افسردگی در کودکان را چگونه تشخیص دهیم؟

 • زمان درج : 23 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • افسردگی در کودکان را چگونه تشخیص دهیم؟
 • معمولا افسردگی در کودکان می تواند با علائم متنوعی همراه شود که یکی از آنها وجود افراد افسرده در خانواده خواهد بود که تغییرات در فرد را تا سه برابر افزایش می دهد.


  شاید در رابطه با افسردگی کودکان دلایل متنوع دیگری هم دخیل باشند که از جمله ی آنها می توانیم به ژنتیک هم اشاره کنیم اما بیشترین علتی که روانپزشکان هم به آن توجه دارند حضور در خانواده زندگی در کنار افرادی خواهد بود که خود نیز در مراحل شدید تا خفیفی از افسردگی هستن و می توانند علائم مربوط به خود را به دیگران هم منتقل کنند. روش هایی تربیتی که در این خانواده ها وجود دارد می تواند در ابتلا یا عدم ابتلا به این وضعیت تأثیر خود را برجای نهند.


  به عنوان مثال از عواملی که سبب افسردگی در کودکان می شود ، اختلافات خانوادگی و مشاجره های پی در پی پدر و مادر ، بحث طلاق یا جدا شدن والدین ، بی توجهی به نیازهای فرزندان در سنین مختلف ، سرزنش کردن بیش از اندازه ، انتقاد کردن از کارهای فرزندان ، بحث کنترل کردن فرزند در خانه و بیرون از خانه حتی در سنین بالاتر ، خانه ماندن کودکان و منع نمودن او از حضور در کنار سایر بچه ها می تواند او را به این بیماری مبتلا کند.

  افسردگی در کودکان را چگونه تشخیص دهیم؟
  در صورتی که افسردگی به ذهن یک کودک وارد شود این شرایط و بدترین حالت آن را می توانیم در زمانی بدانیم که این فرزند در سنین دبستان و آشنا دشن با محیط اجتماعی قرار دارد. هرچه سن او بالاتر می رود شرایط سلامتی او هم بیشتر به خطر می افتد. کودکی که دچار افسردگی می شود متأسفانه نمی تواند در اجتماع حضور پررنگی داشته باشند ، فعالیت های خود را ا میل انجام نمی دهد و حالتی از ناراحتی همیشه به سراغ او می آید. این بچه ها در سنینی که اید هیجان را تجربه کنند و با هم سن و سال های خود به تخلیه انری بپردازند ، اتاق خود را ترجیح می دهند.

  چگونه در خانه افسردگی رو کنترل کنیم


  از دیگر علائمی که افسردگی در کودکان می تواند به دنبال داشته باشد عصبانیت بیش از اندازه ، بی قرار شدن ، گریه های زیاد ، صورتی که حالتی از غمگینی توجه همه را به خود جلب می کند ، وزن نگرفتن ، مشکلاتی که در زمان خواب به آن دچار می شود ، افت تحصیلی ، مشکل در برقراری ارتباط برای پیدا کردن یک دوست خوب و . . . خواهد بود. شاید با درمان های دارویی بتوان سیر این بیماری را کنترل نمود و از عوارض مربوط به افسردگی جلوگیری نمود ولی پس از مدتی فرزند شما از این روش درمانی خسته می شود و بنابراین بهتر کردن مهارت های فرزند پروری توسط والدین می تواند مشکل را از پایه حل کند. 


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب افسردگی در کودکان را چگونه تشخیص دهیم؟
  تعداد کل بازدید ها: 375
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه