چگونه از خونریزی داخلی پیشگیری کنیم؟

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چگونه از خونریزی داخلی پیشگیری کنیم؟
 • خونریزی ها اگر به میزان بسیار زیادی اتفاق افتند می توانند سبب شوک و حتی مرگ شوند یکی از خونریزی های رایج خونریزی داخلی است که متاسفانه این نوع خونریزی ممکن است بسیار دیر نمایان شود.


  متأسفانه در خصوص خونریزی داخلی منبع خونریزی مشخص نمی باشد ، در واقع در صورتی که بتوانیم این منبع را مشخص کنیم به آسانی می توانیم برخورد لازم را با آن داشته باشیم در غیر این صورت باید منتظر مرگ فرد باشیم زیرا در کمترین زمان ممکن امکان افت فشار خون وجود دارد. خونریزی از رگ ها رفته رفته با شدت بیشتری اتفاق می افتد تا در نهایت تمامی ذره ذره خون ما در نواحی مختلف از بدن به اتمام برسد . در این زمان فرد به حالت زرد شدن می رسد که در نهایت مرگ را در پی دارد. برای پیشگیری نمودن از چنین خونریزی توجه به علائم در اولویت قرار دارد.

  چگونه از خونریزی داخلی پیشگیری کنیم؟

  علائم مهم در خونریزی داخلی
  شاید در ابتدا شما متوجه خونریزی داخلی نشوید زیرا فرد حالتی عادی دارد و هیچ درد و نشانه ای در او نخواهید دید ، اما رفته رفته رنگ صورت او تغییر خواهد کرد. از حالت قرمز به حالت رنگ پریده ، زرد و حتی در مراحل انتهایی به سیاهی هم منجربه خواهد شد. به نبض او دقت کنید. اگر نبض روی گردن یا مچ دست او را لمس کنید توجه خواهید شد که سرعت نبض بالا است اما در واقع این سرعت نشان دهنده قوی بودن نبض نیست ، نبض لحظه به لحظه ضعیف تر می شود.


  فرد شدیدا احساس تشنگی و عطش دارد . شما متوه می شوید که او هوشیاری سابق را ندارد ، ذهن او از کار می افتد و حالت منگی دارد و کم کم به سوی بیهوشی پیش می رود که در نهایت بر زمین می افتد. تنفس هایی که دارد سریع و سطحی است.  احتمال پرخاشگری و حتی دیده شدن نقاطی سیاه رنگ و خونریزی دهنده بر روی بدن او وجود دارد.


  علل خونریزی داخلی
  خونریزی های داخلی عموما زمانی رخ می دهد که فرد در یک سانحه رانندگی یا سوانح مشابه به شدت دچار جراحت شده و با برخورد یک جسم سنگین به بدن او یکی از اعضای داخلی که معمولا روده ها هستند خونریزی شروع می شود. همچنین در نزاع های خیابانی هم می توان چنین اتفاقی وجود دارد. ضرباتی که به شکم فرد برخورد می کند سبب خونریزی داخلی می شوند. از بین آنها آنچه که اهمیت دارد خونریزی در خانم ها به دلیل مشکلات رحم است. برخی از مواقع این خونریزی از طریق واژن به بیرون راه پیدا می کند و در این صورت است که تشخیص خونریزی راحت تر خواهد شد.   


  خونریزی ها در شدت های مختلفی وجود دارند از نوع خفیف گرفته تا شدید آن از اهمیت برخوردار هستند. در همه ی اعضایی که در بدن ما قرار دارند این خونریزی دیده می شود زیرا همه جا رگ وجود دارد ، بنابراین کوچکترین خونریزی در کاهش حجم خون سایر رگ ها مؤثر است.

   


  برچسب ها : خونریزی خونریزی داخلی

  آمار باز دید این مطلب چگونه از خونریزی داخلی پیشگیری کنیم؟
  تعداد کل بازدید ها: 241
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه