فواید بی نظیر شربت سکنجبین را بیشتر بدانیم!

 • زمان درج : 16 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> آشپزی-->>>
 • بخش مربوطه : آشپزی
 • فواید بی نظیر شربت سکنجبین را بیشتر بدانیم!
 •   یکی از بهترین و لذت بخش ترین شربت ها که مخصوص فصل بهار است و به نوعی در سیزده بدرها پای ثابت تمامی سفره ها است شربت سکنجین خواهد بود.
  شربت سکنجبین فواید بسیار زیادی را در درون خود دارد که می تواند پس از استفاده نمودن به بدن ما منتقل کند البته باید خاطر نشان شویم که در کنار خوبی های خود قطعا بدی های هم دارد و در نتیجه باید در مصرف آن کمی احتیاط به خرج دهیم ، در غیر این صورت احتمال بروز هر نوع عارضه ای نیز شایع خواهد بود. در طب سنتی از این شربت برای مصارف بسیار گوناگون نیز استفاده خواهد شد.


  افرادی که شربت سکنجبین را به صورت روتین استفاده می کنند بخصوص اگر آن را به همراه کاهو نیز استفاده کنند قطعا خواهند توانست تا تأثیر مصرف این شربت را بر روی کاهش نفخ مشاهده نمایند. زیرا همانطور که می دانید پس از مصرف نمودن کاهو نفخ شدید بسیار طبیعی است ، زیرا طبیعتی که کاهو دارد بدین صورت خواهد بود. بنابراین می توانیم بگوییم که برای کاهش این اثر حتما سکنجبین بخورید تا نفخ و حتی معده دردهای ناشی از آن نیز کاهش پیدا کند.
  اصولا افراد زیادی از اطرافیان خود را دیده ایم که معمولا مشکلاتی از نظر دفع ادرار دارند یا اینکه سیستم بینایی آنها نیز شدیدا تحت تأثیر قرار گرفته و همچنین با هر غذایی که میل می کنند نفخ زیادی دارند. برای رفع نمودن و کاهش چنین دردهایی بهتر است تا سکنجبین را به اندازه بسیار کم در کنار غذای خود میل نمایند. البته نباید میزان مصرف از این حد نیز تجاور نماید زیرا می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.


   از جمله تأثیراتی که بر روی سیستم گوارشی ما نیز باقی می گذارد تأثیری است که بر روی سیستم صفراوی دارد ، عموما می توانیم بگوییم که صفرای اضافی توسط این شربت نیز دفع خواهد شد. بنابراین نفوذ پیدا کردن آب به داخل سلول هایی که در بدن قرار دارند توسط سکنجبین صورت می پذیرد.  هرچه صفرایی که به صورت اضافی در بدن ما قرار دارد از بین برود سلامتی بیشتری خواهیم داشت و به نوعی می توانیم سالم تر باشیم.

  فواید بی نظیر شربت سکنجبین را بیشتر بدانیم!


  اگر به مشکلات گوارشی مهمی نظیر شکم درد ، اسهال زیاد و یا حتی یبوست مبتلا هستید می توانید از این شربت کمک بگیرید بخصوص در افرادی که به یبوست مبتلا هستند برای رفع نمودن علائم ناشی از آن بسیار توصیه می گردد. افرادی که زخم هایی در معده خود دارند نباید از این شربت استفاده کنند زیرا به دلیل وجود سرکه درد ناشی از آن چند برابر خواهد شد. اکر دقت  کرده باشید مصرف نمودن این دو ترکیب با یکدیگر می تواند سبب افزایش اشتهای فرد شود.
  اگر شما دچار تب هایی شده اید که مدت طولانی باقی مانده یعنی عفونت درونی بدن شما هم تا این اندازه پیشرفت نموده است و در حقیقت می توانیم بگوییم که این شربت می تواند تمامی مشکلات را در این زمینه از بین ببرد.  البته در طب سنتی برای درمان باید آب کاسنی هم باشد. یعنی شکا کاسنی را تهیه نموده و در آب قرار می دهید تا بپزد سپس آن آب را با کمی سکنجبین مخلوط می نمایید و در نهایت برای بچه ها جهت پایین آوردن تب نیز استفاده خواهید کرد.


   سایر خواص و عوارض مربوط به سکنجبین
  اگر سکنجبین در منزل دارید هرازگاهی از آن مصرف کنید زیرا می تواند گرفتگی هایی که در عروق بدن شما وجود دارد را باز کند ، همچنین سردردهای عجیبی در برخی از مواقع به سراغ بدن شما می آید که توسط این شربت می تواند تسکین پیدا کند. البته به دلیل آنکه در داخل سکنجبین سرکه نیز وجود دارد باید با احتیاط کامل مورد استفاده قرار گیرد. زیرا این ماده می تواند معده ای که سرد و بسیار ضعیف می باشد را بدتر کند. افرادی که اعصابی بسیار ضعیف دارند برای داشتن آرامش خود می توانند از این مورد نیز بهره ببرند. ضعف اعصاب می تواند شامل مشکل در راه  رفتن ، حرکت دادن و . . . شود.
   برخی از خانم ها هستند که گاها دردهایی در سیستم تناسلی خود مثلا در رحم دارند که می تواند به قاعدگی هم ارتباط نزدیکی داشته باشد یا حتی مربوط به جنین باشد ، بهتر است پیش از مراجعه به پزشک در ابتدا یک مقدار بسیار کم از سکنجبین را میل نمایند. حتی اگر به مشکلات مربوط به مثانه هم مبتلا هستید یکی از بهترین راه حل ها برای تغییر در وضعیت ادرار و عملکرد مثانه استفاده نمودن از شربت معروف سکنجبین خواهد بود. زخم هایی که در سیستم گوارشی وجود دارند همانند زخم در معده ما و حتی زخم در روده ها با مصرف نمودن این شربت می تواند تشدید شود بنابراین در چنین شرایطی استفاده نکردن بهتر است از استفاده کردن و درد کشیدن. اگر دوست دارید تا آن را میل کنید بهتر است این کار را در فصل بهار بخصوص در تابستان انجام دهید تا از عطش ناشی از گرما هوا هم جلوگیری کند.  


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب فواید بی نظیر شربت سکنجبین را بیشتر بدانیم!
  تعداد کل بازدید ها: 434
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه