سریعترین راه درمان سرما خوردگی و دلیل سرما خوردگی چیست

 • زمان درج : 44 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • سریعترین راه درمان سرما خوردگی و دلیل سرما خوردگی چیست
 • همه ما در طول عمر خودمان یک باز حداقل به سرما خوردگی مبتلا شده ایم خیلی هم که بدن ما قوی باشد ولی در مقابل این ویروس هیچ تاثیری ندارد و عطسه و سرفه می کنیم مصرف آنتی بیوتیک ها هم در درمان این بیماری تاثیری ندارد و توصیه می کنیم که استفاده نکنید.

  سریعترین درمان سرما خوردگی

  اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که یک رژیم مناسبی داشته باشید باید غذاهای چرب ، لبنیات کمتر مصرف کنید.استراحت کردن باعث می شود که در زمانی که بیمار هستید سبب صرف شدن همه انرژی شما برای بهبودی شما شود.اگر حالتان خیلی بد است دو سه روز مرخصی بگیرید و یا حداقل از فعالیت خود کم کنید.
  اگر در زمان بیماری به کارها و فعالیت های خودتان ادامه دهید باعث می شود که شما انرژی بیشتری را مصرف کنید چون زمانی که بیمار هستید تمرکز شما کم می شود و برای انجام دادن کارها به 2 برابر وقت احتیاج دارید.
  سیگار کشیدن سبب تحریک بیشتر گلوی شما که به خاطر سرما خوردگی تحریک شده است می شود علاوه بر این سیگار باعث جلوگیری از عملکرد صحیح مژک ها که با حرکت کردن دائمی خودش وظیفه دارد میکروب ها را از ریه و حلق خارج کند می گردد.پس اگر نمی توانید که سیگار را ترک کنید حداقل از سیگار کشیدن در زمان بیماری پرهیز کنید.

  سریعترین درمان سرما خوردگی
  بخور آب داغ
  کمی آب را در درون کتری یا قابلمه بریزید و روی اجاق قرار دهید تا جوش شود بعد یک حوله روی سرتان بگذارید سرتان را روی کتری یا قابلمه آب داغ خم کنید و تا وقتی که احتقان رفع شود بخار را استنشاق کنید این کار به رفع سرفه های گلو هم کمک خواهد کرد.
  زنجبیل
  تا سه مرتبه در روز زنجبیل خام و چای زنجبیل میل کنید برای آماده کردن چای زنجبیل دو لیوان آب را جوش دهید و یک قاشق چای خوری زنجبیل خورد شده را به آن اضافه نمایید و صبر کنید پنج دقیقه در گرمای کم جوش آید.
  گاز را خاموش کنید و پنج دقیقه دیگر هم صبر کنید حالا می توانید عسل و آب لیمو هم به آن اضافه نمایید تا اثر آن بر سلامتی شما زیاد شود علاوه بر این می توانید با ترکیب کردن میخک ، نمک و زنجبیل یک خمیر را درست کنید و 2 بار در روز نصف قاشق چای خوری میل کنید.
  دارچین
  دارچین هم می تواند سرما خوردگی شما را هم درمان کند یک قاشق پودر دارچین را با دو عدد میخک در یک لیوان آب جوش بگذارید و پانزده دقیقه صبر کنید.در صورتی که هنوز هم گرم است آن را میل کنید برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید مقداری عسل را هم به آن اضافه نمایید.عسل و دارچین هم برای رفع تب هم مفید است این چای را می توانید تا سه مرتبه در روز میل کنید.
  سرما خوردگی خیلی شدید را هم می توانید با سیب و عسل هم درمان کنید.برای رفع تب و درمان ضررهای سرما خوردگی هم می توانید یک قنجان عسل را با یک قاشق سیاه دانه بعد از هر وعده غذایی میل کنید.
  مخلوط کردن عسل و لیموترش تازه به دلیل اینکه آنتی بیوتیک دارد برای سرعت بخشیدن به درمان این بیماری خیلی مفید می باشد.برای اینکه گرفتگی صدا رفع شود می توانید قاشقی عسل را در یک لیوان آب گرم حل نمایید و ناشتا کم کم بخورید کمی نمک هم می توانید به آن اضافه نمایید( منظور از نمک ، نمک دریا می باشد ولی نمک وموجود در بازار مورد تایید نمی باشد)و با آن غرغره نمایید.
  اگر می خواهید به این بیماری مبتلا نشوید باید سیستم ایمنی قوی داشته باشید در طب سنتی داروهایی هستند که مصرف می کنید و حساسیت به این بیماری برطرف می شود اولویت شما باید درمان با داروی گیاهی باشد که مطمئنا درمان خواهید شد ولی اگر زمان زیادی طول کشید حتما به دکتر مراجعه کنید.

  دلیل سرما خوردگی چیست

  بهترین و قویترین دلیل سرما خوردگی قوی نبودن بد و البته در معرض سرما قرار گرفتن انسان هستش باید سعی کنید لباس گرم بپوشید و مواد غذایی مفید و مقوی بخورید یکی از دلایل دیگر سرماخوردی گرفتن ویروس از بقیه دوستان و آشنایان است که به وسیله روبوسی و دست دادن و تماس های لمسی و یا تماس هایی که قبلا فرد مریض آنها بوده باعث انتقال بیماری به وی میشود . و این گونه باعث سرما خوردگی شما میشود


  برچسب ها : سریعترین راه درمان سرما خوردگی دلیل سرما خوردگی چیست درمان سرما خوردگی درمان سرما خوردگی و دلیل سرما خوردگی

  آمار باز دید این مطلب سریعترین راه درمان سرما خوردگی و دلیل سرما خوردگی چیست
  تعداد کل بازدید ها: 610
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه