بارداری بعد از 35 سالگی | چگونه بعد از سن ۳۵ سالگی باردار شویم

 • زمان درج : 11 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> زنان و زایمان-->>>
 • بخش مربوطه : زنان و زایمان
 • بارداری بعد از 35 سالگی | چگونه بعد از سن ۳۵ سالگی باردار شویم

 • نکات مهم در این مقاله 'بارداری بعد از 35 سالگی | چگونه بعد از سن ۳۵ سالگی باردار شویم' در ابتدای این پست برای شما قرار داده شده است
 • نام بیماری : بارداری دیر هنگام
 • آناتومی مربوطه : سیستم تشریحی | AnatomicalSystem
 • اسم آناتومی مربوط : رحم
 • علل پیش آمدن بیماری
  1. گذر سن و با توجه به افزایش سن شانس بچه دار شدن در زنان کم خواهد شد
  2. با افزایش سن امکان خطر برای مادر و بچه افزایش خواهد یافت

 • داروهای پیشنهادی (تذکر مهم حتما برای مصرف دارو به پزشک مراجعه کنید)
  1. برای این موارد حتما به متخصص زنان باید مراجعه شود و با مشورت وی دارو تجویز گردد

 • ریسک های موجود که بر اثر آن بیماری و یا خطر ابتلا به بیماری افزایش پیدا میکند
  1. افزایش سن
  2. مصرف سیگار - الکل و موارد مختلف
  3. ژنتیک
  4. افزایش وزن

 • روش های جلوگیری و یا روش های مقابله با بیماری به صورت پیشگیرانه
  1. در سنین کمتر اقدام به بچه دار شدن
  2. تغذیه سالم
  3. عدم استفاده از دخانیات
  4. چک آپ دقیق و به صورت دوره ای داشتن

 •  

  در دهه سی یا چهل از زندگیِ خود هستید و می‌خواهید باردار شوید؟ در اینجا ۱۱ مطلب برای تثبیت باروری که رابطه تنگاتنگی با سن و سال دارد را برایتان ذکر می‌کنیم.

  پیش از اقدام به بارداری، چکاپ کامل انجام دهید

  یکی از مناسبترین روش‌های بالابردن اقبال باروری چیست؟ پیش از اقدام به هر کاری از دکتر خود بخواهید که برایتان آزمایشاتی برای چکاپ کامل بنویسد. موارد اجتناب‌ناپذیری که هم بارداری و هم دوران بارداری را به مخاطره می‌اندازند جملهند از: دیابت مزمن و فشار خون بالا، و مسائل ویژه باروری از قبیل: endometriosis، fibroids و انسداد لوله رحمی. با پی‌بردن به هر یک از مسائل مخفی وابسته با تندرستی خود در این مرحله، بالطبع مسیر هموارتری پیش روی خواهید داشت.

  غذا‌هایی که احتمال باروری را زیاد شدن می‌دهند

  با استفاده غذا‌های لبریز از مواد غذاییِ دوستدار باروری، سیستم باروری خود را تثبیت نمایید. غذا‌هایی مثل روی، منیزیم، فولیت، ویتامین ۶B، ویتامین C، E و بتاکاروتن. آیا می‌دانید یکی از غذا‌های برتر برای باروری چیست؟ بادام‌ها. آجیل‌ها منشای پربار از ویتامین E هستند، یک ویتامین آنتی‌اکسیدانی که گاهی ویتامین‌ باروری نیز خوانده می‌شود، زیرا ویتامین E یاری می‌کند تا بدن، دیگر ویتامین‌های محلول در چربی‌ها که برای تولید هورمون‌های باروری الزامیست را جذب کند. دقیقا به همین علت ویتامین E برای باروری آقایان نیز سودمند است، پس میل کردن آجیل را آغاز نمایید!

  اعتقادات منطقی داشته باشید

  اگر در همان ماه اولی که برای بارداری تلاش کردید، نتیجه تست مثبت نشد، هراسی به دل راه ندهید. این امر از جمله حقایق باروریست که بسته شدن نطفه در خانم ها ۳۵ سال و بالاتر به طور میانگین بیش از خانم های که در دهه ۲۰ از حیات خود اقدام به باروری می‌کنند، طول خواهد کشید. بر طبق اعلان انجمن دکتری باروری آمریکا، یک زن سالمِ ۳۰ ساله، هر ماه ۲۰ ٪ از اقبال باروری برخوردار است. زمانی که‌ وارد ۴۰ سالگی می‌شود، این رقم به ۵٪ تنزل می‌یابد. آیا خبر مسرت‌قسمتی برای خانم های که می‌خواهند در سنین بالا باردار شوند، وجود دارد؟ آمار انجمن دکتری باروری امریکا نشان می‌دهد در صورتی که زوج‌ها دو بار در هفته ارتباط جنسی داشته باشند، حتی اگر زن بین ۳۵ تا ۳۹ سال باشد، تقریبا در ۸۰٪ موارد پس از یک سال نطفه بسته می‌شود.

  با ترازو آشتی نمایید

  چاقی مفرط بر باروری اثر منفی دارد زیرا اضافه وزن مانع از عمکرد درست هورمون‌ها و تخمک‌گذاری می‌شود. آیا بایست پیش از بارداری اقدام به کم شدن وزن کرد؟ پیش از هرگونه اقدامی در این باره با دکتر خود مشورت نمایید. اگر فقط بین ۵ تا ۱۰ کیلو اضافه وزن دارید و در میانه‌های دهه ۳۰ یا ۴۰ سالگی از حیات خود هستید، احتمالا پیشنهاد دکترتان توجه زیادتر به برنامه خوراکیتان خواهد بود، اما در مواردی غیر از این، به هیچ‌وجه آن را به تعویق نیندازید یا به دوران بارداری موکول ننمایید. مطالعات حاکی از آن است که اگر به شما پیشنهاد شده تا برای زیاد شدن اقبال باروری وزن خود را کم شدن دهید، فقط کم شدن ۵٪ تا ۱۰٪ از وزن کلی شما برای این امر کفایت می‌کند.

  روند تخمک‌گذاری خود را پیگیری نمایید

  با زیاد شدن سن مسائل وابسته با تخمک‌گذاری در خانم ها نظیر تخمک‌گذاری نامنظم رایج‌تر می‌شود. آیا به تازگی روند تخمک‌گذاری خود را چک کرده‌اید؟ پیگیری تغییرات در موکوس رحم یا ترشحات (ماده مخاطی رقیق و لغزنده‌ نشان از وقت تخمک‌گذاریست)، گرفتن دمای هیکل تحتانی جسم (دمای جسم درست پس از تخمک‌گذاری زیاد شدن می‌یابد) و مصرف بسته‌های اعلام تخمک‌گذاری که بدون نسخه می‌توانید از داروخانه‌ها گرفتن نمایید. این موارد، تمام چیزهایی است که برای شناسایی سیکل تخمک‌گذاری خود بدان احتیاج خواهید داشت.

  آگاهانه، طلب یاری نمایید

  از آن‌جایی که برای خانم ها بالای ۳۵ سال، وقت گوهری گرانبهاست، به آنان پیشنهاد می‌شود که اگر پس از ۶ ماه تلاش برای باردار شدن، نطفه بسته نشد دکتر خود را مطلع کرده و از او بخواهید که تست‌های احتمال باروری یا ناباروری را برایتان انجام دهد (به خانم ها جوان‌تر پیشنهاد می‌شود بعد از یک سال تلاش برای باروری و عدم موفقیت، جهت پیگیری‌های ضروری باروری اقدام کنند.) امکان پذیر است دکتر شما با انجام چند تست هورمونی متوجه سیکل تخمک‌گذاری شما شود یا برای معالجه‌های تکمیلی شما را نزد یک کارشناس باروری بفرستد.

  ۲ تست با ۱ ابزار!

  Clearblue از پیشرفته‌ترین ابزارهای تست بارداریست که با تخمین هفته بارداری همراه است. این ابزار نخستین و تنها ابزاریست که افزون بر اینکه شما را از باردار بودن یا نبودن مطلع می‌کند، هفته‌ای که عمل تخمک‌گذاری صورت پذیرفته را نیز تخمین می‌زند. ۲ تست با ۱ وسیله! این وسیله آخرین اختراعیست که در زمینه تست بارداری در منزل، روانه بازار شده و اطلاعاتی که ارائه می‌دهد قابل اطمینان است. آگاهی از این مسائل، آمادگی زیادتری برای آنچه پیش روی دارید برایتان فراهم می‌کند.

  ورزش نمایید

  فعالیت‌های ورزشی ملایم، از ۳۰ دقیقه پیاده‌رویِ تند تا یوگا و ورزش‌هایی نظیر شنا و دوسیکل‌سواری، سبب اکسیژن‌رسانی و سرعت قسمتیدن به جریان خون در تمام هیکل‌های جسم از جمله هیکل‌های‌ تولید مثل می‌شود. آیا شما فقط برای زیاد شدن احتمال باروری ورزش می‌نمایید؟ اگر مدتهاست ورزش نکرده‌اید با ۱۰دقیقه پیاده‌روی آرام آغاز نمایید و به تدریج به ۳۰ دقیقه پیاده‌روی تند برسانید. اگر از مسئله آرتروز یا زانودرد رنج می‌برید، شناکردن و ایروبیک در آب را امتحان نمایید که به مفاصل شما فشاری وارد نمی‌آورند.

  مقدار باروری همسرتان را هم چک نمایید

  زمانی که پای مسائل وابسته با زیاد شدن سن و کم شدن احتمال باروری به میان می‌آید زیادتر مسائل متوجه خانم ها می‌شود، اما حقیقت امر این است که زیاد شدن سن بر احتمال باروری آقایان نیز اثربخش است: بر اساس مطالعات انجام شده، بعد از سن ۴۰ سالگی هر ساله ۷٪ از مقدار باروری آقایان کاسته می‌شود. این در تلاش شما برای باروری به چه معناست؟ اگر با مسئله باروری روبرو هستید، همسر شما نیز بایست هموقت با شما آزمایشات وابسته با باروری را انجام دهد.

  تحقیق زیاد شدن احتمال باروری با روش‌های طبیعی

  آیا روش‌هایی نظیر طب سوزنی، طب فشاری، گیاهی و دیگر روش‌های جانشین، برای زیاد شدن باروری اثربخشند؟ مادربزرگ‌ها آنقدر در این زمینه تجربه دارند که قسم می‌خورند فقط کافیست یک بار این‌ها را امتحان نمایید و بعد… بوم! شما باردارید. البته شواهدی دال بر تائید این روش‌های جانشین که احتمال باروری را زیاد شدن می‌دهند وجود ندارد. آیا این روش‌ها برای شما خوب است؟ مناسبتر است پیش ازهرگونه اقدامی با دکتر خود مشورت نمایید و دید او را جویا شوید، به‌خصوص در مواردی که این روش معالجه مستلزم استفاده داروهای گیاهی یا مکمل‌های ویژهی است.

  عادت‌ دائمی که در باروری آشفتگی ایجاد می‌کند را کنار بگذارید

  سیگار کشیدن، استفاده بیش از اندازه کافئین و آشامیدن الکل بی‌شمار از جمله مواردیست که از مقدار باروری خانم ها می‌کاهد. زیرا با گذشت وقت، سن به عاملی کلیدی تبدیل می‌شود که شتاب و راحتی باروری را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، درنتیجه با دست‌های خودتان مانعی برای باروری نسازید. البته ترک سیگار و کم شدن استفاده کافئین و الکل آسان‌ترین کارهای دنیا نیستند. اما اگر در نهایت، شما را به هدفتان یعنی بارداری و دارا بودن بچه نزدیک‌تر کند، آیا اهمیت این تمامتلاش و تلاش را ندارد؟


  برچسب ها : بارداری بعد از 35 سالگی بارداری در سنین بالا چگونه در سنین بالا حامله شویم خطرات حاملگی در سنین بالا

  آمار باز دید این مطلب بارداری بعد از 35 سالگی | چگونه بعد از سن ۳۵ سالگی باردار شویم
  تعداد کل بازدید ها: 68
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه