سریعترین راه درمان سردرد و دلیل سردرد چیست

 • زمان درج : 46 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • سریعترین راه درمان سردرد و دلیل سردرد چیست
 • زندگی مدرن مخصوصا شهرنشینی انقدر استرس زا و پرمشغله می باشد که زمانی که کسی سر درد می گیرد دلایل آن را به تنش های روز مرتبط می کندو اگر طاقت هم نداشته باشد داروهایی مثل آسپرین را مصرف می کند ولی باید توجه داشته باشید که مصرف زیاد آسپرین امکان دارد برای شما عوارضی داشته باشد سردرد در اصل یک علامتی است که به شما هشدار می دهد که یک کمبود چیزی در بدن شما وجود دارد مانند عادت های غذایی مضر ، کم بودن ویتامین و یا امکان دارد حساس بودن به بعضی غذاها یک سری علایم را از خودش بروز دهد.

  دلیل سردرد چیست

  -بیماری مثل ، تب ، سرماخوردگی ، عفونت های سینوسی
  -استرس
  -خسته بودن چشم یا کشیدگی پشت
  -عوامل محرک محیطی مثل دود تنباکو و رایحه ای که از مواد شیمیایی و عطرها منتشر می گردد.
  -دلایل ارثی مخصوصا اگر میگرن باشد.
  -تعادل نداشتن هورمون ها

  سریعترین راه درمان سردرد

  سریعترین راه درمان سردرد

  مصرف کردن منیزیم یکی از راه های موثردر درمان سردرد نسبت به بقیه مسکن ها می باشد کسانی که به سردردهای جدی مثل میگرن مبتلا می شوند عموما به دلیل کم بودن منیزیم می باشد تحقیقات نشان می دهد که منیزیم از حمله های میگرن در کسانی که منیزیم کم دارند کاهش می دهد علاوه بر این کسانی که به بیماری های قلبی ، دیابت و الکلی ها مبتلا هستند و همچنین افرادی که برای تنظیم کردن فشار خون خود از دارو استفاده می کنند بیشتر از بقیه به کم بودن منیزیم مبتلا هستند.
  در طول روز 200 تا 600 میلی گرم منیزیم را مصرف نمایید می توانید سردرد شما را کم کند.مصرف منیزیم در بارداری هم مشکلی ندارد اگر مبتلا به اسهال شدید از مصرف آن قدری بکاهید.
  روغن اسطوخدوس و نعنا فلفی به دلیل آرام بخشی که دارند می توانند به درمان سردرد شما کمک کنند.روغن نعنافلفلی به دلیل خنک بودن طولانی مدت آن در روی پوست باقی می ماند.تحقیقات نشان داده که روغن نعنا فلفلی سبب زیاد شدن جریان خون پوستی در ناحیه پیشانی می شود.در نتیجه یک تحقیق مشخص شد که روغن نعنافلفلی در ترکیب کردن با اتانول می تواند از حساسیت های سردرد بکاهد.
  روغن اسطوخدوس هم می تواند برای تثبیت کردن خلق و خوی شما و آرام بخشی مورد استفاده قرار بگیرد تحقیقات نشان داده این روغن برای درمان سردردهای میگرنی یک روش بی خطر می باشد در یک تحقیق نتیجه استنشاق پانزده دقیقه اسطوخدوس را در کسانی که به سردرد مبتلا هستند بررسی کرده اند تقریبا 70 درصد از کسانی که این روغن را استنشاق کرده بودند سردرد آن ها تسکین داده شده بود.
  چند قطره از هر دوروغن را در کف دست خود بریزید و روی پیشانی یا پشت گردن خود بمالید می توانید به آن روغن نارگیل هم اضافه نمایید که برای تعادل شدن هورمون های شما ، کم شدن چین و چروک و مرطوب شدن پوست شما موثر می باشد.
  طب سوزنی با قدمت 2500 ساله ای که دارد می تواند بیماری های زیادی را مثل میگرن و سردرد درمان کند تلاش پزشکان این است که انرژی بدن را با تحریک کردن یک نقطه خاص متعادل کنند در تحقیقات ثابت شده که این روش در دردهای مزمن و بهبود بیماری موثر است.
  ریشه زنجبیل دارای ترکیبات مفید زیادی می باشد که در بین آن ها می توان از مواد ضد التهابی و آنتی اکسیدان ها نام برد تحقیقات در روی صد بیماری که به میگرن مزمن مبتلا بودن نشان داده که مصرف 250 میلی گرم از پودر زنجبیل می تواند به اندازه داروی سوماتریپتان تاثیر داشته باشد از این دارو برای درمان کردن سردرد های میگرنی استفاده می کنند.علاوه بر این زنجبیل می تواند در کم کردن علائم سردرد مانند استفراغ و تهوع هم تاثیر داشته باشد.


  برچسب ها : سریعترین درمان سردرد و دلیل سردرد چیست سریعترین درمان سردرد دلیل سردرد چیست درمان سردرد دلیل سردرد درمان سردرد و دلیل سردرد سریعترین راه درمان سردرد

  آمار باز دید این مطلب سریعترین راه درمان سردرد و دلیل سردرد چیست
  تعداد کل بازدید ها: 634
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه