انواع روش های درمان بیماری صرع

 • زمان درج : 54 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • انواع روش های درمان بیماری صرع
 •   
  صرع یک اختلالی است که از زمان های قدیم بوده است و قدمت این بیماری به عصر حجر هم بر می گردد.یونانیان به این بیماری یک بیماری مقدس می گفتند آنها اعتقاد داشتند که این تجلی خدایان می باشد که باعث می شود که بیمار روی زمین سقوط کند و باعث تکان های زیاد او گردد.
  بقراط کسی بود که با این نظریه به مخالفت برخواست این پزشک اعتقاد داشت که صرع منشا آن اختلال مغزی می باشد.در 2000 سال بعد برای این بیماری نظریه های خرافی دیگری هم شکل گرفته بود در نگاه اول معتقد بودند که این بیماری به خاطر نفوذ ارواح خبیث و شیطان به بدن اتفاق می افتد.به همین خاطر برای اینکه ارواح را از جسم بیمار بیرون کنند تلاش می کردند که روش های خشونت باری را به کار ببرند که در بعضی مواقع باعث صدمه به جسم او و مرگ می شد.
  در نظریه دیگری که جالینوس به آن اعتقاد داشت فکر می کرد که به خاطر وجود لخته در عروق دست و پا این بیماری رخ می دهد.به همین خاطر دست یا پای بیمار را در زمان حمله می بستند تا جریان خون قطع گردد و حال بیمار بهتر شود بعضی وقت ها هم یکی از اندام های بیمار را که تشنج داشت قطع می کردند اگر حمله تشنجی از یک اندام آغاز نمی شد جمجمه مریض را می شکافتند و تلاش می کردند که لخته را خارج کنند.
  تا نزدیک 100 سال گذشته درمان زیادی برای صرع معرفی شده ولی هیچ کدام موثر نبوده اند و بیشتر خرافات بودند.
  اگر به صرع مبتلا هستید خانواده خود را در رابطه با کمک های اولیه آگاه سازید تا بدانند در زمان کمک چه کارهایی باید انجام دهند.بستگی دارد که تشنج در کجا باشد شما باید اقدام های لازم را انجام دهید.اگر نمی توانید فرد را حرکت دهید یا موقعیتش را ندارد می تواند به آسانی وسایلی را که اطراف او هستند و امکان دارد خطرناک باشند را از او دور نمایید.
  هیچ وقت فردی که تشنج دارد را ترک نکنید مخصوصا اگر خانواده شما باشد کنار او بمانید و اگر واژگونی رخ نمی دهد آرام او را حرکت دهید و در مسیر هدایتش کنید.او را هدایت کنید که در یک منطقه ای بدون خطر آرام به جلو برود.اگر ممکن است که زمین بخورد باید یک چیز نرمی مثل کوسن یا پارچه نرم را برای حمایت کردن از او استفاده نمایید.
  وقتی که تشنجی برای فردی اتفاق می افتد چیزی را در دهانش نگذارید کسانی که به تشنج مبتلا می شوند امکان دارد بعد از هوشیار شدن به مشکلات تنفسی دچار شوند دهان او را چک کنید تا اطمینان پیدا کنید که مجاری تنفسی او مسدود نشده است.اگر به صورت عادی تنفس نمی کند حتما به اورژانس خبر دهید.هر تشنجی که داشته باشد بعد از تمام شدن ، باید به وسیله یک فردی که تخصص دارد درمان شود پس از یک متخصص کمک بگیرید.


  انواع روش های درمان بیماری صرع

  درمان صرع :
  1-گیاه دارویی ویولت تری
  ریشه این گیاه می تواند برای درمان کردن صرع و مشکلاتی که به روانشناسی ارتباط دارند مثل عصبی بودن شود.در تحقیقاتی ثابت شده که از این گیاه می توانید برای درمان کردن صرع استفاده نمایید ولی تحقیقات زیادی باید برای نتیجه این تحقیقات صورت گیرد.
  منیزیم
  میگویند که از منیزیم می توانید برای درمان صرع استفاده کنید پس کم بودن منیزیم می تواند باعث تشنج شود.اگر شما هم به صرع دچار هستید یک رژیم غذایی را داشته باشید که منیزیم داشته باشد ولی دقت کنید نباید خیلی از آن هم استفاده کنید منیزیم را به صورت هوشمند از مکمل ها یا غذاها دریافت نمایید تا مقدار کافی و مناسبی از آن را برای سلامتی داشته باشید.مصرف کردن زیاد منیزیم می تواند عوارضی داشته باشد چون این ماده بقیه مواد معدنی بدن شما را از بین می برد.مواظب رژیم خود باشید و منیزیم را براساس نیازی که دارید استفاده کنید.می توانید از اسفناج یا بادام هم برای دریافت کردن منیزیم مصرف کنید.
  روی
  ارتباط داشتن روی و تشنج در یک تحقیق اثبات شده است.طبق این تحقیق نداشتن روی در بدن شما سبب می شود که به صرع مبتلا شوید.پس یک رژیم مناسبی را داشته باشید که روی کافی داشته باشد.
  امگا 3
  از جایی که صرع خیلی با سیستم عصبی شما ارتباط دارد می توانید از امگا 3 هم برای یک درمان طبیعی این اختلال استفاده نمایید چون که داشتن این اسید چرب برای سلامتی سیستم عصبی فوق العاده است.در تحقیقاتی مشخص شده که امگا 3  می تواند مشکل تشنج را حل کند و از دفعات آن کم کند.
  سنبل الطیب
  در یک تحقیقی ثابت شده که این گیاه که به علف گربه هم معروف است برای درمان کردن طبیعی صرع فوق العاده است چون که دارای خاصیت ضد تشنج می باشد.با این وجود استفاده کردن از سنبل ال طیب می تواند برای درمان کردن این بیماری مفید باشد البته از یک فرد حرفه ای هم کمک بگیرید چون امکان دارد که اگر بعضی داروها را استفاده کنید عوارضی هم داشته باشید.علاوه بر این استفاده زیاد از این گیاه را توصیه نمی کنیم.قبل از استفاده از این گیاه از دکتر خود مشورت بگیرید.
  فلفل صورتی
  فلفل صورتی از کشور هند می باشد و یک درمان عالی طبیعی برای بیماری های زیادی است چون که قسمت های زیادی مثل میوه ، برگ و پوست آن مفید هستند.علاوه بر درمان بیماری صرع برای تومورها ، روماتیسم و مسائل پوستی هم می توانید از این گیاه استفاده نمایید.تاثیر داشتن فلفل صورتی به دلیل امبلین که در آن وجود دارد و خاصیت ضد عفونی و ضد التهابی هم دارد و دارای آنتی اکسیدان هم می باشد.
  درمان با دعا
  کسی که سوره سجده را بنویسد و بر کسی که صرع دارد آن را ببندد ان شاالله شفا پیدا می کند و تشنج او خوب می شود.علاوه بر این برای تشنجی که شدید است می توانید سوره ناس ، فلق و حمد را در ظرف آبی بخوانید و آن را بدمید بعد آن آب را در سر و صورت بیمار بریزید ان شاالله درمان می شود.


  برچسب ها : بیماری صرع

  آمار باز دید این مطلب انواع روش های درمان بیماری صرع
  تعداد کل بازدید ها: 651
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه