لیست بیماری های قابل درمان با طب سوزنی

 • زمان درج : 22 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> طب سنتی-->>>
 • بخش مربوطه : طب سنتی
 • لیست بیماری های قابل درمان با طب سوزنی
 •  

  طب سوزنی، یک شکل از طب جانشین و جزء اصلی از طب سنتی چینی است. با قرار دادن سوزن‌های ریز و نازک در بخش‌های ویژهی از بدن، می‌توان علامت‌های متفاوتی را معالجه کرد. اینگونه موارد همواره برای معالجه مریضی‌های متفاوت و تسکین درد مورد مصرف قرار می‌گیرد. طب سوزنی اگرچه به دید غیر علمی می‌رسد اما امروزه به طور گسترده‌ای پذیرفته شده و از آن مصرف می‌شود. حتی موسسه ملی تندرستی نیز در مورد نتایج دلگرمیوار کننده آن در معالجه مریضی‌های ویژه سخن می‌گوید. در این مقاله قصد داریم در این مورد صحبت کنیم و ۹ مورد شگفت انگیزی که یک کارشناس طب سوزنی قادراست به شما یاری کند را بیان نماییم.

  1. تسکین درد گلو:

  مناسبتر است از این شیوه در مرحله های اولیه مصرف نمایید اما ترکیب طب سوزنی با حجامت و گیاهان دارویی قادراست به معالجه و تسکین درد گلو یاری بی‌شماری بکند. در طب سنتی شرقی، سرماخوردگی و آنفلونزا به عنوان باد تهاجمی و یا عاملهای مریضی‌زای خارجی شناخته می‌شود. ترکیبی از این معالجه‌ها قادراست موارد مهاجم را از جسم بیرون کند و به معالجه و کم شدن علامت‌های مریضی یاری کند.

  1. یاری به معالجه و تسکین دردهای قاعدگی:

  طب سوزنی قادراست در مسائل هورمونی متفاوت نظیر PMS ، تغییر خلق و خو و گرفتگی عضلات در این نوع زمان ها سودمند باشد. همینطور این طب قادراست در مرتب کردن پریودهای قاعدگی نیز سودمند باشد. این گونه طب به همراه گیاهان چینی به کار می‌رود و قادراست ارگان داخلی جسم شما را غذا کند و آن‌ها رامناسب و مستحکم سازد. درنتیجه دوران قاعدگی با این طب اصلا دردناک نخواهد بود.

  1. کاستن تاثیرات پیری:

  یک تخصص به نام طب سوزنی جوانسازی صورت وجود دارد که قادراست به ساخت کلاژن، افتادگی پلک، کم شدن پف زیر چشم و سفت کردن چانه یاری کند. در اینگونه موارد اصلا احتیاجی به مصرف کرم‌ها، سرم و یا بوتاکس نیست. با مصرف این طب می‌توانید پوستی سالم، جوان و نرم داشته باشید.

  1. تخت و ممیزان کردن شکم:

  طحال و معده هیکل‌های اصلی وابسته با هضم هستند و با حفظ کردن آن‌ها در تعادل ، شما می‌توانید تعدادی از آشفتگیات وابسته با دستگاه گوارش را به مناسبی معالجه نمایید. معالجه‌های منظم قادراست به کم شدن نفخ شکم، رفلاکس و سوزش سر دل یاری کند. همین امر سبب سرعت قسمتیدن به در هضم می‌شود و قادراست در کم شدن وزن به شما یاری کند.

  همینطور بخوانید : ۸ تغییر خوراکی برای کوچک کردن شکم
  1. داشتن یک ارتباط زناشویی مناسبتر:

  طب سوزنی بر خلاف زیادتر معالجه‌های دارویی رویکردی جامع برای تندرستی دارد وتلاش می‌کند رابطه اثربخشی بین تندرستی فیزیکی، ذهنی و احساسی شخص ایجاد کند. همین امر نیز سبب می‌شود شما ارتباط زناشویی مناسبتری را تجربه نمایید. با آرام‌سازی منظم سیستم عصبی، طب سوزنی قادراست به کم شدن استرس یاری کند و فشار دراثر آن را کمتر کند. وقتی که انرژی احساسی شما روی هم جمع می‌شود، جسم سفت شده و سپس منقبض می‌گردد اما طب سوزنی به جسم یاری می‌کند این انرژی‌ها را آزاد سازد و سپس هیکل‌های زناشویی نیز راحت‌تر وارد ارتباط زناشویی می‌شود. همینطور اگر شما تخمدان پلی کیستیک دارید، طب سوزنی قادراست به شما یاری کند درد فیزیکی کمتری داشته باشید و در نهایت از ارتباط زناشویی خود نهایت لذت را ببرید.

  1. داشتن یک بچه شاد:

  بر اساس گفته‌های یک کارشناس طب سوزنی، یک نقطه دوست داشتنی مورد مصرف در دوران بارداری به عنوان نقطه بچه شاد شناخته شده است. این نقطه در قسمت داخلی ساق پا واقع شده و قادراست به شما یاری کند بچه شادی را به دنیا بیاورید. این نقطه به طور قدیمی هر سه ماه یکبار با طب سوزنی معالجه می‌شود.

  1. کم شدن درد تونل کارپ:

  طب سوزنی قادراست خون را شل کند و همین امر به کم شدن درد در مچ دست یاری می‌کند.موسسه ملی تندرستی بیان کرده است که این گونه معالجه به عنوان یک برنامه معالجه ای جامع قادراست مورد مصرف قرار گیرد.

  مقاله مرتبط: سندرم تونل کارپال
  1. کم شدن نشانه ها آسم:

  طب سوزنی قادراست به باز کردن مجاری تنفسی یاری کند همین امر سبب می‌شود مردمی که دارای آسم هستند تنفس مناسبتری داشته باشند. بر اساس گفته‌های موسسه ملی تندرستی، طب سوزنی امکان پذیر است به عنوان یک معالجه یاریی سودمند باشد. ( توجه: این گونه معالجه هرگز نبایست جانشین معالجه‌های دارویی شود. همیشه قبل از اقدام، با دکتر کارشناس خود مشورت نمایید)

  1. داشتن آرامش زیادتر:

  طب سوزنی قادراست سبب آزادسازی هورمون اندورفین در مغز شود همین امر نیز سبب ایجاد حس آرامش می‌گردد. مردمی که به طور مستمر از طب سوزنی مصرف می‌کنند، میزان اندورفین بالاتری خواهند داشت.


  برچسب ها : طب سوزنی بیماری های قابل درمان با طب سوزنی طب سوزنی,بیماری های قابل درمان با طب سوزنی بیماری های قابل درمان

  آمار باز دید این مطلب لیست بیماری های قابل درمان با طب سوزنی
  تعداد کل بازدید ها: 111
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه