چه بیماری هایی بر روی شنوایی مؤثر هستند؟

 • زمان درج : 14 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • چه بیماری هایی بر روی شنوایی مؤثر هستند؟
 • تنها آسیب به سیستم شنوایی نمی تواند بر روی عملکرد آن تأثیرگذار باشد ، بلکه می توان گفت که بیماری های متنوعی در سنین بالا وجود دارند که معمولا این سیستم را تحت تأثیر خود قرار می دهند.


  شاید بسیاری از افرادی که  در سنین بالا قرار دارند از کاهش شنوایی خود رنج ببرند ، اما این نکته در آنها حائز اهمیت بوده که معمولا این کاهش شنوایی بدون هیچ آسیبی بوده و حتی فرد اظهار دارد که از گوش خود تمامی مراقبت ها را انجام داده اما باز هم به افت شنوایی دچار شده است. در حقیقت تمامی علل مربوط به شنوایی و سلامت گوش شما مرتبط نیست ، بلکه بیماری هایی وجود دارند که در جاهای دیگر بدن می توانند این اختلال را به وجود آورند و در نهایت می توان گفت که فرد را به گوشه نشینی دچار کنند.


  افرادی که در سنین بالا قرار دارند معمولا در بسیاری از موارد از حضور در اجتماع ترس دارند و دوست دارند تا در خلوت خود در خانه ها نیز حضور داشته باشند. این افراد رفته رفته به بیماری هایی نظیر استرس شدید و افسردگی دچار می شوند. این مشکل می تواند فرد را رفته رفته به حالتی دچار کند که از بیرون رفتن ترس داشته و با افرادی که این درخواست را از او دارند به شدت برخورد می کند. پرخاشگر می شود و دوست ندارد تا افرادی را در دور خود ببیند. در این سنین انواع بیماری ها نظیر کاهش شنوایی ، پادرد ، تنهایی ، تغییر در وضعیت حافظه و همچنین بینایی می تواند به این مشکل دامن زند. در صورتی که کاهش بینایی و شنوایی و دردهای مختلفی که از آن یاد می شود در زمان مناسبی تشخیص داده شوند به راحتی می توانیم آنها را از بین ببریم و با آنها مقابله کنیم. در صورتی که این زمان به تعویق افتد شرایط برطرف نمودن آن کمی سخت تر خواهد شد.

  تأثیر زمین خوردن بر کاهش شنوایی
  در صورتی که فردی در اطرافیان ما در سنین بالا قرار داشته باشد و به دلیل عدم تعادل که می تواند مشکل در گوش یا تنظیم نبودن دوز داروها یا مصرف بیش از اندازه داروها باشد ، تعادل خود را از دست داده و بر روی زمین افتد ، آسیبی به بدن او وارد می شود. در صورتی که آسیب به مغز و به خصوص به گوش ها باشد احتمال کاهش شنوایی وجود دارد.

  چه بیماری هایی بر روی شنوایی مؤثر هستند؟

  دیابت و تأثیر آن بر کاهش شنوایی افراد مسن
  در افرادی که به بیماری دیابت دچار می شوند یکی از اختلال هایی که انتظار می رود تا با افزایش سن در آنها بیشتر دیده شود کاهش شنوایی خواهد بود. این بیماری معمولا بر روی ریزترین عروقی که در بدن وجود دارد تأثیر خود را برجای می گذارد و عملکرد آنها را به نوعی مختل خواهد کرد. این تأثیر مستقیما بر روی فعالیت حلوزن گوش تغییراتی را ایجاد می کند. البته نمی توان هیچ ارتباط مستقیمی را بین این دو در نظر داشت اما یک رابطه دو سویه در اکثر موارد برقرار می شود که این شک را به یقین تبدیل خواهد کرد.

  حتی به این موضوع هم اشاره می شود که بیماری قلبی از نوعی خواهد بود که معمولا شنوایی ما را تحت تأثیر قرار داده زیرا ارتباطی بین عبور خون از رگ ها با پمپاژ مناسب دارد ، بنابراین در صورتی که در زمان مناسبی هریک از این بیماری پیگیری و تحت درمان و کنترل قرار گیرند از تأثیرات آنها کاسته خواهد شد.


  مسئله شنوایی با سلامت کل بدن در ارتباط خواهد بود بنابراین نباید توجه به آن را پشت گوش انداخت ، افرادی که سلامتی گوش ندارند معمولا در زمانی که در خیابان در حال فعالیت هستند با خطراتی مواجه می شوند ، به عنوان مثال اگر خودرو یا موتور سیکلتی در کنار آنها در حال عبور باشد و برای اعلام حضور خود بوق بزند ، این افراد متوجه نمی شوند و امکان برخورد آنها وجود دارد. پس نباید این مسئله را یک بیماری عادی با افزایش سن تلقی کرد و نسبت به آن بی توجه بود.


  هرچه نسبت به سلامت گوش و شنوایی خود بی توجه باشیم بدن خود را دچار مشکلات بیشتری خواهیم کرد ، امروزه نبود شنوایی می تواند معضلات زیادی را به وجود آورد. بنابراین هیچ گاه به این موضوع فکر نکنید که تمامی هم سن و سال های من در سنینی که من قرار دارند از مشکل شنوایی رنج می برند ، بنابراین یک بیماری عادی است و نباید به آن توجه کرد. در صورتی که اگر هریک از این افراد در زمان خود به پزشک مراجعه نمایند و بررسی های اولیه و درمان های مناسبی را انجام دهند این اختلال در آنها از بین خواهد رفت. بنابراین با بررسی های به موقع این مشکل را در زمان خود حل کنید تا به عوارض شدیدتری دچار نشوید و خودتان به تنهایی به حل مشکلات بپردازید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چه بیماری هایی بر روی شنوایی مؤثر هستند؟
  تعداد کل بازدید ها: 274
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه