نوشابه کدام عضوهای بدن را تخریب می کند؟

 • زمان درج : 36 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • نوشابه کدام عضوهای بدن را تخریب می کند؟
 • نوشابه گازدار یکی از پر مصرف ترین نوشیدنی ها در سطح جهان است. این نوشیدنی متاسفانه در کشور ما هم با اینکه دائما از زیان های آن گفته می شود ولی باز هم طرفدارن بسیار زیادی دارد و به عنوان نوشیدنی محبوب بین مار ایرانی ها به حساب می آید. این نوشابه ها که هر روزه شکل های جدیدی با طعم های مختلف از آن وارد بازار می شود می تواند به بسیاری از اندام ها بدن ما آسیب جدی وارد کند.

  این نوشابه ها همگی زیان آور هستند و اگر جایی خواندید که این نوشابه کاملا طبیعی است و هیچ ضرری ندارد، هرگز باور نکنید و با خوردن آن سلامت خود را با خطر مواجه نکنید. این نوشابه ها از دیرباز در کشورهای مختلف به عنوان یم نوشیدنی محبوب استفاده می شوند و شاید بسیاری از مردم دانسته و یا ندانسته با خوردن این نوشابه ها خود را با بیماری های بسیار زیادی آشنا می کنند.یکی از باورهای غلطی که در مورد نوشابه ها وجود دارد این است که اگر نوشابه با غذا مصرف شود باعث هضم سریعتر غذا می شود.

  این باور کاملا غلط است و نوشابه روند هضم غذا را تسریع نمی بخشد و حتی در این روند اختلال هایی ایجاد می کند که می توانند به دستگاه گوارشی زیان های زیادی وارد کنند. این نوشیدنی های گازدار هستند که باعث به وجود آمدن تنبلی در معده می شوند. اما چرا مردم تا این حد به این نوشیدنی ها علاقه دارند؟ در جواب می توان گفت که تغییر ذائقه در این علاقه مندی نقش موثری ایفا می کند. این نوشابه ها گاها احساس خوشایندی به فرد می دهند و از این رو بسیاری از مردم از این احساس خوشایند احساس لذت می کنند و رو به مصرف این نوشیدنی های مضر می آورند.

   

  نوشابه کدام عضوهای بدن را تخریب می کند؟


  یکی از قسمت های اصلی بدن که این نوشابه ها به آن آسیب های جدی وارد می کنند، دستگاه گوارش است. مصرف نوشیدنی های گازدار به مدت نسبتا طولانی می تواند که در کارکرد دستگاه گوارش اختلال ایجاد کند. این اختلال به این شکل است که وقتی نوشابه ها وارد دستگاه گوارش می شوند به همراه خود مقدار زیادی اسید وارد بدن می کنند که این اسید گاها  در عملکرد هضم غذا هم اختلال ایجاد می کند،سیستم گوارش به این مقدار اسیدی که با نوشابه ها وارد بدن می شود عادت می کند و این عادت باعث می شود که همیشه به این مقدار اسید عادت کند و اگر گاها این مقدا اسید وارد دستگاه گوارش نشود، اختلال در معده ایجاد می شود و عملیات هضم غذا به درستی انجام نمی گیرد و می تواند که فرد را به بیماری های معده و دستگاه گوارش مبتلا کند.

  به این پدیده اصطلاحا تنبلی معده می گویند.
  این نوشابه های گازدار همچنین دارای مقدار زیادی قند هستند و برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند بسیار مضر هستند. این مقدار قند حتی برای افراد سالم هم مجاز نمی باشد و می تواند که مشکلات خاص خود را داشته باشد. این قند بالا می تواند که باعث چاقی غیر طبیعی شود و گاها می تواند که باعث ورم معده شود و دیگر بیماری ها بشود.
  یکی دیگر از قسمت هایی که نوشابه های گازدار به آن آسیب های جدی وارد می کند،کلیه ها هستند. نوشابه های گازدار همگی دارای مقدار زیادی اسید فسفریک هستند که معمولا دارای مزه های ترشی نیز هستند. این اسید فسفریک ها به عنوان یکی از موانع اصلی در کارکرد کلیه ها شناخته می شوند و همچنین می توانند که در بروز سنگ کلیه هم نقش اساسی داشته باشند. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است مقدار دو لیوان نوشابه می تواند که ریسک ابتلا به نارسایی کلیه را دو برابر کند.


  همچنین افرادی که مقدار زیادی نوشابه مصرف می کنند بهتر است این را بدانند که برخی نوشابه ها حاوی مقدار زیادی فروکتوز هستند که این فروکتوز باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی است. همچنین دیابت یکی دیگر ازبیماری هایی است که با مصرف فروکتوز ایجاد می شود. در اینجا منظور از فروکتوز همان فروکتوز طبیعی موجود در میوه ها نیست بلکه منظور یک شربت سرشار از ماده فروکتوز است که بسیار مضر است و به هیچ وجه توصیه نمی شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نوشابه کدام عضوهای بدن را تخریب می کند؟
  تعداد کل بازدید ها: 400
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه