سریعترین راه درمان شپش و دلیل شپش چیست

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • سریعترین راه درمان شپش و دلیل شپش چیست
 • دلیل شپش چیست

  شپش سر یکی از مسائل شایع در کودکان می باشد یک بچه شپش می گیرد بعد ناگهان کل سر او شپش می گیرد پس نیاز است که ما اقدام های پیشگیری را انجام بدهیم و درمان های طبیعی را داشته باشیم کودک شما در مدرسه باید مراقب باشد چون آن ها از راه تماس فیزیکی خیلی راحت پخش می گردند انگل ها به پوست سر حمله ور می شوند و باعث تغذیه خون می شوند که خارش زیادی را هم به وجود می آورد خیلی از محصولاتی برای درمان در بازار ووجود دارد ولی اکثرا شیمیایی و کاربرد زیادی ندارند.

  سریعترین راه درمان شپش

  درمان شپش با سرکه

  سرکه یکی از درمان هایی است که می توانید خیلی از مشکلات شما را حل کنید یک نکته عالی در مورد سرکه این است که می تواند تخم گذاری را روی سرشما متوقف نماید همچنین می تواند یک ضد عفونی کننده و تنظیم کننده ph هم باشد.خیلی از مردم از سرکه برای نرم کننده استفاده می کنند چون موهای شما را نرم و براق می کند برای رفع شپش می توانید از سرکه سیب استفاده نمایید سعی کنید که طبیعی استفاده کنید و از محصولات کارخانه ای استفاده نکنید چون تاثیر کمی دارد.

  یکی از درمان های دیگر سرکه رزماری است که می توانید آن را به وسیله گیاه رزماری  که دارای خاصیت آنتی سپتیکی دارد خودتان درست کنید با این کار زمانی که به آن احتیاج پیدا می کنید می توانید خودتان آن را درست کنید برای تهیه آن دو لیوان سرکه که 400 میلی لیتر هستند و 4 شاخه رزماری تازه تهیه کنید هر دو را داخل یک شیشه بگذارید و آن را مهر و موم بزنید و بگذارید تا یک ماه بماند پس از گذشت یک ماه می توانید از آن استفاده نمایید ولی اگر بگذارید بیشتر بماند قوی تر می شود.

  درمان شپش با سیر

  یکی از درمان های خانگی که همیشه موثر می باشد سیر است و یک آنتی بیوتیک طبیعی است و به دلیل بوی قوی که دارد درمان خوبی برای شپش می باشد برای این کار می توانید به آن روغن اکالیپتوس را اضافه نمایید تا بوی سیر کم شود و تاثیر آن هم بیشتر گردد.

  برای درست کردن آن 1 لیوان سرکه 200 میلی لیتری ، یک حبه سیر و ده قطره روغن آکالیپتوس آماده کنید برای درست کردن آن سرکه را با سیر له نمایید مخلوطی که بدست می آید را در یک ظرف قرار دهید روغن آکالیپتوس را به آن اضافه نمایید قبل از اینکه استفاده کنید آن را تکان بدهید.

  درمان شپش با گل ختمی سفید

  یکی دیگر از درمان هایی که شما می توانید برای شپش استفاده نمایید درمان کردن با گل ختمی سفید می باشد ختمی سبب می شود که شپش های سر ما کشته شود.

  تفاوت شپش و شوره سر

  درمان شپش با روغن نارگیل

  برای درست کردن این ماده اول روغن نارگیل و سرکه را با هم مخلوط نمایید این روغن به خاطر خاصیتی که دارد در جهان محبوب است برای درست کردن آن یک لیوان سرکه 200 میلی لیتری و نصف یک لیوان روغن نارگیل یعنی صد گرم نارگیل را آماده کنید.

  برای درست کردن آن هر دو را با هم دیگر مخلوط نمایید و بعد آن ها را در یک شیشه بگذارید روغن نارگیل را باید در دمای 23 درجه جامد قرار دهید آن ها خوب هم بزنید و قبل از اینکه استفاده کنید حتما آن را تکان بدهید.

  درمان شپش با پیاز

  از پیاز هم می توانید برای درمان کردن شپش سر استفاده نمایید پیاز گوگرد دارد و باعث می شود شپش سر کشته شود.5 عدد پیاز را داخل مخلوط کن قرار دهید تا خمیر بشوند حالا این خمیر را در روی غربال قرار دهید و به وسیله قاشق برای گرفتن آب آن اقدام نمایید.پوست سر را با آب پیاز اسپری نمایید و بعد یک حوله در روی سر خود بگذارید و برای دو ساعت منتظر بمانید و بعد سر را با شامپو بشویید.

   


  برچسب ها : سریعترین راه درمان شپش دلیل شپش چیست درمان شپش درمان شپش و دلیل شپش

  آمار باز دید این مطلب سریعترین راه درمان شپش و دلیل شپش چیست
  تعداد کل بازدید ها: 585
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه