چه غذاهایی در بارداری ضرر دارد؟

 • زمان درج : 9 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چه غذاهایی در بارداری ضرر دارد؟
 • در بارداری به دلیل تأثیرگذار بودن غذاها بر سلامت جنین توصیه می شود تا برای جلوگیری از هر نوع ضرری در انتخاب غذاها دقت داشته باشید.


  برخی از غذاها می توانند سبب شوند تا جنین در معرض خطر قرار داشته باشد و در واقع سقط جنینی یا حتی زودتر شدن زایمان ها اتفاق بعدی همراه با آن است. زایمان زودرس معمولا موجب می شود که بدن جنین از حالت طبیعی خارج شود و کمی زودرس از زمان اصلی خود به دنیا آید. این اتفاق معمولا موجب خواهد شد که جنین از نظر تنفسی کمی مشکل دار شود و به همین دلیل برای ادامه ی زندگی به مدت چند هفته در دستگاه های خاصی باید قرار گیرد.


  کافئین زیاد و تأثیر بر جنین
  کافئین در واقع ماده ای است که می تواند بر روی خواب شما تأثیر منفی بگذارد ، کافئین معمولا از طریق مصرف نمودن قهوه ، همچنین چای زیاد ، شکلات فراوان ، حتی نوشابه های زیاد از نوع انرژی زا به بدن شما راه خواهد یافت. بعضی خانم های باردار به مصرف این مواد اعتیاد دارند ، حتی در صورت ویار داشتن هم باید در مصرف آنها احتیاط کنید. در صورتی که میزان استفاده یک خانم باردار برای مصرف کافئین در حدود بیشتر از دویست میلی گرم باشد بخصوص اگر در ماه های ابتدایی بارداری باشد می تواند سبب سقط جنین شود.             

  چه غذاهایی در بارداری ضرر دارد؟

  مصرف با احتیاط گوشت در بارداری
  گوشت در بارداری معمولا می تواند سبب انتقال انواع انگل ها و بیماری ها شود. معمولا گوشت ها در صورتی که در حالت تازه مصرف شوند سبب چنین بیماری هایی می شوند. بهتر است تا پس از دریافت نمودن گوشت در ابتدا آنها را فریز کنید. در این زمان بسیاری از عوامل انگلی که می تواند مستقیما به بدن راه یابند از بین خواهند رفت. پس از آن بهتر است تا بعد از بیرون آمدن از فریز و آب شدن یخ آن گوشت را از وسط برش دهید و با آب جوش قرار دهید تا به خوبی بجوشد. در این صورت برخی از عوامل باکتریایی هم از بین خواهد رفت.    

   مصرف ماهی سفید در بارداری ممنوع
  یکی از انواع ماهی هایی که دارای مواد مضر در داخل خود می باشد ماهی سفید است. در گذشته این ماهی از ارزش غذایی بالایی برخوردار بود اما امروزه رفته رفته از این ارزش غذایی کاسته شده است. زیرا آبی که این ماهی در آن رشد پیدا می کند آب سالمی نیست. ماهی یکی از غذاهای بسیار مفید می باشد اما باید در هر صورت در خانم های باردار از انواع پرورشی آن مصرف نمایید. از جمله غذاهای دریایی ممنوعه می توان به کنسرو ماهی ، شاه ماهی ، کوسه ماهی و . .  . اشاره نمود. ماهی آزاد بهترین ماهی با خواص بالا برای خانم های بارداراست.   


  البته باید توجه داشت که نمیتوان نسخه کلی برای تمامی بانوان باردار نوشت و همه رو از یک ماده منع کرد و برای همه یک ماده رو تجویز کرد اما اینها مسائل کلی است که در اکثر بانوان دیده شده است و توصیه ای است که برای همه میشود وگرنه ممکن است موارد استثنایی داشت پس بهتر است با دکتر خودتون باز مشورت کنید و این رو دقت کنید که دکتر شما از هرکسی بیشتر بر روی حال و احوال شما و فرزندتون تسلط دارد
   


  برچسب ها : بارداری غذای بارداری جنین

  آمار باز دید این مطلب چه غذاهایی در بارداری ضرر دارد؟
  تعداد کل بازدید ها: 219
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه