دانلود کتاب شازده کوچولو

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> دانلود کتاب-->>>
 • بخش مربوطه : دانلود کتاب
 • دانلود کتاب شازده کوچولو
 • کتاب شازده کوچولو از محبوب ترین اثر های دنیاست که توسط آنتوان دوسنت اگزوپری نوشته شده است. این کتاب در قرن 19 به رشته تحریر درآمده است بعنوان کتاب قرن کشور فرانسه لقب گرفته است. همانطور که می دانید کشور فرانسه از جمله کشورهایی است که در فرهنگ سازی دنیا نقش داشته است. در داستان شازده کوچولو پسرکی نقش آفرینی می کند که در یک سیاره زندگی می کند، البته پسرک تنها نیست و او را یک گل سرخ و دو آتش‌نشان فعال و یک آتش‌فشان خاموش همراهی می کنند. با این حال داستان شازده کوچولو از آنجا آغاز می شود که پسرک از دست گل ناراحت می شود و قصد سفر به سیارات دیگر می کند.
  نکته قابل توجه در خصوص این کتاب وجود شخصیت کم سن و سال است که اکثر افراد به همین دلیل آن را در زمره کتاب ها کودک قرار داده اند. اما پسرک کوچولوی قصه گاهاً دنیای ما آدم بزرگ ها را به دلایل ذکر شده در کتاب به سخره گرفته است و گاهاً نیز فراموش کردن چیزهای باارزش توسط انسان ها را یادآوری می کند.
  نویسنده این کتاب سعی کرده که مطالب ارزشمند خود را در قالب سوررئالیستی بیان کند و از فلسفه عشق و دوست داشتن و حتی هستی صحبت کند. شازده قصه ما در طول سفرهایش به سوالات آدم ها جواب می دهد. این کتاب ترجمه های فارسی زیادی دارد. برای مثال افرادی مانند: محمد قاضی، فریدون کار، احمد شاملو و عباس پژمان این اثر فوق العاده را به فارسی ترجمه کرده اند. ناگفته نماند که بر اساس این کتاب نمایشنامه ای نوشته و روی صحنه رفته است که در جستجوی دوست نامگذاری شده است. این نمایشنامه در پاریس و تهران چاپ شده است. بدون شک کسانی که به دنبال حقیقت هستند می توانند این شاهکار خلق شده را مطالعه کنند.

  بخشی از کتاب شازده کوچولو

  لها یک میلیون ساله که خار در میارن و یه میلیون ساله که گوسفندان اونارور میخورن اما این مسئله هنوز آنقدر مهم نیست که فکر کنی چرا گلها اینقدر به خودشون زحمت میدن که خار در بیارن و این خارا هیچ بدردشون نخوردن . آیا جنگ میونه گوسفندان و گلها مهم نیست ؟ آیا این موضوع مهمتر از اعداد و ارقام یک مرد چاق قرمز نیست ؟ اگر من بدونم یه گل دارم که تو دنیا یکیه و فقط تو سیارک من سبز شده اونوقت یه روز صبح یه گوسفند کوچولو بدون اینکه حتی بدونه داره چیکار میکنه اونو با یه گاز نابود کنه اونوقت تو فکر میکنی این مهم نیست ؟

  نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
  - دانلود کتاب شازده کوچولو - - - لینک دانلود

  برچسب ها : کتاب شازده کوچولو دانلود کتاب داستان دانلود کتاب داستان شازده کوچولو کتاب شازده کوچولو بدون سانسور دانلود pdf کتاب شازده کوچولو دانلود کتاب شازده کوچولو آنتوان دوسنت اگزوپری کتاب شازده کوچولو آنتوان دوسنت اگزوپری آنتوان دوسنت اگزوپری

  آمار باز دید این مطلب دانلود کتاب شازده کوچولو
  تعداد کل بازدید ها: 507
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه