سریعترین راه درمان کبد چرب و دلایل بوجود آمدن کبد چرب

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • سریعترین راه درمان کبد چرب و دلایل بوجود آمدن کبد چرب
 • دلایل بوجود آمدن کبد چرب

  امروزه مبتلا شدن به کبد چرب به خاطر سبک زندگی نادرست زیاد شده است دلایل زیادی برای این بیماری وجود دارد ولی دلایل مهم آن چاقی ، ورزش نکردن و تنبلی می باشد.دومین عضو بزرگ در بدن شما کبد می باشد و وظیفه آن رد کردن همه مواد غذایی و نوشیدنی ها از صافی می باشد و به این معنی است که کبد شما فاکتور های مضر مواد غذایی را می گیرد و آن ها را بدون هیچ ضرری وارد سیستم های دیگر بردن شما می کند کبد به صورت طبیعی خودش را به وسیله سلول هایی ترمیم و پاکسازی می نماید.
  وجود داشتن چربی در کبد هر کس طبیعی است ولی اگر کبد شما پنج تا ده درصد چربی داشته باشید به آن کبد چرب می گویند.کبد چرب باعث ایجاد موقعیت مخرب در بدن شما می شود و بدتر از این موضوع در اوایل آن علامت های هشدار دهنده در اوایل آن ندارد.
  از علامت های چرب بودن کبد ترک داشتن روی زبان و فشار دادن کبد به قفسه سینه در سمت راست شکم محلی که کبد قرار دارد می باشد.

  سریعترین راه درمان کبد چرب

  سریعترین راه درمان کبد چرب

  چند ماده غذایی برای درمان کبد چرب:

  سیر و پیاز
  سیر دارای آلیسین که یک ترکیب سولفوردار می باشد و برای از بین بردن سموم کبد لازم می باشد.سیر به کبد شما کمک می کند که بدن شما از آلودگی جیوه برخی ماده های افزودنی که در غذا وجود دارد و هورمون استروژن پاک نماید.
  لیموترش
  مصرف کردن لیموترش تازه با آب ولرم هم می تواند به درمان کبد چرب شما کمک کند آب لیمو ترش را در یک لیوان آب بریزید و صبح در حالت ناشتا میل نمایید ولی اگر معده شما ناراحت نیست مصرف کنید این کار سبب می شود که کبد شما پاک شود و تصفیه انجام شود.
  سرکه سیب
  یکی از درمان های طبیعی سرکه سیب می باشد که به کبد شما کمک می کند که چربی هایی که در داخل و اطراف کبد انباشته شده اند را از بین ببرد علاوه بر این از وزن شما هم کم می کند برای مصرف کردن شک فاشق چایخوری سرکه را در یک لیوان آب ولرم بریزید اگر دوست داشتید عسل هم می توانید به آن اضافه نمایید و بعد و قبل از غذا مصرف نمایید.
  گیاه قاصدک
  این گیاه یک گیاه پرقدرت برای درمان کبد چرب شما می باشد این گیاه به سم زدایی و سوخت و ساز چربی هایی که در کبد شما انباشته شده است کمک خواهد کرد علاوه بر این عصاره آن هم برای پیشگیری و درمان کبد چرب مفید است.روش مصرف هم به این صورت است که یک فنجان آب گرم را یک قاشق چای خوری ریشه قاصد را به آن اضافه کنید و برای ده دقیقه بگذارید بماند.برای اینکه طعم بهتری داشته باشید می توانید به آن عسل هم اضافه نمایید و در طول هفته سه بار استفاده کنید.
  چغندر
  یک غذایی است که برای پاکسازی کبد شما مفید می باشد و سبب می شود که عملکرد کلی کبد شما تحریک شود و خوب شود علاوه بر این چغندر تصفیه کننده طبیعی خون هم می باشد و خیلی راحت می توانید از چغندر در رژیم غذایی خود استفاده نمایید.به وسیله یک فنجان چغندر رنده شده ، دو قاشق روغن زیتون و آب ، یک دوم لیمو یک سالاد خوب را برای پاکسازی کبد خود استفاده کنید همه مواد را مخلوط نمایید و برای یک هفته هر روز دو ساعت یک بار 2 قاشق از این سالاد را میل کنید.
  ار مصرف کردن غذاهای یخ زده ، سس ، ماست پر چرب ، فست فود ها ، چیپس ، پفک ، نوشابه گازدار ، سیر داغ ، پیاز داغ پرهیز کنید.


  برچسب ها : سریعترین راه درمان کبد چرب دلیل کبد چرب چیست درمان کبد چرب درمان کبد چرب و دلیل کبد چرب کبد چرب

  آمار باز دید این مطلب سریعترین راه درمان کبد چرب و دلایل بوجود آمدن کبد چرب
  تعداد کل بازدید ها: 339
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه