آشنایی با خواص عجیب گوجه فرنگی

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آشپزی-->>>
 • بخش مربوطه : آشپزی
 • آشنایی با خواص عجیب گوجه فرنگی
 •   گوجه فرنگی در واقع یکی از صیفی جات به شمار می رود که معمولا در کنار غذا آن را میل می کنید یا در مواقعی در درون غذا هم از آن استفاده خواهید کرد.
  یکی از بیشترین موادی که در درون گوجه فرنگی می توانیم آن را مشاهده نماییم لیکوپن خواهد بود. این ماده سبب شده است تا رنگی متفاوت یا همان قرمز به گوجه داده شود که البته می توانیم بگوییم که این رنگ تنها زمانی خود را نشان می دهد که نور خورشید به آن تابیده شود. یعنی یک گوجه باید از نور خورشید برای آنکه رسیده شود نیز کمک بگیرید. البته لیکوپن می تواند در برابر اشعه های بسیار مضر نور خورشید نیز محافظت خود را به خوبی انجام دهد و از تأثیر منفی آن نیز بکاهد.
  سلول های بدن ما نسبت به هر نوع آسیبی واکنش نشان می دهند، اگر کوچک ترین آسیبی به آنها وارد شود می توانیم بگوییم که بازگرداندن آنها کار بسیار سختی خواهد بود. یک آسیب به سلول مساوی با تغییر در عملکرد آن خواهد بود. زمانی که ما گوجه فرنگی را می خوریم این انتظار می رود که انواعی از ویتامین ها شامل ب و ای و همچنین موادی همانند پتاسیم نیز به بدن ما راه پیدا کند. پس اگر گوجه فرنگی طبیعی در دسترس خود دارید که از کود و . . .  برای بزرگ شدنش کمک نمی گیرید می توانید از آن میل نمایید و سلامتی خود را تضمین کنید.
   اولین تأثیر گوجه فرنگی بر روی سیستم قلب و عروق
  یکی از مهم ترین تأثیرات  و شاید اولین اثری که از گوجه انتظار داریم در رابطه با بهبود عملکرد مربوط به سیستم قلب و عروق و جریانی است که توسط این ماده نیز برقرار می شود.  زیرا ماده ای که ما در گوجه مشاهده می کنیم باعث می شود که سطح چربی خون در بدن نیز کاهش پیدا کند. اگر بتوانیم چربی را کاهش دهیم به همان نسبت نیز از فشار خون ما کاسته خواهد شد. اگر بتوانیم این دو عامل را در بدن خود کاهش دهیم در نهایت این انتظار می رود که ریسک ابتلا به سکته های قلبی و حتی گرفتگی عروق نیز کم شود.

  آشنایی با خواص عجیب گوجه فرنگی

  دومی اثر گوجه فرنگی بر سیستم ایمنی
  اگر یک فرد سیستم ایمنی قوی داشته باشد به هیچ عنوان به انواع بیماری ها مبتلا نخواهد شد. در داخل گوجه فرنگی عنصر بسیار مهمی که وجود دارد لیکوپن یا همان آنتی اکسیدان بسیار قوی خواهد بود که رفته رفته می تواند بدن را در برابر انواع عواملی که بیماری زا هستند بخصوص عواملی که سبب ابتلا به سرطان ها می شوند محافظت کند. هر نوع سطرانی که بدن بیشتر به آن دچار می شود با توجه به شرایطی که در زندگی وجود دارد مثلا سرطانی همانند سرطان معده یا ریه و . . . توسط این ماده کنترل خواهد شد .
   گوجه فرنگی و سلامت ریه های ما
  ریه ها اعضایی هستند که صحیح نفس کشیدن را به دنبال دارند. اگر شما می خواهید که نفسی آرام و راحت بدون گرفتگی را تجربه کنید در نهایت استفاده از گوجه فرنگی توصیه می شود. شاید این ارتباط کمی غیرقابل باور باشد اما در واقع وجود دارد  و ریه های ما با مصرف گوجه فرنگی سالم تر باقی خواهند ماند.  این ماده به خودی خود می تواند تنفس شما را حتی در بیمارانی که به مشکلات تنفسی دچار هستند بهبود ببخشد . اما اگر شما خود نیز به استفاده از سیگار و سایر مواد روی آورید این پروسه ی مربوط به سلامتی کمتر خواهد بود تا جایی که دیگر یک گوجه هم نمی تواند سلامتی شما را بازگرداند.
  چشم ها و تأثیر کوجه فرنگی بر آنها
  چشم ها حساس ترین اعضا هستند که متأسفانه در صورت آسیب بازگرداندن سلامتی به آنها کاری بس دشوار خواهد بود. در صورتی که شما کارهای کامپیوتری را انجام می دهید متوجه خواهید شد که پس از مدتی نگاه کردن چشم ها خسته می شوند و به نوعی دیگر توانایی باز ماندن را ندارند. اگر چشم ها مشکل پیدا کنند رفته رفته سردرد نیز به سراغ شما می آید و کنترل نمودن این سردردها کار ساده ای نخواهد بود. تنها به استراحت طولانی و مطلق در جایی کاملا تاریک نیاز دارد.
  پوست خود را با گوجه فرنگی لطیف کنید!
  گوجه فرنگی با توجه به موادی که در درون خود دارد می تواند برای پوست فایده های بسیاری را به دنبال داشته باشد. زمانی که گوجه می خورید این گوجه و موادی که در درون آن قرار دارد مستقیما بر روی سلول هایی که برای جوان سازی پوست نیز نقش دارند تأثیر خود را  باقی می گذارد. اگر قصد دارید به بیرون بروید اما کرم ضد آفتاب ندارید می توانید گوجه بخورید یا ضماد آن را بر روی پوست خود بمالید. البته این نکته را هم باید یادآور شد که برخی ها بدن حساسی دارند و نباید از گوجه استفاده کنند.

   


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با خواص عجیب گوجه فرنگی
  تعداد کل بازدید ها: 367
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه