درمان سریع گلودرد و دلایل بوجود آمدن گلودرد چیست

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان سریع گلودرد و دلایل بوجود آمدن گلودرد چیست
 • گلودرد یک بیماری می باشد که به فصل گرما و سرما ارتباطی ندارد خیلی از اوقات شما نمی دانید که چرا گلویتان درد می کند و این موضوع شما را اذیت خواهد کرد.در این مقاله چند روش درمان برای این بیماری را می خواهیم توضیح دهیم.

  درمان سریع گلودرد

  درمان گلودرد با سیر
  خواص ضد عفونتی که سیر دارد سبب می شود که گلو درد شما بهبود یابد.برگهای تازه سیر را خرد نمایید و آن ها را در دهانتان وارد کنید و آن ها را بجوید تا آلیسینی که در سیر وجود دارد آزاد گردد.روش دیگر هم این است که چند قطره روغن سیر را در یک چهارم فنجان آب قرار دهید و روزی یک باز این محلول را غرغره نمایید.به صورت خام هم می توانید سیر را استفاده نمایید.
  درمان گلودرد با جوش شیرین
  جوش شیرین به دلیل خاصیت ضد باکتری که دارد می توانید یکی از درمان های خوب گلودرد شما به کار رود.یک فنجان آب را با شعله کمی حرارت بدهید.نصب قاشق چای خوری جوش شیرین و یک قاشق چایی خوری نمک را به آن اضافه کنید منظور نمک دریا است و آن ها را هم بزنید این محلول را روزانه سه بار غرغره نمایید.
  درمان گلودرد با نمک دریا
  نمک دریا با جذب کردن آب از مخاط گلو و کم کردن خلط می تواند گلودرد شما را بهبود دهد یک قاشق نمک را به یک فنجان آب ولرم اضافه نمایید و این محلول را غرغره کنید در روز بهتر است چند بار این کاررا انجام دهید.
  درمان گلودرد با لیمو
  لیمو باعث می شود مخاط اضافه از بین برود و به همین دلیل سبب درمان گلودرد شما می گردد.آب نصف یک لیمو را بگیرید آب لیمو را با یک قاشق عسل به آب گرم اضافه کنید همه را مخلوط کنید و آرام بخورید.
  درمان گلودرد با دارچین
  دارچین دارای خاصیت ضد التهابی می باشد این خاصیت دارچین باعث شده که برای درمان گلودرد موثر باشد.یک قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه و یک قاشق پودر دارچین را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید از هل هم می توانید استفاده نمایید.از صافی ردش کنید و این مایع را در روز 2 تا 3 بار غرغره کنید.علاوه بر این می توانید یک قاشق عسل و چند قطره روغن دارچین را مخلوط نمایید این محلول را دوبار در روز میل کنید تا التهاب گلوی شما برطرف شود.
   درمان گلودرد با عسل

  درمان سریع گلودرد با عسل
  خاصیت ضد باکتری که عسل دارد می تواند گلودرد شما را درمان کند یک فنجان آب گرم را با دو قاشق عسل مخلوط کنید و روزی 3 بار میل کنید علاوه بر این می توانید از دمنوشی که دوست دارید استفاده کنید و کمی عسل هم به آن اضافه نمایید در روز چند بار از این دمنوش میل کنید.
  درمان گلودرد با زنجبیل
  زنجبیل دارای خواص ضد التهابی ، خلط آوری و ضد سرفه می باشد و می تواند مخاط گلویتان را نرم کند خیلی از نتایج آزمایشات علمی نشان می دهد که ترکیب های ضد التهابی در زنجبیل وجود دارد به همین دلیل یکی از درمان های گلودرد می باشد.یک قاشق زنجبیل ، عسل ، نصف لیمو و نصف فنجان آب گرم را با هم مخلوط نمایید همه این ماده های را ترکیب کنید و خوب هم بزنید.
  درمان گلودرد با چاب بابونه
  بابونه یک دارویی می باشد که برای گلودرد شما مناسب است بابونه مثل یک داروی مسکن کار می کند و باعث می شود که التهاب گلوی شما برطرف شود یک عدد چای کیسه ای بابونه را در یک فنجان آب جوش بریزید و بگذارید کیسه آن برای ده دقیقه در آب جوش دم بکشد.بعد اگر می خواهید می توانید کمی عسل و آب لیمو به آن اضافه کنید.این دمنوش را دو تا سه بار در روز میل کنید تا گلودرد شما بهبود یابد.راه دیگر هم این است که کمی برگ بابونه را در آب جوش بیندازید و بخور بگیرید.


  برچسب ها : سریعترین راه درمان گلودرد دلیل گلودرد چیست درمان گلودرد درمان گلودرد و دلیل گلودرد گلودرد درمان سریع گلودرد دلایل بوجود آمدن گلودرد چیست درمان گلودرد با سیر درمان گلودرد با جوش شیرین درمان گلودرد با لیمو درمان گلودرد با عسل درمان گلودرد با زنجبیل درمان گلودرد با چاب بابونه درمان گلودرد با دارچین درمان گلودرد با نمک دریا

  آمار باز دید این مطلب درمان سریع گلودرد و دلایل بوجود آمدن گلودرد چیست
  تعداد کل بازدید ها: 521
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه