سریعترین راه درمان اسهال و دلایل بوجود آمدن اسهال

 • زمان درج : 10 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • سریعترین راه درمان اسهال و دلایل بوجود آمدن اسهال

 • وقتی که تغیرری در تعداد و غلظت مدفوع خود مشاهده می کنید طوری که مدفوع شما به شکل آبکی می باشد و تکرار آن زیاد شود شما به اسهال مبتلا می شوید.مهمترین دلیل اسهال عوامل عفونی می باشد که از روش های متفاوتی وارد بدن شما می شود.گاهی اوقات مصرف کردن سبزی و میوه ای که شسته نشده سبب اسهال می شود بعضی اوقات هم بهداشت را رعایت نمی کنید مخصوصا پس از اجابت مزاج عفونت در دست هایی که نمی شورید به وجود می آید و وارد بدن شما می شود.
  بعضی اوقات شما محصول هایی را مصرف می کنید که بدن شما آن را نمی پذیرد بدن شما می خواهد تا حد ممکن اسن محصولات را آزاد نماید و همین دلیل سبب اسهال می شود.
  ممکن است در موقع سفر در جایی رفته باشید و از آب آنجا مصرف کنید و همین دلیل سبب شل شدن مدفوع شما می شود.
  زمانی طول کشیدن اسهال بستگی به فردی که به آن مبتلا شده است دارد  بهتر است از درمان های خانگی استفاده نمایید و داروی شیمیایی را اگر مجبور نبودید مصرف نکنید تا عوارض نداشته باشد.حتما با تجویز پزشک خود بیشتر از دو روز را داروی اسهال بخورید اگر زیاد این داروها را مصرف کنید باعث یبوست می شود اگر تب داشتید یا خون در مدفوع مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

  سریعترین راه درمان اسهال

  درمان اسهال
  زمانی که فردی به اسهال مبتلا می شود بهتر است از کته ماست استفاده کند که روش درمان موثری می باشد پزشکان طب سنتی دم کردن یونجه را توصیه می کنند ولی زیاد نباید مصرف کنید چای ریحان هم مفید است.
  اگر اسهال شما به دلیل خونریزی باشد و دلیل آن بواسیر نیست می توانید از گل ارمنی استفاده کنید آن را تف بدهید و بخورید.یک داروی ترکیبی هم وجود دارد که از خریق سفید ، اسفرزه و گل ارمنی درست شده است و درمان خوبی برای اسهال می باشد.
  توجه کنید که زمانی که به اسهال مبتلا می شوید بدن شما دچار کم آبی می شود و نباید کم آب مصرف کنید.غذاهای چرب و سرخ کردنی برای مبتلایان به اسهال مفید نیست و نباید غذاهای دارای فیبربالا را استفاده کنید چون سبب افزایش نفخ می شود.نوشیدنی های الکی ، شیرین و کافئین دارد باعث تشدید شدن اسهال می شود.
  یکی دیگر از درمان های در منزل سرکه سیب می باشد و تاثیر زیادی در مقابل باکتری هایی دارد که سبب اسهال می گردد یک قاشق سرکه سیب را به آب اضافه نمایید آن محلول را در روز یکی دو مرتبه مصرف کنید تا اسهال شما کم شود.
  استفاده از چای بابونه هم مفید است این چای خاصیت ضد اسپاسم را دارد و می تواند درد شکم شما را که با اختلالات معده همراه است جلوگیری نماید و در کم کردن التهاب روده خیلی فایده دارد این چای را با یک قاشق چایخوری گل بابونه و یک قاشق نعناع در یک استکان آب جوش دق دقیقه خیس نمایید و چند بار در روز میل کنید.
  سیب یکی از میوه های محبوب در دنیا می باشد و مواد مغذی زیادی دارد و برای سلامت شما مفید است و از بعضی بیماری ها مثل اسهال جلوگیری می کند فیبر سیب بالا می باشد مصرف کردن سیب تازه در تامین کردن فیبر و تسکین درد معده فایده دارد این میوه به راحتی هضم می شود و در روی میتوانید سه تا چهار عدد سیب مصرف کنید.
  هر مقداری که بتوانید بیشتر غذا مصرف کنید اندام های گوارش شما بیشتر کار می کنند در زمانی که اسهال دارید اشتهای شما برای غذا خوردن کم است پس سعی کنید کمی غذا بخورید و از غذاهایی که ساده هضم می شوند استفاده نمایید.


  برچسب ها : اسهال درمان اسهال دلایل اسهال سریعترین راه درمان اسهال درمان سریع اسهال دلایل بوجود آمدن اسهال داروی اسهال

  آمار باز دید این مطلب سریعترین راه درمان اسهال و دلایل بوجود آمدن اسهال
  تعداد کل بازدید ها: 255
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه