طب سوزنی درمان سرطان | طب سوزنی و بهبود عوارض درمان سرطان

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> طب سنتی-->>>
 • بخش مربوطه : طب سنتی
 • طب سوزنی درمان سرطان | طب سوزنی و بهبود عوارض درمان سرطان
 •  

  بر طبق اعلان انجمن سرطان امریکا، از هر هفت مرد یک نفر در طول حیات خود به سرطان پروستات مبتلا می‌شود. اگرچه در صورت شناسایی سریع، معالجه‌های متعارف از قبیل شیمی‌معالجه ای، پرتومعالجه ای و هورمون معالجه ای موفقیت‌آمیز خواهد بود اما قطعا پیامد جانبی آنان اکثر ناخوشایند و دردناک است. به همین دلیل، دکتران امریکایی بیش از پیش برای کم شدن این پیامد در طی معالجه به طب شرقی روی آورده‌اند.

  در طی پرداختن به طب سوزنی و طب سنتی چینی، به تعداد ناممحدودهی مریض یاری کردم تا از پس پیامد جانبی معالجه سرطان پروستات برآیند و خیلیی مریضی‌های دیگر ویژه آقایان هنظیر مسائل مثانه، غده پروستات مزمن و سندرم دردهای مزمن لگنی را آسان‌تر تحمل کنند.

  در این مقاله به تحقیق رویکرد تفاکتوری شرق و غرب در زمینه خوب شدن مریضی‌ها و نحوه عملکرد آن‌ در کنترل نشانه ها و پیامد جانبی دراثر معالجه سرطان و خوب شدن تندرستی کلی جسم می‌پردازیم.

  شیمی‌معالجه ای

  شیمی معالجه ای با مصرف دارو، از جمله معالجه‌های متعارف سرطان پروستات است که مانع ازپرورش سلول‌های سرطانیست. مستنداتی دال برپیامد جانبی از جمله تهوع، درد مفاصل، خشکی دهان، تب ناگهانی و خستگی وجود دارد.

  طب سوزنی و طب سوزنی الکتریکی با تسکین سیستم عصبی و ایجاد تعادل بدن، سبب تسکین دردهای دراثر سرطان می‌گردد. این دو شیوه سبب تسلی دردهای شدید و ترشح هورمون‌های شیمیایی در مغز و ایجاد حس مناسبی در جسم می‌گردند. به عنوان جانشینی برای سوزن‌ها، طب فشاری یا حتی طب سوزنی با لیزر سرد، نتایج مشابهی را حاصل می‌کند.

  هورمون‌معالجه ای

  هورمون‌معالجه ای عموما با پرتو‌معالجه ای همراه بود، هورمون‌معالجه ای با ازبین بردن یا انسداد عملکرد هورمون‌هایی ویژه مانع ازپرورش سلول‌های سرطانی می‌شوند. تب ناگهانی و تعرق شبانه، افسردگی، تهوع و خستگی مفرط از جمله پیامد جانبی زیان آور این روش‌ها محسوب می‌شود.

  مطالعات بالینی نشان می‌دهد که طب سوزنی به معالجه پیامد جانبی و تب ناگهانی که بیماران مبتلا به سرطان پروستات بر تاثیر هورمون‌معالجه ای متحمل می‌شوند، یاری فراوانی می‌کند. همینطور مواد گیاهان چینی که در طب سنتی چینی مورد مصرف قرار می‌گیرد، معالجه جانبی خیلی پر منفعتی محسوب می‌شوند.

  ادرار اضطراری و بی‌ثباتی مثانه

  مسائل وابسته با ادرار از جمله تکرر ادرار، اضطرار ادرار، بی‌اختیاری ادرار و دردهای آن، از جمله مسائل رایج بیماران مبتلا به سرطان پروستات است که بر حسب تقویت ویژه مریضی و پیامد جانبی معالجه‌هایی از قبیل پرتومعالجه ای و جراحی پروستات مشخص می‌شوند.

  به طور قدیمی طب سوزنی یکی از اثربخشترین روش‌های معالجه گونه های مسائل مثانه به حساب می‌آید. امروزه، خیلیی از کارشناسان اورولوژی به طور روزافزون این شیوه معالجه ای قدیمی را تائید می‌کنند. طب سوزنی نشانه های از قبیل ادرار اضطراری و بی‌ثباتی مثانه یا بی‌اختیاری اضطراری را با مرتب کردن عملکرد مثانه و کم شدن التهابات، خوب شدن می‌قسمتد. همینطور طب سوزنی با برانگیختن کارکرد اندورفین، اضطرار ادرار را کم شدن می‌دهد.

  غده پروستات مزمن و سندرم دردهای مزمن لگنی

  ۱۰٪ آقایان بالغ از دردهای مزمن سرطان غده پروستات و سندرم لگنی رنج می‌برند. و به علت وجود داروهای متعدد غربی که موفقیت چندانی در معالجه حاصل نمی‌کنند، معالجه این مریضی‌ها به طور چشمگیری با مسئله مواجه می‌شوند. این نقطه آغاز تحولات است، زیرا خاصیت ها طب سوزنی برای خیلیی از کارشناسان آشکار گشته است.

  در یکی از اسناد مکتوب در سال ۲۰۰۸، محدوده ۸۹٪ از مبتلایان به سرطان پروستات و سندرم لگنی مزمن به دو گروه تقسیم شده و یکی از گروه‌ها با طب سوزنی و گروه دیگر با دارونما تحت معالجه قرار گرفتند. بعد از ۱۰ هفته مطالعه، گزارش شد که ۷۳٪ بیمارانی که تحت معالجه با طب سوزنی قرار گرفته بودند، نشانه هاشان خوب شدن یافت در حالی که در گروه دوم که تحت معالجه با دارونما قرار گرفته بودند، تنها ۴۷٪ از آن‌ها بهبودی را تجربه کردند.

  تلفیق معالجه‌های غربی با طب شرقی، روشی قابل اعتماد و فوق‌العاده امن برای حفظ تندرستی پروستات و تسکین دردها و پیامد جانبی وابسته با گونه های مریضی‌های مختص آقایان خواهد بود.


  برچسب ها : طب سوزنی درمان سرطان طب سوزنی و بهبود عوارض درمان سرطان طب سوزنی سرطان

  آمار باز دید این مطلب طب سوزنی درمان سرطان | طب سوزنی و بهبود عوارض درمان سرطان
  تعداد کل بازدید ها: 80
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه