به فکر درمان باشد و پیشنهاد ما مراجعه به پزشک است. تکرار ادرار در زنان باعث می شود که آن ها بیش از حد معمول به دستشویی نیاز پیدا بکنند و معمولا در طول شب و هنگام خواب یک یا دو بار از خواب بیدار می شوند و به دستشویی می روند.
  افرادی که به تکرار ادرار گرفتار هستند در طول خواب شبانه خود مجبور می شوند که دو یا سه بار برای دفع ادرار از خواب بیدار شوند. این مشکل گاها می تواند که با درد در ناحیه مثانه و کلیه ها همراه باشد. یکی دیگر از این نشانه ها این است که فرد احساس می کند که نیاز شدید به دفع ادرار دارد اما پس از رفتن به دستشویی متوجه می شود که مقدار کمی ادرار از او دفع می شود. این مشکل گاها ممکن است که با نشت ادرار همراه باشد که این مشکل معمولا برای زنان پیش می آید وقتی آن ها نمی توانند  که ادرار خود را تخلیه کنند ممکن است که به نشت ادرار دچار شوند.

  درمان تکرار ادرار
  تکرار ادرار ابتدا توسط پزشک مربوطه با برخی از معاینات و آزمایش ها تشخیص داده می شود. این معاینات که در راس آن ها آزمایش ادرار قرار دارد برای این منظور انجام می شوند که دکتر مطمئن شود که علت این تکرار ادرار چیست و سپس تصمیم به درمان بگیرد. در این صورت ابتدا و پیش از هر درمان دیگری پزشک تصمیم به درمان تهاجمی می گیرد و با این کار قصد دارد که روند درمان بیمار را تسریع ببخشد و او را از این مشکل خلاص کند. اما اگر این درمان تهاجمی با شکست روبرو شد در این صورت پزشک مربوطه به درمان های دیگری روی می آورد که آن ها را به شما خواهیم گفت.


  یکی از درمان هایی که برای درمان این پدیده انجام می شود این است که دکتر از فرد بیمار می خواهد که هر بار که نیاز به دفع ادرار پیدا کرد در صورت امکان آن را 10 دقیقه به تاخیر بیندازد هدف این درمان این است که زمان های دستشویی رفتن فرد افزایش پیدا کنند. اما در صورتی این عمل انجام می شود که فرد در کلیه ها و مثانه خود دردی را احساس نکند.


  برنامه ریزی یکی دیگر از درمان هایی است که برای این مشکل انجام می شود. برنامه ریزی به این صورت است که فرد بیمار زمانهای دستشویی رفتن خود را بین دو تا سه ساعت برنامه ریزی کند تا مثانه به این روند عادت بکند.
  تحریک الکتریکی یکی دیگر از درمان هایی است که برای تکرار ادرار تجویز می شود. در این روش الکتروها موقتا به رکتوم یا واژن وارد می شوند تا عضلات کف لگن را تحریک و یا تقویت کنند. این تحریکات برای تکرار ادرارهایی که دلیل آن ها استرس و اضطراب می باشد بسیار موثر است و درمان بسیار خوبی به حساب می آید اما به هر حال این نوع درمان زمان طولانی تری را به خود اختصاص می دهد.

  داروها
  آنتی کولینرژیک  این داروها درمان بسیار خوبی برای مثانه های بیش فعال می باشند و همچنین برای تکرار ادرار شبانه هم مورد استفاده قرار می گیرند.
  میرابگرون  برای درمان بی اختیاری ادرار مورد استفاده قرار می گیرند . این داروها باعث می شوند که ماهیچه های مثانه شل شوند این داروها همچنین باعث می شوند که مثانه توانایی پیدا بکند که مقدار ادرار بیشتری را در خود نگه دارد.
  مسدود کننده های آلفا  برای مردانی استفاده می شود که به بی اختیاری ادرار دچار هستند این نوع دارو می تواند که عضلات گردن مثانه را شل کند و در نهایت باعث می شوند که عملیات تخلیه مثانه به سادگی انجام شود.
  استروژن موضعی  معمولا برای زنان استفاده می شود و باعث جوانسازی بافت واژن و مجرای ادرار می شود به طور کلی درمان بسیار خوبی است.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت دوم
  تعداد کل بازدید ها: 327
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه