راه درمان سریع و راحت سوزش ادراری

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راه درمان سریع و راحت سوزش ادراری
 •   
  سوزش ادرار خودش یک بیماری نیست ولی می تواند علامت یک بیماری دیگر باشد رایج ترین ناراحتی در زنان عفونت باکتری مجاری ادرار می باشد و در مردان هم اورترین و شرایط پروستات می باشد.
  سوزش ادرار علامت ناراحتی ، درد و سوزش در زمان ادرار می باشد.این مساله بیشتر در خانم ها رواج دارد در آقایان هم بسته به سن آن ها اگر بالا رود دیده شده است.معمولا این مساله پس از چند روز از بین می رود و مساله حل می شود ولی اگر شما دچار دیابت ، رفلاکس ادرار به طرف کلیه ، سنگ و بارداری باشید حتما به دکتر بروید چون ممکن است که مساله ساده سوزش ادراری کلیه ها را درگیر کند و به یک مشکل جدی تبدیل گردد.البته توصیه ما این است که از داروی طب اسلامی استفاده شود.

  دلایل سوزش ادرار
  عفونت:عفونت های مجاری یکی از علت های سوزش در ادرار می باشند.عفونت ها در بخش های متفاوت مجاری ادرار رخ می دهد مثل کلیه ها یا حالب ها
  عواملی که سبب بالارفتن ابتلا به عفونت ادراری می شود:
  -جنس زن
  -دیابت
  -افزایش سن
  -بزرگ شدن پروستات
  -سنگ کلیه
  -حامله شدن
  گاهی اوقات دردناک شدن ادرار به خاطر عفونت واژینال مثل عفونت مخمری می باشد به خاطر وجود داشتن عفونت های واژینال امکان دارد که انتظار تغییر در ترشحات و بو را هم داشته باشید.
  پس از یک تست بدنی و دیدن سابقه شما توسط دکتر ممکن است از شما یک تست آزمایشگاهی را هم بخواهد تا بفهمد که علت سوزش ادرار شما چیست.بعد از آن می توانید درمان را آغاز کنید.

  راه درمان سریع و راحت سوزش ادراری

   

  درمان سوزش ادرار:
  نوشیدن آب بیشتر
  مقدار مصرف آب خود را زیادتر کنید تا سوزش ادرار شما درمان شود آب می تواند با بیرون کردن باکتری های مولد و مواد سمی مشکل شما را ترمیم کند همچنین می تواند از کم آبی بدن هم جلوگیری نماید.آب می تواند دمای بالای بدن را به حد نرمال برساند و ادرار را منظم می کند توصیه ما این است زمانی که تشنه شدید آب بنوشید چون نوشیدن خیلی زیاد آب هم ضرر های جبران ناپذیری دارد.
  کمپرس گرم:
  توسط  کمپرس گرم هم می توانید درد را ساکت کنید گرما سبب می شود که فشار در روی مثانه شما کم شود و درد بهبود یابد.کمپرس گرمی را برای مدت پنج دقیقه در روی قسمت زیر شکم قرار دهید.چند دقیقه منتظر بمانید و دوباره این کار را انجام بدهید.از پدهای گرمایی هم می توانید استفاده نمایید.
  سرکه سیب:
  سرکه سیب خواص ضد قارچی و میکروبی را دارد که سبب می شود که عفونت های ادراری را درمان کند همچنین منبع زیادی از آنزیم ، پتاسیم و بقیه مواد معدنی را دارد که باعث تنظیم شدن pH بدن می شود.یک قاشقه سرکه سیب که کارخانه ای نباشد و طبیعی باشد با یک قاشق عسل را در یک لیوان آب گرم اضافه نمایید و دو مرتبه در روز مصرف کنید.علاوه بر این می توانید دو فنجان سرکه سیب را در آبی که حمام می کنید اضافه نمایید و ربع ساعت درون آن بشینید.
  جوش شیرین
  جوش شیرین هم می تواند سوزش ادرار با ببهبود یابد.ترکیبات قلیایی که در جوش شیرین هستند باعث می شود که خواص اسیدی ادرار کم شود که به خاطر آن احساس سوزش در زمانی که ادرار می کنید کم می شود و تعداد دفعات ادرار هم کم می شود.یک قاشق چایی خوری جوش شیرین را درون یک لیوان آب بریزید و هم بزنید تا هنگامی که کامل حل شود و با معده خالی مصرف کنید برای مدت یک هفته این کار را انجام بدهید.
  آب لیمو
  آب یک لیمو را درون یک لیوان آب گرم بریزید و یک قاشق چایی خوری عسل را به آن اضافه نموده و مخلوط نمایید هر صبح وقتی که معده شما خالی است مصرف کنید.
  زنجبیل
  یک قاشق خمیر زنجبیل و یک قاشق عسل را با همدیگر مخلوط کنید و این خمیر را یک مرتبه در روز مصرف کنید علاوه بر این می توانید یک قاشق آب زنجبیل را با یک لیوان شیر یا آب ولرم اضافه نمایید و یک بار در روز مصرف کنید.
  تخم گشنیز
  دو قاشق تخم گشنیز را برای چند دقیقه درون یک فنجان آب جوش دهید و بگذارید سرد شود بعد چای را صاف کنید و دوبار در روز مصرف کنید یا می توانید یک قاشق پودر تخم گشنیز را با سه فنجان آن اضافه نمایید.ظرف را بپوشانید و بگذارید از شب تا صبح بماند روز بعدی کمی شکر زرد به آن اضافه نموده و مخلوط کنید برای سه روز یک فنجان از آن مصرف کنید.
  تخم شنبلیله
  نصف قاشق پودر تخم شنبلیله را به شیری که کره آن گرفته شده اضافه نمایید و دو مرتبه در روز مصرف کنید و یا می توانید یک قاشق پودر تخم شنبلیله را با یک قاشق عسل هم مخلوط کنید و سه مرتبه در روز استفاده کنید.
  یک روش دیگر هم این است که یک قاشق چایی خوری تخم شنبلیله را درون یک لیوان برای مدت یک شب خیس کنید و روز بعد آن را صاف نمایید و نصف قاشق چایی خوری عسل را به آن اضافه نموده و زمانی که معده شما خالی است مصرف کنید.
  -دو مرتبه در روز آب نارگیل مصرف کنید تا وقتی که مشکل شما رفع شود.
  -می توانید از تکنیک های آرامشی استفاده نمایید تا آرام شوید.
  -داشتن استرس مشکل شما را بدتر خواهد کرد.خانم ها باید ناحیه واژینال خود را تمیز کنند و از نوار بهداشتی به صورت مرتب استفاده کنند.
  -بعد از مدفوع باید خودتان را از جلو به عقب پاک کنید.
  در لباس های خیس نمانید و از مایو هم برای یک مدت زیادی استفاده نکنید.
  -لباس های زیر نخی بپوشید و شلوار جین و پارچه ای تنگ نپوشید.
  -بعد از اینکه مقاربت داشتید سریع ادرار کنید تا باکتری هایی که در مثانه و ادرار هستند با فشار بیرون روند.
  -از مصرف کردن غذاهای کافئین بالا ، نوشیدنی گازدار ، شیرین کننده های مصنوعی دوری کنید چون مشکل شما بدتر می شود.
  -وقتی که احتیاج به دستشویی داشتید بروید و ادرار خودتان را نگه ندارید.
  -از مصرف کردن نوشیدنی های الکی و سیگار دوری کنید.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راه درمان سریع و راحت سوزش ادراری
  تعداد کل بازدید ها: 550
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه