چیزی راجع به آنفلازای معده میدانید؟؟

 • زمان درج : 41 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چیزی راجع به آنفلازای معده میدانید؟؟
 •   
  آنفولانزای معده که به آن گاستروانتریت می گویند ولی این بیماری به آنفولانزا شباهت ندارد.آنفولانزا معمولا در سیستم عصبی ، بینی و گلو تاثیر دارد ولی آنفولانزای معده باعث تحریک روده ها می شود:

  علایم آنفولانزای معده
  کم شدن آب بدن ، خشک شدن دهان ، درد در ناحیه شکم : نفخ داشتن ، کم شدن اشتها ، عرق کردن ، اسهال ، سبز شدن مدفوع ، احساس تشنگی زیاد ، ضعف داشتن ، کم شدن ادرار ، کم شن وزن ، تب از علایم این بیماری می باشند.
  اگر علایم زیر مشاهده شد سریع با یک دکتر مشورت کنید:
  دیدن خون در مدفوع
  استفراغ زیاد بیشتر از 48 ساعت
  داشتن تب بالاتر از 40 درجه
  بی هوش شدن
  ضعف داشتن
  اگر کودک شما وضعیت دیگری مثل دیابت را دارد چون باعث از دست رفتن مایعات بیشتری خواهد شد باید حتما به دکتر مراجعه کنید.

  درمان انفولانزای معده:
  در طب نوین درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد ولی در طب سنتی و اسلامی درمان وجود دارد پیشنهاد ما این است قبل از مراجعه به پزشک طب نوین از طب سنتی و اسلامی استفاده نمایید.آنتی بیوتیک ها می توانند برای مقابله با این بیماری موثر باشند در ابتدا درمان شامل اقدام های مراقبت از خودتان می باشد.
  کم کم شروع به مصرف غذاهای نرمی مثل نان تست ، ژلاتین ، موز ، مرغ کنید.اگر حالت تهوع دارید غذا را رها کرده و باید از غذای مخصوصی استفاده نمایید تا وقتی که احساس بهتری را داشته باشید.
  می توانید از داروهایی مثل ایبوپروفن ولی در حد خیلی کم استفاده نمایید چون ممکن است سبب شود به ناراحتی شکم دچار شوید.از استامینوفن با احتیاط استفاده نمایید چون سبب مسموم شدن کبد مخصوصا در بچه های می شود.
  مصرف بیشتر مایعات:
  کم آبی سبب شده که عملکرد نرمال بدن تاثیر بدی داشته باشید و فرآیند درمان را تاخیر بیندازد.پس از مقدار زیادی از آب و مایعاتی مانند سوپ و آب برنج مصرف کنید.
  آب برنج:
  درون یک ماهیتابه نصف فنجان برنج سفید را در شش فنجان آب جوش دهید تا وقتی که برنج نرم شد بعد آن را ضاف کنید و صبر کنید خنک شود.نصف قاشق عسل و دارچین را اضافه نمایید.آب گرم برنج را در هر ساعتی آرام مصرف کنید این کار را برای یک هفته انجام دهید.
  نعناع:
  یا قاشق برگ نعناع تازه را به یک فنجان آب جوش اضافه نمایید و آن را بپوشانید و صبر کنید ده دقیقه بماند بعد مقداری عسل را به آن اضافه کرده و این دمنوش را روزی سه مرتبه بین وعده های غذایی برای چند روز مصرف کنید.از آدامش نعناع هم می توانید برای آرام کردن شکم استفاده نمایید.
  موز سبز:
  چند تیکه موز را با یک فنجام ماست ، بلغور جو دو سر اضافه نمایید و از آن استفاده کنید علاوه بر این می توانید بعضی از موزهای رسیده را مصرف کنید و یا از اسموتی موز استفاده نمایید.این موارد را انجام داده تا سیستم گوارشی شما بهبود یابد.
  بابونه:
  دو قاشق بابونه خشک را به یک فنجان آب داغ اضافه نمایید آن را بپوشانید و ده دقیقه صبر کنید مقداری عسل را به آن اضافه کرده و این را چند مرتبه در روز برای 3 4 روز استفاده کنید.

  چیزی راجع به آنفلازای معده میدانید؟؟
  زنجبیل:
  یک قاشق زنجبیل را به نصف فنجان آب جوش اضافه نمایید.روی آن را بپوشانید و برای ده دقیقه کنار بگذارید.آن را صاف کرده و آرام آرام مصرف کنید.علاوه بر این می توانید مقدار عصاره لیمو به آن اضافه نمایید سه بار در روز استفاده کنید تا بهبود پیدا کنید.
  ریحان:
  به میزان مساوی ریحان و زنجبیل را مخلوط نمایید و سه بار در روز مصرف کنید تا درد معده شما کم شود.علاوه بر این می توانید 15 عدد از برگ ریحان را در یک فنجان آب جوش دهید.
  لیمو:
  یک قاشق چایی خوری آب لیموترش را در یک لیوان آب اضافه نمایید سی دقیقه قبل از غذا مصرف کنید این کار را تا زمان بهبودی انجام بدهید.
  کمتر مصرف کردن غذای جامد:
  زمانی که اشتهای شما برگشت غذاهای سبک مصرف کنید.غذاهایی را استفاده کنید که آبکی و هضم آن ها آسان باشد مانند نان ، برنج ، سیب زمینی .برای افزایش میزان پروتئین سوپ مرغ بدون چربی استفاده نمایید چون به ایمنی بدن شما در مقابل هر عفونت ویروسی کمک خواهد کرد.
  استراحت
  مهمترین کار شما استراحت کردن است اگر شما به این بیماری مبتلا هستید استراحت کردن برای شما فایده دارد شما به میزان زیادی خواب و کم کردن فعالیت در روز نیاز خواهید داشت.این یعنی زمانی که شما در رختخواب نیستید روی نیمکت لم داده و بدانید شما زمانی که دراز می کشید تنیل نیستید و بدن شما برای مبارزه کردن با این ویروس تلاش زیادی را خواهد کرد.
  بعضی از نوشیدنی ها امکان دارد باعث بدتر شدن حالت تهوع شما شوند.شما باید الکل ، قهوه ، چای و نوشابه را استفاده نکنید چون مصرف آن ها باعث ناراحتی معده شما خواهند شد.اگر اسهال پیدا کردید آب میوه استفاده نکنید چون باعث بدتر شدن این علایم می شود.مصرف آب پرتقال هم می تواند باعث بروز مشکلات شکمی شود.مصرف زیاد مایع هم امکان دارد باعث بدتر شدن استفراغ شود بهتر است یک قاشق چایی خوری را هر 4 5 دقیقه استفاده کنید.
  دلیل آنفولانزای معده ویروس است ویروس ها رایج ترین روتاویروس یا نوروویروس هستید علایم این بیماری سه روی بعد از قرار گرفتن در معرف آن اتفاق می افتد.شما مسری هستید حتی زمانی که علایمی ندارید.حتی بعد از بهبود یافتن هم امکان دارد تا دو هفته مسری باقی مانده باشید.بچه ها برای مدت زیادی مسری باقی می مانند.برای بعضی از ویروس روتاویروس واکسن وجود دارد در صورتی که امکان دارد با افراد آلوده تماس نداشته باشید.

  پیشگیری از آنفولانزای معده:
  استفراغ و اسهال سبب می شود که عدم تعادل الکترولیت در بدن رخ دهد که سبب آب زدایی خواهد شد.دست های خود را به صورت منظم شستشو دهید مخصوصا پس از توالت و قبل از خوردن غذا.
  -آشپرخانه را ضد عفونی نمایید مخصوصا پس از کارکردن با گوشت خاو غذاهایی دریایی.
  -مرغ ، تخم مرغ و گوشت مصرف نکنید.
  -از آب آلوده و غذا در زمان سفر دوری کنید.
  -فاصله شما با کسی که بیمار است باید حفظ شود.

  -  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چیزی راجع به آنفلازای معده میدانید؟؟
  تعداد کل بازدید ها: 472
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه