با این راه ها خطر مبتلا شدن به دمانس را کاهش دهید

 • زمان درج : 10 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • با این راه ها خطر مبتلا شدن به دمانس را کاهش دهید
 • دمانس یا زوال عقل از هر هفت نفر یک نفر را در بین افراد هفتاد ساله مبتلا می کند. پس بهتر است که این بیماری را جدی بگیریم و راه های مقابله با آن را به خوبی یاد بگیریم. اکثر مردم این بیماری را با تاثیراتی که بر روی ذهن و فکر کی گذارد می شناسند و وقتی اسم دمانس می آید سریغا فردی را در نظرمی گیرند که کنترلی بر فکر وذهن خود ندارد و در برخورد با آن ها دچار مشکل می شود اما در اینجا باید بگوییم که دمانس نه تنها بر روی ذهن و فکر اثر می گذارد بلکه بر روی رفتار فرد بیمار هم تاثیر می گذارد و باعث می شود که فرد بیمار در انجام دادن وظایف روزانه خود به مشکل برخورد کند و نتواند مانند گذشته این کارها را انجام دهد. دمانس یا زوال عقل با تاثیراتی که بر روی فرد بیمار می گذارد باعث می شود که او هیچ استقلالی نداشته باشد و همین مسئله زندگی او را به طور کلی مورد هدف قرار می دهد. این بیماری نه تنها فرد بیمار را دچار سختی می کند بلکه بر روی اطرافیان و خانواده او هم تاثیراتی می گذارد و زندگی آن ها را هم دچار چالش های بزرگی می کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا راه های پیشگیری از مبتلا شدن به دمانس را با هم مرور کنیم.

  دمانس چیست؟ و چگونه درمان می شود؟
  طبق گفته های بسیاری از مردم و برخی پزشکان برای مبتلا نشدن به دمانس یا زوال عقل باید که ذهن خود را به طور مکرر فعال نگه داریم و از آن استفاده بکنیم مخصوصا افرادی که در حال سپری کردن دوران میان سالی خود هستند اینگونه افراد باید به طور حتم فعالیت هایی را برای ذهن خود در نظر بگیرند. اما این فعال نگه داشتن مغز با این که بسیار موثر است اما گاها افرادی را می بینیم که ذه بسیار فعالی دشته اند و با زهم به این مشکل دچار شده اند به همین دلیل در اینجا راه های دیگری را هم برای مقابله با دمانس به شما خواهیم گفت که بسیار موثر هستند و می تاوانند که در این زمینه کارساز باشند.

  با این راه ها خطر مبتلا شدن به دمانس را کاهش دهید

  پیش از هر چیز با سیگار خداحافظی کنید
  طبق مطالعات و آزمایش های انجام شده افرادی که به طور مداوم سیگار می کشند در خطر بیشتری نسبت به کسانی که سیگار نمی کشند هستند و این افراد خطر مبتلا شدن به دمانس را به وسیله سیگار کشیدن افزایش می دهند. از دیر باز گفته اند که این عادت بد بر روی سیستم قلبی و عروقی تاثیرات منفی بسیار زیادی می گذارد و سلامت قلب فرد را کاملا تهدید می کند و همچنین اینگونه افراد بیشاز دیگران به بیماری های خاص گردش خون برخورد می کنند و جدیدا مشخص شده است که دومین فرم رایج بیماری دمانس که همان دمانس عروقی است با سیگار کشیدن های مکرر رابطه کاملا مستقیمی دارد. سیگار کشیدن باعث می شود که ذخیره های چربی روی دیواره های شاهرگ افزایش یابند و جریان خون با رون بسیار کندتری به مغز برسد. همچنین سیگار باعث می شود که اکسیژن هم به میزان کمتری به مغز برسد که همین مسئله باعث می شود که تاثرات منفی بسیار زیادی بر روی سلول های مغزی وارد شود و آن ها دچار آسیب دیدگی شوند و این آسیب دیدگی ها به سرعت باعث به وجود آمدن بیماری های دیگر می شود. حتی استفاده کردن از تنباکو هم باعث می شود که بدن در برخورد با رادیکال های آزاد مضر قرار بگیرد و آن ها به سرعت بر روی سلول ها تاثیر می گذارند و آسیب های بزرگی را به آن ها وارد می کنند.
  اما چه چیزی باعث می شود که فرد خود را از این همه آسیب در امان بدارد در جواب باید گفت که بهترین راه این است که سیگار را از همین امروز ترک کند و خود را از خطر مبتلا شدن به این بیماری ها حفظ کند دمانس رابطه مستقیم با سیگار کشیدن دارد. ترک کردن سیگار برای افرادی که به شکل مکرر سیگار می کشند می تواند کار دشواری باشد اما انجمن های ترک سیگار با جایگزین کردن نیکوتین می توانند که این موضوع را تا حدود زیادی برای افراد سیگاری حل کنند


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب با این راه ها خطر مبتلا شدن به دمانس را کاهش دهید
  تعداد کل بازدید ها: 234
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه