انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها

 • زمان درج : 24 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها
 • سرفه یکی از پدیده هایی است که ممکن است انسان های زیادی در کودکی آن را تجربه کنند. این سرفه ها می توانند دلایل مختلفی داشته باشند که معمولا توسط پزشک مربوطه تشخیص داده می شوند. همچنین گاها سرفه ها نشانه های یک بیماری دیگر هستند که برخی از این بیماری ها هم بسیار خطرناک هستند بهتر است که در همان روزهای ابتدایی که کودک با این مشکل مواجه می شود او را نزد پزشک برد تا علائم بیماری شدیدتر نشوند.

  سرفه را می توان یک ریفلاکس سالم دانست که وظیفه اش حفاظت از مجاری هوایی در گلو و همچنین قفسه سینه می باشد. این سرفه ها کمک می کنند که این محیط که آلوده شده است دوباره بتواند پاک شود.
  اما این سرفه ها شکل های گوناگونی دارند که معمولا هر یک از آن ها می تواند دلایل خاص خود را داشته باشد که به وسیله پزشک مربوطه تشخیص داده شده و درمان می شوند. در اینجا به انواع سرفه اشاره خواهیم کرد.


  سرفه پارسی، که معمولا صدای ناهنجاری دارد و گاها با درد شدید گلو همراه است. این نوع سرفه باعث می شود که مجاری هوای فوقانی ورم کند و تنفس در این حالت سخت می شود. این نوع سرفه می تواند که به شکل ناگهانی در اواسط شب کودک را گرفتار کند و این سرفه ها تا حدود دو ساعت ادامه دارند و بهتراست که در همان دوره شروع بیماری نسبت به درمان آن اقدام کرده و برای درمان کودکتان به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

  سیاه سرفه ، سرفه های شدید و پی در پی که می تواند فرد بیمار را بسیار آزار دهد. این نوع بیماری ناشی از یک عفونت به نام باکتری بوردتلا پرتوسیس می باشد. کودکانی که به این مشکل مواجه می شوند معمولا بین سرفه هایشان فرصت کافی برای تنفس را ندارند و بعد از چند سرفه یک نفس عمیق می کشند که معمولا صدای ناهنجاری دارد. این نوع سرفه باید

  انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها

  سریعا درمان شود و اگر درمان نشود می تواند صدمات زیادی به کودک شما وارد کند. از دیگر علائم سیاه سرفه می توان به آبریزش شدید بینی،عطسه های پی در پی و تب درجه پایین اشاره کرد. سیاه سرفه ممکن است همه افراد در سنین مختلف را گرفتار کند اما نوزادان زیر یک سال به دلیل استفاده نکردن از واکسن سیاه سرفه بیشتر در خطر هستند. این بیماری واگیردار است و بهتر است که از فرد بیماری دوری کنید.
  سرفه با خس خس، به سرفه هایی می گویند که همراه با خود صدای خس خسی هم به وجود می آورند و گاها باعث نفس تنگی میشوند.


  سرفه شبانه، فردی که سرفه شبانه دارد فقط شب ها و در مواقعی که خواب است سرفه های شدیدی دارد. این سرفه ها می توانند که دلایل مختلفی داشته باشند و باید سریعا توسط پزشک درمان شوند. گاها پیش می آید که کودکان در مواقع خواب سرفه می کنند ولی پدر و مادر این سرفه ها را جدی نمی گیرند که این امر کاملا اشتباهی است و می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری های دیگر باشد.


  سرفه روز، به همان سرفه های شدید و گاها پی در پی می گویند که در طول روز شدت بیشتری دارند و گاها باعث گلو درد و سر درد نیز می شوند. این نوع سرفه ها هم باید جدی گرفته شده و هر چه سریعتر درمان شوند تا باعث به وجود آمدن بیماری های دیگر نشود.
  سرفه همراه با تب ، یکی از شدیدترین نوع سرفه در کودکان است که گاها بزرگسالان هم به آن مبتلا می شوند. این نوع سرفه با تب های شدیدی همراه هستند که باعث می شوند فرد بیمار نتواند از بستر بلند شود. این نوع تب هم باید سریعا درمان شود.


  سرفه همراه با استفراغ، شدت این نوع سرفه ها به گونه ای است که فرد بیمار استفراغ می کند. البته گاها پیش می آید که این استفراغ هم از سرفه نباشد ولی به هر حال باید سریعا نزد پزشک رفت تا درمان انجام شود.
  سرفه مداوم، مدل ضعیف تر از سیاه سرفه است که باز هم با سرفه های پی در پی همراه است. این نوع سرفه ها اگر تا سه روز خوب نشوند بهتر است که نزد پزشک رفته و دوره درمان طی شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها
  تعداد کل بازدید ها: 366
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه